Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről örökbe fogadnál...

Ha menhelyről örökbe fogadnál egy kutyát, és utána valaki megjelenne nálad, és követelné tőled a kutyát arra hivatkozva, hogy az az ő kutyája, te mit szólnál, mit tennél?

Figyelt kérdés
Közösségi oldalakon bukkannak fel olyanok, akik hosszú idő után, eltűnéstől számítva egy év után is keresik a kutyáikat. Előfordulhat, hogy ezeket a kutyákat már rég megtalálta menhely, nem találtak chipet, nincs jó állapotban a kutya, kerestetik az eredeti gazdit egy darabig, betartva a jogszabályi kereteket, határidőket, de elkerülik egymást, aztán idővel örökbe is adják. A kutya jó eséllyel az új gazdihoz kezd kötődni.
2023. okt. 16. 11:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nem nagyon bíznék a régi gazdiban. Sántít nekem ez az egész szitu.


Egy normális körülmények közt, biztosan tartott kutya nem szokott csak úgy menhelyen kikötni.


Meghallgatnám õket persze, de baromira gyanakodnék, hogy mennyire volt megfelelõ helyen az a kutya nála.

2023. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyosítsa be, hogy az övé és azt is, hogy kereste. Pl facebook posztok, plakátok, akármi. Mert ha ez nem történt meg, akkor engem nem tudna meggyőzni.
2023. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

"Bizonyosítsa be, hogy az övé és azt is, hogy kereste. "


Kiegészíteném azzal, hogy adjon elfogadható magyarázatot, hogy miért nincs a kutyában chip, vagy hogy a kutyában lévő chip miért nincs az ő nevére írva.

.

Illetve, hogy hogy került ki a felügyelete alól.

.

Mindegyik felvetés, külön-külön is felveti a felelőtlen gazda lehetőségét, és akkor hess.

2023. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem érdekelne. Ha annyi esze nem volt, hogy chippeltessen, akkor így járt, utólag ne nyafogjon.
2023. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hozzám került a négylábú lakótársam (esetemben egy cica, de ebből a szempontból a lényeg ugyanaz), első dolgom volt az oltások mellett chipet kérni bele.


Ha neadjisten eltűnne, annak lenne nyoma. Plakátok, állatorvosi bejelentés (és ugye a chip, így fura is lenne, ha nem értesülne a gazdiról a menhely), Facebook nyilvános és csoportos megosztások, ismerősök és kedves idegenek megosztásai.


És nem is tartom magam egy szupergazdinak, egyszerűen csak igyekszem felelős gazdija lenni, és jó gondját viselni.


A menhely azonnal tudna róla, hogy azt a cicát hazavárja valaki.


Szóval ha örökbefogadnék egy kutyát, és azt valaki követelné tőlem, akkor egyszerűen rácsuknám az ajtót.


Maga a chip nagyon max 10.000 forint, pirinyó összeg a többi költség mellett, de ha elvész a kutya, akkor rengeteget segíthet. Az ebeknél ráadásul kötelező is.


Ha ezt a minimumot se tette meg a kutyájáért, akkor tartok tőle, hogy nem gondoskodna róla megfelelően.

2023. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném a menhelyet is, hogy ki volt az aki megtalálta, pontosan hol, milyen állapotban volt az eb, stb. és lelülni megbeszélni ezt.


Már csak azért is, hogy ha ez valami szélhámosság, és esetleg ezt mégegyszer eljátssza, a menhely is tudjon róla.


De a kutyával nem bíznék benne.


Ha meg továbbra is zaklat, akkor rendõrség.

2023. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy éve eltűnt a kutyája és azóta folyamatosan keresi közösségi oldalakon, akkor nyilván figyeli a menhelyeken is a kutyákat, illetve a menhelyhez is előbb-utóbb eljut, hogy azt a kutyát keresik.

Ha a kutya menhelyre kerül, meg utána már másik gazdija is lesz, majd hirtelen felbukkan valaki, hogy az az ő kutyája az más helyzet.

De ma már a normális gazdi úgyis chipezteti a kutyát, ha elveszik, csak le kell olvasni a chipet.

2023. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Menhelyről befogadott kutyánál/macskánál jellemzően szerepelni szokott, hogy X hónapig jelentkezhet érte a gazda, és ennek tudomásulvételével fogadja örökbe az új tulaj. (Nem emlékszem már, hány hónap volt a mi szerződésünkben, azért írtam X-et.) Ilyenkor a régi tulaj - ha bizonyítja a tulajdonjogot - a költségek teljes megtérítésével formálhat jogot az állatra. Tehát ha az új gazdi orvoshoz vitte, bevásárolt neki, puccos táp, stb stb., azt mind meg kell neki téríteni.

Ennek az időnek a letelte után pedig logikusan nem köteles visszaadni.


Személyes vélemény: itt mindenki arról ír, hogy hogy szökött meg, rossz gazda, stb. Ilyen esetben nyilván egyetértek. De vannak olyan sztorik is, mikor valaki a hóna alá csapja, elrabolja, mert azt hiszi, szaporításra jó lesz az ivartalan eb... ilyen esetben azért az én lelkiismeretem megszólalna, bármennyire is megszerettem az állatot, hiszen itt nem (feltétlenül) az eredeti gazda felelőtlensége az ok, és esetleg sose szűnt keresni. Ilyen esetben nem tudom, mi lenne a jó döntés.

2023. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány éve is kötelező a chip? Nincs több kérdésem. (Amikor befogadtam egy kölyökkutyát (magánszemélytől), 12 órán belül benne volt a kutyában a chip)
2023. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#8 Persze, a rablás benne van a pakliban, de attól még kellene legyen benne chip.


Emellett ott vannak a korábban felsorolt dolgok: plakát, bejelentés, megosztások...

Ha az én kedvencem tűnne el, én dobnék egy e-mailt a környéken lévő állatorvosi rendelőknek, menhelyeknek és egyéb intézményeknek, biztos ami ziher.

Minden követ megmozgatnék.


Ha meg valahogy ott lyukadnék ki, hogy a kutyám/macskám/bármim valaki másnál kötne ki, akkor vinnék bizonyítékot. Oltási könyv, benne az adataimmal és a cica fotójával, és irgalmatlan mennyiségű közös fotó :)

(Azokon meg látszik, hogy jól van tartva a jószág)

Állatorvosi kórlapjaim is vannak, megőrzöm őket - ergo látszik, hogy ha baja volt, én vittem. Értelemszerűen az adataim is megvannak a rendelő rendszerében.


Ha valaki bekopogna hozzám azzal, hogy nálam van az ő eltűnt kutyája, akkor csak ezek birtokában lennék hajlandó meghallgatni.

2023. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!