Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házörző fajta?

Melyik a legjobb házörző fajta?

Figyelt kérdés

Szerintem a kuvasz, egyetértetek?

Olyat szeretnék ami kiképzés nélkül se fogad el semmit idegenektől, nem barátkozik, egygazdás.



2023. nov. 1. 19:44
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
83%

A kuvasz is jó házőrző azzal egyetértek.

Volt lehetőségem találkozni többször is "kangal" fajtájú kutyákkal. Na ők pont olyanok, mint ahogy fentebb is írtad.

"Kiképzés nélkül se fogad el semmit idegenektől, nem barátkozik, egygazdás".

2023. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében az összes pásztorkutya jó házőrző. A kuvasz is pásztorkutya, ő is jó házőrző.
2023. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
72%

Szerintem a világon minden földrajzi területnek,(ahol vannak ilyen fajták, mert van olyan biom) van egy legjobb házőrzője, tenyészállat-őrzője. Pl. a törököknél a Boz, annak a kitenyésztett változata a Kangal.

A kuvaszról meg úgy tudom a második világháborúban kiírtották szinte teljesen. Németországból hoztak be, hogy újratenyésszék, de az már nem az a kuvasz, ami régen volt.

Illetve olyan kutya amit írsz, pedig tudtommal nem létezik. Minden kutyát tanítani kell valamilyen mértékben.

2023. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#1 utánanézek a kangalnak, még nem hallottam róla
2023. nov. 1. 20:56
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Labrador
2023. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

szerintem ez, mert nem kell vele foglalkozni és olcsóbb is mint sok tenyésztő:

[link]

2023. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Az előzőek jól leírták, kb bármelyik pásztorkutya alkalmas a feladatra.


Hozzátenném, hogy ma már a rendes tenyésztőket is jól meg kell nézni. A kaukázusi és a közép-ázsiai juhászkutya elég felkapott fajta lett, sajnos a tenyésztők nagy része is ilyen nagy méretű, elhízott, bőrös, kicsit masztiff szerű kutyákkal dolgozik. Fontos kiemelni, hogy ez teljesen a fajta eltorzitása, normál esetben mindkét fajtánál a kutya szikár, de legalábbis egyértelműen nem elhízott, nincs olyan rengeteg bőr a fején (nem lóg annyira a szemhéj, a száj, nem masztiffos megjelenédsű) és a stop is kevésbé határozott. Ha esetleg ezeken a fajtákon gondolkoznál, mindenképp légy körültekintő.

Mutatom, mire gondolok

[link]

[link]

és

[link]

[link]

Szerintem elég látványos. Mindkét alsó képen egyébként az Emőd vezére kennelből származó kutyák vannak, őt nagyon tudom ajánlani.

2023. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Nekunk kaukázusink van,ettől jobb házőrzőt nem ismerek.Nekik aztán tényleg a vérükben van a terület védés.Erre tanítani nem kell és nem is szabad!
2023. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

A keleti típusú pásztorkutyák a legjobb házőrzők. A fajták között viszont nem lehet különbséget tenni.

Kau, káj, akbash, kangal, abruzzói, sarplaninac, komondor, kuvasz, pireneusi, stb.

Ezek a fajták mind ugyanarra a munkára lettek szelektálva, méretük, habitusuk, viselkedésük hasonló. Arra kell figyelni, hogy megfelelő tenyészvonalból válasszon az ember. Mindegyik fajtánál kerülni kell a csak küllemre tenyésztő kenneleket, mert azoknál kérdéses a pásztorkutyás ösztönkészlet, illetve a kaukázusinál sajnos van egy börtönkau vonal (ez a legjellemzőbb idehaza), ami semmilyen pásztorkutyás ösztönkészlettel nem rendelkezik.

Én magyar emberként mindenképpen a kuvasz vagy a komondor között döntenék. Minek idegen fajta, ha van belőle magyar is.

2023. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Kuvaszt neee!Nekunk is volt,másfél évesen el kellett altatni.
2023. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!