Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg mi a helyzet a...

Jelenleg mi a helyzet a kutyák füleinek csonkításával?

Figyelt kérdés

Leginkább a Dobermannra gondolok és a Törpe Pincserre. Ha jól tudom, akkor ennél a két kutyánál csonkították és felkötötték a füleket, de ez jó ideje tilos itthon. Megnéztem facebook csoportokban, még mindig a kutyák többségének csonkítva van.


Miért van ez így? Miért nem büntetik meg ezeket az embereket, ha itthon tilos a csonkítás? Van bármi logikus érv emellett?



2023. okt. 23. 16:24
1 2
 11/13 anonim válasza:
69%
Tovabb kell taunlni h olyan melod legyen ahol nincs 12 ora
2023. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám régebben egyszer belevágott dobermann kölykök nevelésébe. '90-es évek eleje volt, szóba sem jöhetett, hogy a füleik és a farkaik ne legyenek csinkítva, mert... "fajtajelleg", máskülönben senkinek nem kellene. Na, egy alom után végleg felhagyott vele. Az egy dolog, hogy rengeteg macera, de szegény kiskutyák szenvedtek. És hogy nem lehet-e fájdalomcsillapítót adni? Nos, nézd meg, hogy az a seb a fülön mekkora a testfelületükhöz képest! Ráadásul egy kiskutyáról van szó, és arányaiban ekkora seb esetén nincs hatékony fájdalomcsillapító, ami ne veszélyeztetné a kutya életét.

És nem, nem vagyok egy embergyűlölő "állatbúza", csak ehyszerűen nem gondolom jogosnak egy élőlényt felesleges fájdalmaknak kitenni. Az állat nem egy darab szobor, ami ha nem tetszik, alakítok rajta kicsit.


"de pl éjszakai műszakkal lehet embert kínozni vagy 12órás munkanappal"

Nem tudom, feltűnt-e, de van egy aprócska különbség: te beleegyezel abba a 12 órás munkanapba, a kiskutyát meg senki nem kérdezi meg, hogy "ugyan már Morzsika, szeretnéd-e, ha levágnánk a füled negyedét?"

2023. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Elvileg tilos. De ha orvosilag indokolt csinálhatják. És természetesen ha csonkítani akarják a kutyát az talál olyan orvost aki azt mondja indokolt és megcsinálja.


Van dobim, hosszú füllel és farokkal. Mert így néz ki eredetileg a kutya, így természetes es így szép

2023. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!