Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a hím kutyám...

Ivartalanítsam a hím kutyám vagy ne?

Figyelt kérdés
Van egy 8,5 hónapos hím német bokszerem és nem tudom, hogy kellene-e ivartalanítani vagy sem. Már rengeteg helyen olvasgattam, de egyszerűen nem tudom, hogy mi lenne a jó döntés. Viselkedési gondjai nincsenek, legalábbis a vendégek megugrálásán kívül. Más kutyákkal nem agresszív, járok vele iskolába is.

2023. okt. 15. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Itt mindenki azt fogja írni, hogy ivartalanítsd!

De ez szerintem egy kan kutya esetében nagyon sok tényezőtől függ, és csak te, illetve a kutyát ismerő szakemberek (állatorvosa, kutyasulis trénere) tudjátok megítélni.

Általában én is az ivartalanítás mellett vagyok (minden macskánál + minden szuka kutyánál), pont a kan az, ami LEHET kivétel, ha nincs viselkedésprobléma (dominancia, szökés, nem kívánt jelölés).

Igen ivaros kanoknál ott az ivarszervi daganat esélye, de mondjuk azért egy heredaganatot csak észre lehet venni, meg a prosztata megnagyobbodás gyakoribb, és akkor úgyis ivartalanítani kell, csak idősebb korban már nagyobb a műtéti kockázat, viszont ivaros kanokban meg ritkábban fordul elő a prosztata daganat, amit meg nehezebb észrevenni. Szóval egészségvédelmi szempontból nem olyan egyértelmű a helyzet.

HA valami az ivartalanítás felé mutat, nem szabad halogatni, mert a nem kívánt viselkedés rögzülhet, és akkor az ivartalanítás már nem (sokat) segít.

2023. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jelölgetni jelölget, de az nem zavaró, mert csak az udvaron csinálja. Meg annyi, hogy párzási mozdulatokat csinál. Nem agresszív semmivel és senkivel (maximum a macskát kergeti meg az udvaron, ha betéved egy).
2023. okt. 15. 14:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Állatorvos azt mondta, hogy vannak előnyei az ivartalanításnak, de nem feltétlenül szükséges.
2023. okt. 15. 14:32
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
2023. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Felelős kutyatartó ivartalanít, ha nem tenyésztő, vagy nem kifejezetten a tenyésztő kérésére tartja ivarosan a kutyáját.
2023. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ. Ha sokat viszed kutyás közösségbe, vagy alapvetően domináns kutyád van, akkor érdemes lehet. A miénk emiatt a kettő miatt lett ivartalanítva. Teljesen bekattant szukák közelében, plusz minden hímet le akart dominálni. Azóta sokkal kezelhetőbb és nyugodtabb.
2023. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mem a legdominánsabb, viszont ivarérett nőstények között még nem volt.
2023. okt. 15. 16:49
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Egészségügyi szempontból is fontos, daganatos, gyulladásos betegségek esélyét drasztikusan lecsökkenti.
2023. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Vannak előnyei is hátrányai is. Ezeket neked kell mérlegelned.

Viszont ha a műtét mellett döntesz, a teljes kifejlődést azért várd meg a kutya érdekében. A boxer nagy testű, későn érő fajta, másfél-2 éves kor előtt én nem ivartalaníttatnám.

2023. okt. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Én az állatorvossal értek egyet, nem feltétlenül szükséges. Mi a régi kankutyáinkat nem ivartalanítottuk (akkoriban ez nem annyira volt elterjedt), 14-15 éves korikig éltek, nem volt ivarszervi problémájuk.

Jelölgetni ivartalanítva is fog. És ismerek ivartalanított kankutyát, aki ivartalanítás után is ugyanolyan agresszív volt más kutyákkal, mint előtte.

De ezzel nem az ivartalanítás ellen beszélek, csak azt mondom, nem annyira fontos, mint a szukák esetében. A szuka kutyáninkat mi is ivartalanítottuk, elsősorban egészségi okokból.

2023. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!