Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Működik a módszer?

Működik a módszer?

Figyelt kérdés

Kutyám erősen szeparaciós szorongó. Ajánlották valamit, de nem tudom működik e, elég fura módszer.

Szóval szerintetek működik, ha elmegyek,sír, visszamegyek, leszidom, illetve az elmegyek, nem sír, visszamegyek, megdícsérem...??


2023. aug. 3. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oke, hogyha visszamesz es nem sir, akkor megdicsered.

De ha sirasra ersz vissza es leszidod, akkor csak jobban fog stresszelni, mert o nem tudja pontosan, mi rosszat csinalt.


Azert sir, mert szorong, nem azert, hogy teged direkt ezzel szopasson.


Mi tenyleg a nullarol indultunk. Nemhogy a hazat elhagyni, de a kutyanak hatat forditani se tudtam az elejen. mert azonnal elkezdett sirni!

Szoval eloszor csak ugy gyakoroltam, hogy mindig tavolabb mentem a kutyatol. 2 lepes, 5 lepes, szoba tulso vege, stb.

Amikor nyugodt maradt, akkor jutalmaztam kajaval.

Aztan jott az, hogy hatat forditottam neki,utana aztan kimentem a szobabol, becsuktam az ajtot es igy tovabb. Kb 2 het volt azt elerni, hogy a bejarati ajton ki tudjak menni siras nelkul 2 percre.


Minden egyes alkalommal, amikor nem sirt, jutalmaztam.

2023. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2 hét?? Hűha...munka mellett hogy oldottad meg?
2023. aug. 3. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyeden voltam akkor pont a kisfiammal, direkt igy fogadtuk orokbe a kutyat is, hogy legyen ezekre ido.

Munka mellett ez nem ment volna.

2023. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj nálam, hogy én sajnos dolgozom, így munka mellett nem nagyon tudjuk gyakorolni. Ha gyakorolunk is, utána borul minden mert ha megyek dolgozni, megint egyedül hagyom őt
2023. aug. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!