Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mennyire jó...

Első kutyának mennyire jó ötlet egy beagle?

Figyelt kérdés
2023. okt. 12. 19:11
 1/9 anonim válasza:
21%
Teljesen jó. Mivel egy kutya él 15 évet. Így jól meg kell gondolni.
2023. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinek? A beagle az egyik legjámborabb fajta (a szegedi beagle fajtamentés szerint), de rendkívül makacs, és nagy a mozgásigénye, ráadásul a rövid bundája miatt télen megfagy, nyáron meg melege van. A beagle olyannak jó, aki tudja bent tartani a kutyát, aktív életmódot él, és elég határozott, következetes a neveléséhez.
2023. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, hozzád illő-e , meg tudod-e adni azt, ami kell neki.

Előző, az én beagle kutyusom 15 évet élt odakinn, soha egyszer nem fázott, télire megvastagodott a bundája szépen és szigetelt háza volt. Nem is bírta volna odabenn, imádott odakinn "járőrözni".

Én hétvégente agilityzni jártam vele amatőr csapatba, naponta 1-másfél óra erdei séta volt, sokszor vittük kirándulni.

Nekem első kutyám volt, 11 évesen kaptam és a titok az volt, hogy kezdetektől kutyaiskolába vittem úgy 2 éves koráig. Tényleg irtó makacs, önfejű tud lenni, a cuki fülek ne tévesszenek meg, általában akaratosak, nagyon erős a vadászösztönük. Ez utóbbi miatt én sosem engedtem el pórázról, hiába volt egy elég stabil behívásunk, nem mertem. Pórázon sétálva is kifogott egy árokban fészkelő fácántojót, pedig senki nem tanította rá. Rossz mozdulata sosem volt, gyerekkel is nagyon türelmes és abszolút nyúzható volt. Ha túl leszek a babaprojekten, a borderem mellé nagyon szeretnék majd később egy beaglet. Nem az első kiskutyám pótlékaként, hanem nem magát a fajtát is nagyon megkedveltem.

Nagyon következetes, aktív életmódot élő gazdihoz illik, aki hajlandó sokat foglalkozni vele, szocializálni, kutyasuliba vinni, kielégíteni a szimatmániát játékokkal és változatos sétákkal. Mindenképp tenyésztőt javasolnék, ha első kutya, nem a fajtamentést. Szaporítót kerüld el, az enyém sajnos szapis volt, voltak is ebből fakadó egészségügyi gondjai, hiába élt 15 évig.

2023. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
3 vagyok, az lemaradt, hogy hihetetlenül gyorsan tanulnak. Ez természetesen azt is jelenti, hogy ha nem vagy eléggé következetes, egy perc alatt megtalálja a gyenge pontot, a kijátszásra való lehetőséget. Na meg borzalmasan nasimotiváltak, arra is vigyázni kell az esetleges elhízás miatt.
2023. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire. Tudatos, következetes nevelést igényelnek. Ha te magad is csak most fogod tanulni a kutyakommunikációt, kutyák működését, a nevelési és képzési módszereket, a következetességet, akkor az első 2-3 év gyakorlatilag kuka lesz. Mert te sem fogod tudni, hogy mit is kellene csinálnod. Egy 2-3 éves, elrontott beagle-t helyre rakni pedig nem gyerekjáték.
2023. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Két beagle kutyám van. Makacsok. Rájuk jellemző lehet a "szelektív hallás". Nagyon jók abban, hogy csak azt hallják meg, amit szeretnének. :D Én azt mondanám, hogy okosak, nagyon intelligensek, viszont a tanításuk pont a makacsságuk miatt nehezebben megy, egyszerűen önfejűek, a saját fejük után akarnak menni, vagyis inkább az orruk után. Következetesnek kell lenni velük, nem a legkönnyebben tanítható fajta. Viszont amúgy nagyon barátságosak, és így összességében jó jellemük van, de szerintem nem a legkönnyebb a nevelésük, legalábbis sok más kutyához képest. Egyébként én ajánlom a fajtamentéseket, főleg ha konkrétan a szegedi beagle fajtamentésről beszélünk. Nagyon sok kutyájuk van, van amelyik már elég régóta ott van, szerintem tudnak abban segíteni, hogy konkrétan melyik kutyájukat ajánlanák első kutyás gazdinak. Nagyon kedvesek és segítőkészek a szegedi fajtamentők, szerintem érdemes lehet velük felvenni a kapcsolatot.
2023. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


A makacsságot es az önfejűséget már megszoktam mivel az elöző kutyám egy tacskó volt.

2023. okt. 15. 04:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha már volt kutyád, akkor nem első lenne, vagy mire gondolsz?
2023. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8


A tacskó még a szüleimnél volt és ők hoztak haza a tesómnak meg gondoskodtak róla akkor. Tehát nem én voltam a gazda.

2023. okt. 15. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!