Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya menhelyről-mi a menete?

Kutya menhelyről-mi a menete?

Figyelt kérdés

Volt már mentett kutyám, de menhelyről kihozott még nem. Most fontolgatom az örökbefogadást, hogy a jelenlegi kutyámnak legyen egy társa.


1. Mennyi idő, amíg odáig eljutunk, hogy kihozzuk a kutyát?

2. Hányszor kell menni ismerkedni vele?

3. Meglévő kutya esetén el kell vinni "bemutatni" őt is a másik kutyának? Amennyiben nem, úgy mi történik, ha a kutyát hazahozzuk, is a másikkal egyáltalán nem sikerül összebarátkozniuk?

4. Milyen költségei lesznek az örökbefogadásnak? Azt ugye tudom, hogy ilyenkor fizetik az oltások, chip, és ivartalanítás költségét, vagy vállaljuk mi az ivartalanítást.

5. Illik a "kötelező" költségeken kívül adományt is felajánlani ilyenkor?


Köszönöm előre is, ha érdemben válaszolsz!


2023. okt. 16. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a 4-es kérdésnél úgy gondoltam, hogy tudom, mi az örökbefogadók fizetjük az addig felmerült eü költségeket.
2023. okt. 16. 12:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Menhelye válogatja.


1. Írsz nekik egy szép bemutatkozó e-mailt vagy sok helyen rögtön egy kérdőívet kell kitölteni/felhívod őket és egy-két héten belül mehetsz is ismerkedni. Általában a helyszínen is jól kiérdeznek, beszélgetnek veled fél órát, hogy hogy is képzeled el az életed a kutyával.


2. Valahol 2-3x, valahol meg rögtön viheted is, aki tetszik.


3. Ajánlott, de ezt sem kérik mindenhol. Nyilván visszaviheted a kutyát, ha nagyon nem jönnek ki egymással.


4. Legtöbb helyen 15-20 ezer ft, fajtamentéseknél 50 ezer körül.


5. Ahol önkénteskedtem kb senki sem adott plusz adományt örökbefogadáskor.

2023. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szokták kifizetettni az "addigi" költségeket, mert pont a "költségesebb" kutyáknál örülnek, ha egyáltalán találnak gazdit. Ők általában öregek, 3 lábúak, mozgásukban korlátozottak, speciális kaját kapnak és emiatt bőven bennragadnak. Hatalmas öngól lenne azt mondani, hogy úgy viheted csak ki, ha a több 100 ezres orvosi számláját kifizeted.
2023. okt. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én 2 kutyust hoztam ki egyszerre menhelyről, szóval én a saját példámat tudom mondani


1. kérdés: Mivel 2 kutyust hoztam el, így kellett 3-4 nap míg elhozhattam. de nagyon gyorsan összeszoktak így elég volt 2,5 nap


2.kérdés: Már az első nap megtörtént az ismerkedés. 2 órát voltunk velük a menhely zárt udvarában, ahol ismerkedtünk.


3. kérdés: Kérdezd meg a menhelyen, hogy lehet e olyat hogy egy alkalommal (vagy amennyi szükséges), elvinni őket egy pár közös sétáltatásra.


4. kérdés: Nálunk csak az orvosi költségeket kellett állni, úgy ámblokk. De ez amúgy 20 ezer volt.


5. kérdés: Ahogy érzed. Nem kötelező mivel hozol el kutyust. max akkor lenne "kötelező" ha nem hozol el.



Az egyik ismerősöm mondta, hogy aki menhelyről hoz ki kutyust akkor az nem 1 kutyát ment meg hanem kettőt. Mivel az örökbefogadott kutya helye felszabadul...

2023. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így zajlott:

(Kicsi, részben önkormányzati fenntartású menhely)


1. Mi egyik nap elmentünk, ott töltöttünk vagy 3-4 órát, megnéztük a kutyákat, elmondtuk az igényeinket és az alapján ajánlottak több kutyát is. Mindegyikhez bementünk, összebarátkoztunk, otthon pedig eldöntöttük, hogy melyikuket szeretnénk. Másnap el is tudtuk hozni.


2. Mint írtam, egyszer, előző nap voltunk ismerkedni, de akkor legalább 1 órát vele töltöttünk (meg a másik kettő kinézett kutyával is)


3. Nem kötelező, de célszerű. Azért ha nem inkompetens a gazdi és nem durván kutyázik az egyik kutya, akkor erre kevés esély van. Meg kell próbálni mindent, tudni kell, hogy hogy kell 2 kutyát összeszoktatni. Ha nem megy, tréner segítségét kell kérni.


