Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házörző fajta?

Melyik a legjobb házörző fajta?

Figyelt kérdés

Szerintem a kuvasz, egyetértetek?

Olyat szeretnék ami kiképzés nélkül se fogad el semmit idegenektől, nem barátkozik, egygazdás.



2023. nov. 1. 19:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
90%

"Igaz egy kertes ház udvara lehet hogy kevés neki." Fontos szempont. A környéken az egyik KÁJ gazdája mondta, hogy nagyobb a terület- és mozgásigénye, mint az ő kertje, rengeteget sétálnak. Arra is figyelni kell, hogy a futtatót és gyakran látogatott helyeket bevédheti másoktól. Saját tapasztalatom nincs velük, csak ez. Futtatónál először beszélgettünk a gazdával, kézfogás, ő elhívta a kutyáját, mi bementünk, nem volt semmi gond, nyugodtan viselkedett a kutya, nem is ugatott, de valószínűleg oka volt, hogy ezt kérte.

Nekünk hovawart van. Ők nem olyan nagy darabok, mint egy KÁJ, Kau, így egy kicsit kevésbé elrettentő a külsejük, főként a szőkéknek, akiket könnyen túlméretes goldennek néznek. Őrizni viszont őriznek. A mienk nem jó jelzőkutya, amíg a területén kívül vannak, általában nem ugat, de ha valaki ismeretlen bejön, akkor kiereszti a hangját és sakkban tart. Azt nem tudjuk, hogy harap-e, mert csak pár ilyen eset volt és mindenki helyben várta az érkezésünket. Ő kertes házban, napi sétával elvan, de a legjobban a nagyszüleim párezer m2-es gyümölcsösében érezte magát: figyelt, őrjáratozott, látszott, hogy élvezi. Eddig a legjobb jelzőkutyánk egyébként egy golden kan volt: az ő ugatásából pontosan lehetett tudni, hogy megállt egy idegen a kapunknál. De őrizni, nem őrzött. Szóval azt sem árt kitalálnod, hogy azt szeretnéd, hogy ugasson vagy azt, hogy őrizzen.

2023. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
55%
#20-as ez nagyon rossz példa volt, mert a két típusnak más az ösztönkészlete. Egyébként van olyan vadászkutya, ami nem igényel kiképzést, a legősibb vadászkutyák, az agarak. Ők ösztönből vadásznak, amit az ember kihasznál.
2023. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
83%

#10 vagyok!A ház háta mögött olyan határ van,ameddig a szem ellát.Minden nap futtatva volt,pároztattuk stb.mégis nekünk akart jönni.Van ilyen.Én még mindig azt mondom h.a kaukázusi nagyon kemény.Igaz hozzájuk is érteni kell,de nagyon jó házőrzők.


[link]

2023. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
4%
Nekem mudim van. Nagy fekete kan. Senkivel sem haverkodik, CSAK a családdal.
2023. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!