Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti kutyussal kapcsolatos?

Benti kutyussal kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4 éves fiam. Nagyon szeretnénk egy kutyust francia bulldogra gondoltunk, bentre szeretnénk, nem kicsi a ház, és a kert sem. De hogyan tanítsuk meg neki ha itt lesz hogy a kaka pisi azt kint végezze? Vagy a kutyapelus jobb es praktikusabb megoldás? Nyilván balesetek lesznek de előre szeretnék tervezni 😁 tesót nem tervezünk most jelenleg több probléma miatt de egy kutyus hiányzik mind a 3onk életéből mert nagyon szeretjük az állatokat de eddig még nem mertem mert a fiam is kicsi volt, de már okos '' nagyfiú '' :)

Vagy esetleg ötlet és tipp milyen kutyust lehtne még bent tartani? Ami kicsi növésű es kevésbé hullik a szőre


2023. okt. 22. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rovidszoru kutyaknak hullik a szore, a bucinak is. Nagyon cuki kutyak, de egeszsegugyi problemaik vannak, en oszinten szolva nem valasztanam. Meg egyszeruen az a tudat, hogy rofognek es alig kapnak levegot, a szivem osszeszorul tole.


Ha olyan kutyust szeretnetek, aminek nem hullik a szore es csaladi kutyanak is tokeletes, en az uszkart ajanlom. Cserebe kozmetika igenyes, az teny, tehat 5-8 hetente biztos vinni kell, de valamit valamiert.

A szobatisztasagra csak ugy tudod nevelni, ha napi nagyon sokszor kiviszed, mas modja nincs. Kutyapelenkara nem biztos, hogy erdemes raszoktatni,mert vagy sikerul, vagy nem, vannak kutyak, akik hasznaljak es megertik, hogy oda kell pisilni, de vannak olyanok is, akiket csak osszezavar es azt tanuljak meg vele, hogy mindenfele textiliat is le lehet pisilni, szonyeg, kanape, mindegy.


Nekem amugy most eppen tacskom van es a kutya volt elobb, mint a gyerek. Szoval tapasztalatbol mondom, hogy siman mukodik kisebb babanal, gyereknel is a kutyatartas, csak persze nagyon kell figyelni. De a kisfiam olyan szepen nyul a kutyahoz, hogy az hihetetlen, nem vartam volna el ezt, hiszen csak 1 eves. Nyilvan voltak pillanatok meg korabban, amikor hirtelen el akarta volna kapni es valoszinuleg meghuzta volna a fulet vagy ilyesmi (de en gyorsan kozbeavatkoztam vagy a kutya ment arrebb es gyorsabb volt mint en 😅), de sokkal szebben banik vele, mint ahogy kepzeltem.

A tacskot talan csak amiatt nem ajanlom, mert nagyon oda kell figyelni a nevelesere, makacs fajta. Nalunk ez mar le volt rendezve, mert 5 eves, mar csak “szinten kell tartani” a szabalyokat, stb, de anno azert voltak vele nehez pillanatok.

Uszkarom is volt korabban, ezert inkabb oket mondom 😊

2023. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlanék nyomott orrú fajtát, egészségügyileg eléggé terheltek, és költségesek, a szőrük amúgy nekik is hullik, ráadásul a rövid szőrűeknek rosszabb, mert beleáll az elhullott szőrszál minden textilbe. Kozmetikaigényes kutyáknak nem hullik a szőrük, például ilyen az uszkár, a bichonok.
2023. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kíméljétek meg magatokat a francia bulldogtól.
2023. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!