Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fájdalmamat szeretném...

A fájdalmamat szeretném kiirni magaból A 15 éves kutyám elvesztése miatt. Mi a véleményetek ?

Figyelt kérdés

Egy fehér törpe uszkár volt az én kutyám.

A ballagásomra kaptam 15 évvel ezelőtt.

Egy szőrgombóc volt.Imádott játszani, rágni, szaladgálni, szimatolni.Eléggé rosszcsont kutya volt.Utált egyedül lenni, amig valaki nem ért haza orditott, kaparta az ajtókat, és amikor hazajottem az iskolábol azzal kezdtem hogy az osszes kiboritott kukát a helyére tettem ja és imádott elszökni is.De akármilyen volt nem tudtunk rá haragudni mert ő ilyen természetü egészegyszerűen.

Amikor tudtuk vittük magunkkal a nyaralásokra szoval szinte mindig velünk volt.Ő nem csak egy kutya volt.Ő olyan volt mintha a gyerekem lett volna.

Tele volt energiával.

Az utóbbi 2 hónapban viszont köhögni kezdett nem tudtuk miert ezért elvittük orvoshoz aki azt mondta a szivével van baj felírt neki egy szivgyogyszert a szedes után megszünt a köhögés de vér kezdett el folyni a szájábol napi 2x.Elvittük röntgenre az orvos tanácsára ami alapján semmit nem láttak.A kutyus egyre gyengebb volt, szimatolt csak, botorkalt mert egy ideje már nem is látott.

3 napja nem evett ivott magától igy én próbáltam a kedvenc ételével etetni ami éjjel sajnos kijött belőle és ellnézést de olyan szaga volt mintha a száján tavozott volna az ürülék.

Arra gyanakodtam hogy a gyógyszer miatt lehet hogy a belét bántotta és ha így van nem értem miért nem tájékoztatott az orvosa a leállásról ?

Feküdt csak vasárnap és nézett, néha mocorgott mert rosszul lehetett és pisilnie kellett de felkelni nem birt.Szörnyű érzés volt így látni.Hát még neki milyen lehetett.Életem legnehezebb döntését kellett meghoznom.Hétfőn lett volna időpontja az orvoshoz de elkellett máshoz vinnem és tanácsot kérni mit tegyek mert a szívem szakad meg és nem akarom h szenvedjen.A karjaimban volt egész úton és csak feküdt,néha mocorgott.Annyira beteg volt hogy úgy döntöttünk elkell altatni.Testéből kiszállt a lélek.Hazahoztuk eltemetni.

Borzasztóan hiányzik.

Nem tudom jó gazdája voltam e.Csak úgy látom őt most amilyen az utolso időben volt.Remélem tudja hogy szerettük és már jó helyen van.



2022. máj. 16. 12:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sajnálom!
2022. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem! Szép kort élt meg, biztos boldog volt veletek!
2022. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 bbenjoe ***** válasza:
99%
Nagyon sajnálom a veszteséged! Sajnos valahogy ez a dolgok rendje, de akkor is fájdalmas. Viszont a 15 év akkor is szép hosszú idő volt.
2022. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
13%

3 nap azért nem valami hosszú idő, szerintem ezt az altatást kissé elkapkodtad.

Azért egy 6-8 napos infúziókúrát gyulladáscsökkentőkkel lehet megért volna a dolog.


Részvétem.

2022. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%

Az én kutyám most 13 éves. Nagyon félek a naptól, amikor majd meg kell hoznom ezt a nehéz döntést, amit te is meghoztál. Ilyenkor az embernek muszáj erősnek lennie, és nem önzően dönteni, hogy márpedig én ezt a kutyát nem tudom elengedni, mert szeretem, hanem, hogy igenis elengedem, mert neki így lesz a legjobb! Jól döntöttél, már jó helyen van! Mivel nem volt fiatal, ezért meg kell próbálni annak örülni (idővel, most még úgyse fog menni, túl friss a dolog), hogy szép hosszú élete volt, sok kutyának nem adatik ez meg, főleg egy kedves családnál, akik szeretik is. Nálatok mindene megvolt, ebben biztos vagyok, hiszen nagyon szeretted őt :)

Hagyd magad gyászolni. Részvétem a kutyusod miatt, a szívedben örökké élni fog!

2022. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

"3 nap azért nem valami hosszú idő, szerintem ezt az altatást kissé elkapkodtad"


Hogy mondhatsz ilyet egy gyászoló gazdinak te szívtelen barom?

Még ha igaz lenne, de mondunk ilyet. Ráadásul nem kapkodta el, a kutya szenvedett már csak.

2022. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%
*Még ha igaz lenne, SE mondunk ilyet
2022. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
Én is veszítettem el 15 éves háziállatot (macskát) tavaly ilyenkor. Nálunk is családtagnak számított, teljesen átérzem a fájdalmadat. Pszichológiai értelemben az ilyenkor érzett gyász ugyanolyan mértékű és természetű, mint ami hozzátartozó elvesztésekor tapasztalható. Kell bő egy év, mire túlteszi magát az ember a dolgon, de egy ilyen állat igazából az élete végéig hiányozni fog az embernek. Nekem az segített a legjobban, amikor arra gondoltam, hogy szép és viszonylag hosszú életet élt nálam a macska, illetve minden tőlem telhetőt megtettem érte az első naptól kezdve, ahogy még kölyökként átlépte a küszöböt, egészen az utolsó pillanatokig. (én is az altatás mellett döntöttem végül).
2022. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy túl korai altatás. Különösen nem egy 15 éves kutyánál. Ha valaki nem ért hozzá, ne akarjon okos lenni.
2022. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
12%

" Ilyenkor az embernek muszáj erősnek lennie, és nem önzően dönteni, hogy márpedig én ezt a kutyát nem tudom elengedni, mert szeretem, hanem, hogy igenis elengedem, mert neki így lesz a legjobb! "


Nem kell ám mindíg hinni az állatorvosoknak, most egyébként is "SZÍVFÉRGESSÉG" kampányt nyomatnak mindenhol, és ha már lepontoztátok az előzőt is hát nyugodt szívvel közlöm, hogy lehetett a "szívgyógyszernek" gyomorvérzéses mellékhatása.


Nekem a 7 éves kuvaszomat tették el láb alól egy kombinált oltással pár éve. Lakásban volt tartva saját szobája volt, az oltás után 5 nappal leállt a mája, és hasvízkóros lett!


Egyik orvos sem volt képes konkrétumot mondani, hogy mitől történhetett ez, csak annyit, hogy hordjam kéthetente leszivatni a vizet és hátha megoldódik. Három hónapig bírta a kutya, csontsoványra fogyott.

Megoldás, vagy válasz az okra semmi!

Ezt tudják 2022-ben? Kétlem!

A saját kutyájukra nem a "TREND" kezeléseket alkalmazzák az is fix!


Az emberi egészségügybe is mi megy, az állat meg még vissza se tud beszélni!

Az orvosi esküt lassan a Wc papírra lehet nyomtatni, kb annyit ér!


A kutyáknak nyomatják a szívkampányt, meg a vizsgálatokat egy szívbeteg ember (apósom) meg nem jut el a Goki-ba az éves kontroljára mióta kitört a "korona"! RÖHELY!

2022. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!