Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit nem ehetnek a kutyusok...

Mit nem ehetnek a kutyusok egyáltalán?

Figyelt kérdés
Továbbá: Mit nem ehetnek még kiskorban, amit nagykorban már fogyaszthatnak?
2010. okt. 19. 08:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

1.A yorkshire az nem kutya.

2.Nyilván nem az ilyen idiótákra gondoltam,akik marékszám adják a mazsolát a kutyának.

2010. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kedves 9:34-es kicsit korlátolt vagy ne haragudj. Tök mindegy,hogy egy kutya korcs-e(egyébként keverék...),vagy fajtatiszta,mindkettő kutyából van,ugyan azok vonatkoznak rájuk.

Amit semmiképpen nem ehet a kutya,az a nyers sertéshús,mivel az Aujeszky-féle vírus lehet benne. Ez egy herpeszvírus,ami az emberre nem veszélyes,de a kutyák,macskák elpusztulnak tőle,hogyha fertőzött húst esznek.

Ezen kívül úgy tudom,nagy mennyiségben csokoládét,kakaót nem ehetnek a kutyák

2010. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Hát, hülyeség, amiket te irsz,, barátom.

Bobtail, az remélem, kutya. Nem tudom, neked a méret, vagy mi számit??? Külön kategóriák vannak, amiket te találtál fel és mérvadó a világban????

Szóval bobtail, nem tudja akruplit megemészteni, kihányja. Ha nem hiszed, idejössz, hozzál krumplit is.

2010. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Baromira nem mindegy,hogy korcs,vagy fajtiszta,ugyanis a korcsok sokkal-sokkal ellenállóbbak testileg,a fajkutyák pedig mentálisan,de ha nem hallottál még erről/nem tapasztaltad,akkor hagyjuk.
2010. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Magas cukortartalmú dolgokkal vigyázni kell nagyon. A csirkecsont szilánkosra törik, ez nem is vitás, tehát veszélyes.

A krumpli valóban nem tartozik az emészthető dolgok közé,de azért kevés kutya hányja ki.

2010. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Amennyiben a te bobtailod kihányja a krumplit,az összes kutya ki fogja?Amennyiben az összes bobtail kihányja,a világ minden kutyája is így tenne?Én általánosságban beszéltem,és nem egy példányt neveltem már és nem egy fajtát...ÁLTALÁBAN az égvilágon semmi bajuk nem lesz a krumplitól és !!! megint nem arról beszélek,hogy csak azt kap egész életében.
2010. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Tök mindegy,hogy korcs e avagy sem. De magyarázz csak nekem,könnyen lehet több dolgot tudok ilyenekről,mint te. Vagy tán emberben is pl egy auropai és ázsiai ember keveréke sokkal ellenállóbb,mint egy sima europai?Tegyük már félre a butaságokat.

Emellett volt már pár kutyám,fajtatiszta és korcs is. Tudod az immunrendszertől függ a dolog.

Volt egy keverék,akinek soha semmi baja nem volt.Aztán egy másik,aki mindent elkapott,amit csak lehetett.(hogy jobban értsd,korcsok voltak,mégpedig az extra kevert változatból). Anyja fia. Emellett az anyuka rendkívül intelligens,míg a fia extrémül buta volt. Aztán volt egy németjuhászunk,soha semmi baja nem volt. Még egy keverék,aki elég rossz immunrendszerrel volt megáldva,mindig betegeskedett. Aztán nézzükcsak,2 fajtatiszta van most. Az egyiknek fiatal korában voltak gondjai,kissé beteges volt,a másik,mondjuk úgy,hogy még csak sántítani se sántított életében.De ha megnézem keresztapám keverékét,nem győzik műteni szerencsétlen kutyát.

2010. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

- krumpli: nem tudja megemészteni a benne lévő keményítőt és úgy jön ki belőle ahogy bement (tök mindegy h elől vagy hátul - ez a kutya emésztőrendszerének érzékenységétől függ), nincs benne semmi hasznos a kutya számára, viszont közben megterheli a szervezetét -> tehát felesleges.


- tej: A kölykök és a felnőtt kutyák többsége nem tudja emészteni a tejcukrot, és ez emésztési problémákat okozhat, magyarán szólva hasmenése lesz.


- csontok, nyershús, szőlő, csokoládé:

[link]


- fűszerek

2010. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A tej nem csak a kutyákra érvényes. Felnőtt korban a laktózt csak az ember képes megemészteni.

Bár úgy tudom hozzá lehet szotatni az állatokat. Az én kutyámnak pl nem szokott menni tőle a hasa.

2010. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lehet nem megy tőle a hasa - ez egyedfüggő - de attól még nem tudja lebontani, tehát terheli a szervezetét. És miért kéne terhelni a kutya szervezetét, ha nem muszáj?
2010. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!