Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg mi a helyzet a...

Jelenleg mi a helyzet a kutyák füleinek csonkításával?

Figyelt kérdés

Leginkább a Dobermannra gondolok és a Törpe Pincserre. Ha jól tudom, akkor ennél a két kutyánál csonkították és felkötötték a füleket, de ez jó ideje tilos itthon. Megnéztem facebook csoportokban, még mindig a kutyák többségének csonkítva van.


Miért van ez így? Miért nem büntetik meg ezeket az embereket, ha itthon tilos a csonkítás? Van bármi logikus érv emellett?



2023. okt. 23. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tilos, de csinálják, pont mint a láncon/pici kennelben tartást vagy az autósoknál 30-as tábla ellenére 50-nel haladást.


Amúgy, ha eü okokra hivatkoznak, legális, meg talán van olyan szomszéd ország, ahol teljesen legálisan elvégezhetik.

2023. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Mért tilos egyébként?
2023. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert állatkínzásnak minősül az esztétikai okokból való csonkolás.
2023. okt. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem adnak neki olyankor fájdalom csillapítót ? A kínzás az nem műtét vagy hogy megy ez ?
2023. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem a kutya egészségét, jólétét szolgálja, és 10 napig gyógyuló seb aminek az eredménye egy groteszk felfelé néző lyuk amibe beesik az eső mert rendes fülkagylója nincs mint egy farkasnak.
2023. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg póráz nélkül tilos sétáltatni meg szájkosár nélkül buszra szállni, mégis napi több tucat ilyet lát az ember Pesten
2023. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Ezt én se tudtam de akár egy évig is fel kell kötni a fület hogy úgy álljon ahogy szeretnék, de minimum hónapokig.
2023. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Fura az emberiség azon kiakadnak ha egy kutyának felkötik a fülét de pl éjszakai műszakkal lehet embert kínozni vagy 12órás munkanappal
2023. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Az éjszakai müszakot meg a 12 órás munkanapot mindenki saját maga, önként vállalja. Emellett nem csonkítják meg öket
2023. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy köteles vállalni a 12 órás műszakot, viszont a kutyák nem dönthettek, hogy vágják a fülüket farkukat vagy ne vágják.

Remélem érzed a különbséget.

2023. okt. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!