Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről örökbe fogadnál...

Ha menhelyről örökbe fogadnál egy kutyát, és utána valaki megjelenne nálad, és követelné tőled a kutyát arra hivatkozva, hogy az az ő kutyája, te mit szólnál, mit tennél?

Figyelt kérdés
Közösségi oldalakon bukkannak fel olyanok, akik hosszú idő után, eltűnéstől számítva egy év után is keresik a kutyáikat. Előfordulhat, hogy ezeket a kutyákat már rég megtalálta menhely, nem találtak chipet, nincs jó állapotban a kutya, kerestetik az eredeti gazdit egy darabig, betartva a jogszabályi kereteket, határidőket, de elkerülik egymást, aztán idővel örökbe is adják. A kutya jó eséllyel az új gazdihoz kezd kötődni.
2023. okt. 16. 11:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

8, akkor ez esetben szerintem a rendõrségi feljelentés is kéne papírmunka.


Mert azért egy tenyészteni, kiállítani való kutya értékes is, szóval van tetoválás, mikrochip.


Meg a gazda is csak bejelentette a lopást, meg szólt a tenyésztõjének is, hogy hahó, eltûnt a kutyus, ha felbukkan egy nem várt új konkurencia, szólj. Egy ilyen után azért a fajtával foglalkozó körökben elég nagy hiszti van, mert õk se akarják, hogy valaki csak úgy elkezdjen kutyákat elletni.


Ergó jóval több papír adat van, mintha csak elszökött volna valami keverék kutya.

2023. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Menhely azzal kezd, hogy néz csipet (alaposan). Ha nincs benne csip, akkor nincs tulajdonos. Ez ennyire egyszerű.
2023. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok: Ha van benne csip, az regisztrálva van, és van megadva cím/telefonszám, de azon nem érik el a gazdát, akkor x hónap után (nem tudom pontosan mennyi, de törvény szabályozza) a kutya örökbe adható. Évente mész oltatni, legalább akkor, de nálunk minden vizsgálatnál megkérdezik, hogy a csiphez regisztrált telefonszám jó-e még. Én nehezen tudom elhinni, hogy valakinek olyan nagoyn fontos a kutyája, de erre nem tud odafigyelni. Nagyon extrém véletelenek sorozatát el tudok képzelni egy-két esetben, de nem ez a jellemző.
2023. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

11, Ivartalan kutyára gondoltam. A tolvaj nyilván ezt nem látja ránézésre. Ellopja, realizálja, hogy haszontalan, kidobja - így lesz kóbor, később menhelyi.

A chip sajnos nem tökéletes technológia, könnyű kijátszani (de persze a gazdánál így is lesz nyoma az oltási könyvben, hogy valaha volt benne).


De én most nem is ezeknek a realitásán akartam gondolkodni, hogy mekkora eséllyel történik ilyen (nyilván a gondatlan gazda gyakoribb), csak mivel az eredeti kérdés arról szólt, hogy mit tennék, ha valaki az én kutyámért jelentkezne, erre reflektáltam. Hogy ilyen esetben azért nem csak a tények vannak - ami alapján egyértelműen az új gazda a gazda -, hanem mögöttes lelki dolgok is lehetnek.

2023. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%

14, ne mondd már nekem, hogy ez a feltételezett kutya ivartalanítani volt, fajtatiszta vagy legalábbis annak néz ki, de egy microchip nincs benne? Az én fajtatiszta kutyámnak ráadásul tetoválás is volt a fülében.


Meg ha kóbor fajkutyát találnak, az nem egy menhelyre megy, hanem általában egy fajtamentõ szervezethez, ami direkt pl csak tacskókkal foglakozik, és kapcsolatot tart a tacskó tenyésztéssel fogalkozókkal, benne vannak ezekben a Facebook csoportokban is.



Illetve aki már elmegy addig, hogy fajkutyát lop, az nem fogja kitenni ha ivartalanítva van, hanem el fogja adni, általában nem legális csatornákon át.

2023. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

De most tényleg egy nemlétező példán kötözködsz? :D Az eredeti kommentemnek az volt a lényege, hogy egyrészt jogilag le van fedve a menhelyeknél/alapítványoknál, hogy meddig és milyen feltételekkel jelentkezhet a hanyag gazdi.

Másrészt viszont biztosan megszólalna a lelkiismeretem is, ha kiderülne, hogy egy olyan állat van nálam, amit *nagyon* keres a gazdája, és *önhibáján kívül* vesztette el. (Nyilván ezutóbbi sosem 100%, mert ha nem hibázott volna, sosem veszik el az állat. De vannak azért fokozatok.)

Nem tudom, visszaadnám-e, nem tudom, milyen feltételekkel adnám vissza, de azért egy ilyen kérdéskör túlmutat azon, hogy az örökbefogadási szerződésemben az van, hogy 3 hónapig kell visszaadjam. Mert itt érzelmekről van szó, ugyebár.


Ennyiről szólt volna a kommentem, nem többről. Erre már sokadik kommentben állsz/álltok belém, hogy akkor milyen papíroknak kell lennie, meg a chip, meg a lófütty. Nem erről szólt, amit írtam.

2023. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#12 válasznál a pont.

Ha van chip, vagy a nyoma, hogy volt benne, akkor még lehet találni a gazdit X hónapon belül.

Ha nincs, akkor gazdi sincs hivatalosan.

Onnantól azé az állat, aki örökbe fogadja és a chipjét a nevére íratja.

Erről ennyit.

2023. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy már sok éve kötelező a chip, amit elvileg a kötelező éves veszettség elleni oltásnál is ellenőriz az állatorvos, minimum gyanakodnék. Addig meg sem fontolnám a visszaadást, amíg ezekre magyarázatot nem ad a "gazda" és nincs erős bizonyítéka, hogy övé a kutya. A szomszédunkkal úgy 20 éve megesett, hogy már nem tudom hogyan, de elszökött a kutyája, nem találták, valaki megtalálta, befogadta és több, mint 1 év múlva ott sétáltatta az utcánkban. Megbeszélték, hogy hol, hogy találták és maradt az új gazdáinál. Pedig a szomszéd család is szerette.
2023. okt. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha chip van, természetesen vissza kell adnom. Ha nincs, akkor csá, baromira nem érdekel a naaaagy érzelmi dráma meg blablabla, majd a következő (elvileg) szeretett állatára talán jobban fog figyelni és megteszi érte a kötelező minimumot, mert ugye a chip az kötelező kutyáknak és nem tegnap óta. Ennyike. Egyébként az új gazdi érzelmei meg nem számítanak?
2023. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!