Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a hím kutyám...

Ivartalanítsam a hím kutyám vagy ne?

Figyelt kérdés
Van egy 8,5 hónapos hím német bokszerem és nem tudom, hogy kellene-e ivartalanítani vagy sem. Már rengeteg helyen olvasgattam, de egyszerűen nem tudom, hogy mi lenne a jó döntés. Viselkedési gondjai nincsenek, legalábbis a vendégek megugrálásán kívül. Más kutyákkal nem agresszív, járok vele iskolába is.

2023. okt. 15. 14:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
68%

Kan kutyáink voltak, sosem ivartalanítottuk őket. Tudom, egy felelőtlen gyíkember vagyok, de semmi gond nem volt. Egyik sem volt domináns más kutyákkal, nem voltak szökésre hajlamosak és természetesen nem nemzettek utódokat sem. Az ivarszervi daganat sem törvényszerű, nálunk egyik sem abban pusztult el. De sajnos ezt nem lehet kivédeni, ismerősünk 6 éves fajtatiszta németjuhászát kellett elaltatni, mert tele volt daganattal a hasa, csak későn vették észre.

Én egyetértek ezzel az állatorvossal, nem vagyok a minden áron ivartalanítás pártján.


"Meg annyi, hogy párzási mozdulatokat csinál."

Az dominancia, szukák is csinálják, ha úgy van. Legyél vele szigorú olyankor és tiltsd, mert azt akarja kifejezni, hogy ő a főnök és nem te.

2023. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!