Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy márka és két fajta hús,...

Egy márka és két fajta hús, vagy 2 márka, de négy fajta hús? Kevesebb húsfajta vagy márka váltogatás a kisebb rossz?

Figyelt kérdés

Szarvashúsos és halas tápokat kap. Egy márkán belül.

De ha adnék egy másik márkát, akkor kaphatna még kacsa húsos és bárány húsos tápot is.

De úgy tudom, a márka váltogatás nem jó nekik.

De az se jó, ha csak 1-2 fajta hús van jelen az életében.

Mi volna a jobb megoldás?


2023. okt. 19. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont a váltogatás a hasznos. Mert egyik táp se tökéletes, még a drágák se, és egyikből ez hiányzik, másikból az. Úgy kap meg legnagyobb eséllyel minden szükséges anyagot, ha váltogatod a tápokat. (Sőt, még ne is csak tápot adj, hanem nyers húst is.)

Egy márkán belül nagy valószínűséggel minden tápváltozatnál ugyanazt a hibát követik el.

Az embernél is a változatos étrend az üdvözítő.

2023. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. És akkor milyen sűrűn váltogassam a márkát vagy hogyan adjam változatosan?

Mondjuk ha elfogy egy 12-15kg-os zsák, akkor vegyek másik fajtát? És kell kevergetni az előzővel vagy simán adjam, ha az előző elfogyott? És legyenek állandó tápjai, amiket X időnként váltogatok vagy mindig másmilyent vegyek?

2023. okt. 19. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, annyira azért nem szakértem...

Az biztos, hogy nincs vele gond, ha egy zsákkal, vagy kettővel is megeszik egy fajtából. Utána jöhet egy másik.

Jó minőségű táp lehet olyan, amit rendszeresen adsz, két ilyen közt meg másik fajtát.

Egy probléma lehet, hogy a kutya megeszi-e. De ha nincs túletetve, akkor egy-két nap után meg fogja enni, mert az éhes kutya bármit megeszik, a bőrcipőt is. :)

2023. okt. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért kérdeztem, mert eddig mindenki azt mondta, hogy egy fajtát válasszak ki, ha beválik, akkor élete végéig maradjak annál, max az ízt váltogassam néha a márkán belül, de a gyakori tápváltás nem tesz jót.

Szóval ez, amit most írtál, hogy inkább 1-2 zsákkal megeszik, aztán vegyek másmilyent, hogy változatos legyen, ez nekem teljesen új volt most:)

2023. okt. 20. 09:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Én még nem olvastam sehol, hogy az egyoldalú táplálás bármi okból hasznos lenne.

Nem is érkezett olyan válasz, ami erről szólna.

2023. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pedig itt szinte minden tápos kérdésnél ezt szajkózzák, hogy egyfajta legyen.
2023. okt. 20. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!