4. Oltás és chip árát kérték el, ez 10.000 forint volt. Itt nincs se pénz se kapacitás ivartalanítani sajnos, így nyilván ivarosan hoztuk el a kutyát. (Azóta ivartalanítva van)


5. Első és második nap is vittünk adományt. Első nap, amit mi gondoltunk, második nap már olyat vittünk, amik kertek, mert kevés volt belőle. (ez egyébként egy immunerősítő volt egy balesetes kutyának). Szerintem illik. Neked nem nagy költség, nekik pedig jól jön.

2023. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Nem kezdő kutyások vagyunk, volt olyan, amikor 3 volt egyszerre, és ebből szeparálnunk is kellett (pont a mentettet), mert ő kutyázott.


A mostani kutyánk sajnos nem jár kutyás közösségbe, de a kutyasuliban anno először félénk volt, majd barátságos mindenkivel, de ő inkább a kis-közepes testűeket csípte, a nagyobbaktól félt, pedig ő maga is nagytestű.


Én is az a típus vagyok, aki úgy van vele, hogy ha már kihozunk egy kutyát, akkor azért valamit illik vinni is. Legalább egy kis eledelt.

2023. okt. 16. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapítvány függő. Én már aznap hazavittem, amikor először találkoztunk. Kb fél óra ismerkedés után. Aláírtam a szerződést, 15 ezret kértek adományként. Oltva és chippelve volt, de ivartalanítva nem, azt nekem kellett megcsináltatni. Adhatsz plusz adományt, te döntésed. Én harmadik kutyámat fogadtam örökbe, nem találkozott előtte a kutyáimmal, de nem volt semmi gond. Olyan kutyát válassz, ami szerinted jól kijönne a meglévő kutyáddal. Nálunk lehetett volna behozni saját kutyát ismerkedni, de mivel a full idegen hely és a kb 100 ugató kutya sok lett volna az enyémeknek, így kihagytuk.
2023. okt. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Változó. 2 kutyank van 2 külön menhelyrol.

Ami biztos elvaras, az egy normalisan megfogalmazott bemutatkozo level, amiben kitersz az elozo kutyas tapasztalataidra, mennyi idot tudsz szanni a kutyara, milyen korulmenyek koze vinned, pl. Van-e gyerek, mas haziallat, panel, vagy kertes haz. Jo neven veszik azt is, ha kineztel egy kutyat, akkor erdeklodsz hogy viselkedik mas allatokkal, lakasban, kocsiban van-e valami allergiaja. Igy mindjart felelos gazdi benyomasat keltheted.


Az elso kutyank felnőtt volt mar, 1 talalkozo kellett az ideiglenes gazdinal, ahol kicsit jatszottunk, megdogonyoztem, es kb. 1 hetre ra elhoztuk, szerzodes kitoltese 5 perc, ivartalanitva volt, de megis csak 5000 Ft-ot kertek, vittunk tapot es jutalomfalatot a tobbi kutyanak.


A masikat 1 evre ra fogadtuk orokbe, meg kolyok volt, a felnőtt kutya szerencsere majdnem minden allattal kijon, igy nem kocsikaztunk vele majdnem 200km-t, mert nem birja a gyomra. Itt nem kellett elozetes talalkozas, csak egyeztetes az ideiglenes gazdival, hogy neki is meg nekunk is jo legyen az idopont. Odaertunk, kutyaztunk egy kicsit, megirtuk a szerzodest, kaptunk egy kis kolyok tapot amit ott evett a kesobbi tapvaltas miatt, illetve az ivartalanitas is szerzodesben volt. 15.000-et kertek.


Mindegyiknel van utolagos kapcsolattartas, ez csak annyit takar, hogy par havonta kuldok a kutyakrol kepet, videot, kis beszamolot.

2023. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 nem mindenhova kell bemutatkozó levél, hozzánk sen kellett. Időpontot foglaltunk, ott meg lehetett jelölni a kiszemelt kutyát és ennyi. Helyben beszélgettek velünk kicsit, hogy milyen kutyát keresünk és lakásba vagy kertes házba kerülne. Az általunk örökbefogadott kutyát a gondozó javasolta, hogy nézzük meg és első látásra szerelem volt, a kutya részéről is. Nem azt fogadtuk örökbe végül, akit a honlapról kinéztünk.
2023. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt,hogy a honlapról kiválasztottam egy németjuhász keverék 10 hónapos kant. Felhívtam őket,hogy szeretném örökbefogadni. Ők mondták,hogy persze, lehet. És elmentünk érte. Valamennyit fizettem,már nem emlékszem.

Ennyi volt. Nem bonyolították túl a dolgot.

2023. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!