Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a német juhászom...

Mit csináljak a német juhászommal hogy ne legyen ilyen "puhány"?

Figyelt kérdés
Van egy fiú német juhászom, egy éves. Ha megijed valamitől, (hozzá se ér senki/semmi)már nyüszít és elszalad. Ha esetleg megkérdezem tőle hogy "Mit csináltál?" összepisili magát. Én nem értem... sohasem volt bántva, esetleg ha nagyon rosszat csinált CSAKIS a seggére volt csapva kicsit. A másik meg h egy kicsit sem mérges, mindenkit bekísér az ajtóig, csak a macskát ugatja egyedül. Mikor fog megkomolyodni? Most "kamasz" korban van azért ilyen dinka?
2010. okt. 19. 19:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Igen,még azért ilyen,mert úgy viselkedik mint egy serdülő kamasz... Egy kutyaiskolába nem ártana elmenni vele!;)
2010. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Leírtak alapján wesenhibásnk tűnik rendesen...

Tenyésztőtől van?Vissza lehet keresni a rokonait?

Érdemes lenne vele felkeresni egy jó kutyaiskolát,találsz pl.itt:

[link]

2010. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Finoman szólva érzékeny a kutyád.

Ha valamit jól csinál, kellően dícsérni kell. Ha olyat tesz, ami szerintetek rossz, azt pedig talán kisebb erejű büntetéssel kellene torolni.

Nagyon sok kutya emberbarát, miért baj, ha nem "mérges"? Amúgy fiatal még.

2010. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom kutyaiskolába vinni, mert messze van tőlünk. Nem azt akarom h mindenkit tépjen szét, de azért lehetne mérgesebb. Itt egy nagy mackó kutya, aztán ha megijed valamitől behőúzza a farkát és "sikítva" elrohan... amúgy is van pár rossz ember a környékünkön néha ugathatna, macskán kívül is!
2010. okt. 19. 19:21
 5/31 anonim ***** válasza:

Túlérzékeny. A kutyák jelleme eltérő, vannak nyugodtabb, idegesebb, agresszívabb, vagy épp túl érzékeny, kissé félős kutyák.


Mindenképp érdemes elvinni a kutyaiskolába, ahol többet között talán egy kis önbizalmat is szerez.

2010. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Várd meg vele legalább a másfél éves kort. Hidd el, fog változni.

Honnan van a kutyád?

2010. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
apja is meg anyja is német juhász,de nem papírosak, nem kiállítási kutyák. Szóval nem túltenyésztett. Szép, hosszú szőrű rajzos kutya, de pl nincs az a nagyon rogyasztott állása. Nem hiszem h vmilyen túltenyésztett zavara lenne neki...
2010. okt. 19. 19:45
 8/31 anonim ***** válasza:
55%

Épp az a baj( lehetséges), hogy nem törzskönyvezettek. A túltenyésztett nem azt jelenti, hogy kiállítási kutyáktól származik.


Tudod, ez úgy van, aki csak úgy szaporítja a kutyákat, és nem tenyésztő, az nem szűri a kutyákat betegségekre, nem foglalkozik velük rendesen, és bizony könnyen lehetnek ideggyenge kutyák .

2010. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Hát akitől vettem, nagyjából ismerem a srácot, van pénze, meg szereti a kutyákat. Nem kifejezettem arra megy hogy tenyéssze a kutyákat, csak van neki egy kanja meg egy szuka és ha megellik, akkor természetesen eladja őket. Előző német juhászaim papírosak voltak, mind kettővel rengeteg baj volt egyiket a rák vitte el, a másikat az agyvérzés (közbe meg műtétek, displázia, bőrbetegség allergia miatt, méhgyulladás stb.) azért választottam most ezt a kutyust ezektől a szülőktől.
2010. okt. 19. 20:01
 10/31 anonim ***** válasza:

Születnek érzékeny kutyák mindig.

Megnézted pl a szülőket, milyenek? Bizony, nem elég csak két kutyát összetenni, hogy kölykök legyenek.Pont az ilyenek miatt, ahogy te is jártál.

Elkezdheted például azt, hogyha jön valaki, a kutyát elzárod. Van kennel? Ezzel talán elejét veszed a haverkodásnak. Ha valaki megáll a kapunál és a kutya akár egy kicsit is vakkant, megdicséred és utána elzárod, a kapun meg beengeded, aki jött.Ha elmegy, kutya ki.

De biztosan kaphatsz tanácsot még itt másoktól is.

2010. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!