Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A másfél éves németjuhász...

A másfél éves németjuhász kutyámat rá tudom szoktatni a sétára?

Figyelt kérdés

ha igen,akkor milyen pórázt vegyek neki? ha tudtok képet is linkelhettek:)

15/L


2009. aug. 17. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rá tudod.Nem póráz függő.

Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét olvasd és nagyon sok jól használható dolgot tanulhatsz belőle a sétával kapcsolatban is.

Le tudod tölteni ingyenes a freeonline.hu-ról

2009. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű bőrpóráz (természetesen a jobbik fajtából). Rá tudod, de lehet, hogy az elején inkább húzás lesz, mint séta. Ez a kutyától függ. Én kaptam egyszer egy nagyon félős snacit, az 1. séta borzalom volt, húznom kellett, h jöjjön, úgy félt. Onnantól kezdve meg imádta a sétákat! (a mai napig imádja!!!)
2009. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

12:39: Tetszik ez a könyv ;)

13:03: sajnos még csak a kertben volt kiengedve,póráz még nem volt rajta:S

2009. aug. 17. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Először a kertben menjetek több kört pórázon. A kert az otthona, ott biztonságban van. Ha a kertben már minden simán megy, jöhet az utca.

Ha egy kis játékkal, jutalomfalattal kötöd össze a pórázra való szoktatást, hamar megtanulja, és hamarabb fogja élvezni.

Ha első nekifutásra begörcsöl a póráztól, befeszít, nem akar menni, semmiképp se húzd. Guggolj le elé, úgy hogy a póráz a kezedben van a másik vége a nyakörvön, és hívd magadhoz, esetleg jutalomfalattal. Gyors simi, dicséret, és guggolva hátrálj úgy, hogy végig vele szemben vagy, ha szükséges, hívogasd. A kutya követni fog. Pár méter után állj fel, menjetek picit, majd rendesen mellé állhatsz már, mintha utcán lennétek. Így észre sem veszi, hogy máris pórázon megy!

Én ezzel a módszerrel az elmúlt évben kb. 20 kutyát tanítottam meg pórázon menni. Volt, akinél több alkalom kellett, volt, akinél csak egy. Én azt szeretem ebben a módszerben, hogy a kutya észre sem veszi a pórázt, és nincsen ráerőltetve semmi, hiszen ő azt gondolja, hogy hozzád jön, és nem pórázon megy :).

Csupán türelem és szeretet az egész.

2009. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!