Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van erre jó módszer? A kutyám...

Van erre jó módszer? A kutyám szinte egésznap ugat. Nem ugatott mindig ilyen sokat, azóta van ez, amióta kapott egy láncos nyakörvet, mert már sajnos szükség volt rá.

Figyelt kérdés

Azóta agresszívabb sétáltatáskor és már rám sem figyel, amikor szólok neki, hogy maradjon csendben...Este szoktam rászólni, de ha nappal sokat ugat, nyilván akkor is rászólok. Kinti kutya, minden egyes járókelőt nagyjából megugat. Gondolom az lenne erre valamilyen szinten a megoldás, hogy vissza tesszük rá az eredeti nyakörvét és pórázát, de akkor meg az a baj, hogy nagyon erősen húz, (még gyerek). Valakinek van valami tanácsa, hogy mit lehetne tenni? Olvastam olyat is, hogy nyugodtan szóljunk hozzá, és mondjuk neki, hogy nyugi, semmi baj, elment már az adott ember és nyugodtan kell rászólni, nem pedig rákiabálni... Hát ez nem működött és egy idő után már őszintén türelmem sem volt hozzá, hiszen tök kedves hangon szóltam hozzá, de nem érdekelte, én pedig felidegesítettem magamat és azóta nem így szólok rá, mert úgysem hallgat erre. Kutyaoktatóhoz be lett iratva, csak akihez vinni fogjuk, az csak fél hónap múlva fogja tudni elkezdeni oktatni. Addig is: ez így nem mehet tovább, ebben az állapotban. Néha bevisszük a házba, de amikor kivisszük utána ugyanannyit ugat, mintha bent sem lett volna, és fordítva is igaz. Valaki valami tanácsot esetleg tudna adni kérlek? Ez így elviselhetetlen.

Utóirat: 8 HÓNAPOS A KUTYA!!



2023. okt. 29. 21:39
1 2
 1/12 Chris88 válasza:
39%
Vannak ugatósabb kutyák, meg vannak csendesebbek. Ahogy az emberek temperamentuma is egyéni. Ha a változás miatt ugat többet, akkor szerintem van rá esély, hogy pár nap alatt megszokja, és alábbhagy ez nála. De ha olyan típus, akkor mindig ugatós marad. Nem tudom, hogy ebben a kutyaiskola mennyit tud segíteni.
2023. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Egy gyakori ok: Sok az energiája, nincs lemozgatva, az ugatásban vezeti le. Talán egyedül is érzi magát, ha nincs eleget foglalkozva vele. A kutya társas lény, falkaállat, a gazdájával szeret lenni sokat.

Milyen fajta? Nagy mozgásigényű?

2023. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Más környékbeli kutyával, ha tudna játszani, pl kutyasétáltatóban, az is jót tehetne neki.
2023. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért van szüksége egy 8 (!!!) hónapos kutyának láncos nyakörvre? Komoly bajok vannak a nevelés területén ha ennyi idős korában nem bírsz vele láncos nyakörv nélkül. Minden kölyök kutya húz, ez természetes, és persze nem tudom mióta van nálad, de hacsak nem 2 hete kaptad, akkor 8 hónapos korára már nem kellene, hogy ekkora problémát okozzon a pórázas séta. És de, az a megoldás, hogy visszateszitek rá az eredeti nyakörvet, a láncost kidobjátok a francba és kerestek egy trénert vagy kutyasulit vagy legalábbis néhány oktatóvideót, és TÜRELEMMEL megtanítjátok láb mellett sétálni. Ha ezt nem sikerül megugrani türelemmel, kitartással most, akkor később ennél komolyabb problémáitok lesznek a kutyával. :(
2023. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: az ugatás. Ha csak kint a kutya, akkor is eleinte többek között azért ajánlott, hogy kinti-benti legyen, hogy egyrészt megtanulja a szobatisztaságot (ki kell kéredzkednie), másrészt, mert egy kölyökkutyával RENGETEGET kell foglalkozni, ez egy kritikus időszak, nagyon sokat számít, hogy megtanuljon figyelni rátok, és végül, hogy hozzá tudjátok szoktatni az udvarban őt érő ingerekhez, és hogy nem szükséges minden járókelőt 5 percig őrjöngve ugatni (hiszen ha ő állandóan kint van ti meg nyilván nem, akkor nem tudtok MINDIG rászólni ha nem kíván ugatás történik). Plusz amit írt valaki más is, fajtától függően lehet, hogy a séta, még ha mindennap viszitek is, sem fizikailag, sem szellemileg nem elég neki.
2023. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Nehéz lehet neki, vagy valami más módon kellemetlen számára a nyakörv.


A láncos egy precíziós eszköz, nevelésre szoruló kutyára nem való!

2023. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha húz, kérdezz meg több trénert, keress többfajta módszert hogyan lehet leszoktatni.

Van aki láb mellett kísérgeti, majd eregeti, mehetsz-re, van aki forgolódik, irányvált.


Viszont érdemes lenne tudni miért húz. Szimplán kíváncsi, vagy ritkán jut ingerekhez és mindent “habzsol?”

2023. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nincs lefárasztva, unatkozik. Minek neked kutya, ha csak kicsapod kerti dísznek?
2023. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az a folyót nyakörv, csak sima lánc vagy szöges?
2023. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9+

Akkor is rajta van a nyakörv, ha nem sétáltatod?

2023. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!