Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a német juhászom...

Mit csináljak a német juhászommal hogy ne legyen ilyen "puhány"?

Figyelt kérdés
Van egy fiú német juhászom, egy éves. Ha megijed valamitől, (hozzá se ér senki/semmi)már nyüszít és elszalad. Ha esetleg megkérdezem tőle hogy "Mit csináltál?" összepisili magát. Én nem értem... sohasem volt bántva, esetleg ha nagyon rosszat csinált CSAKIS a seggére volt csapva kicsit. A másik meg h egy kicsit sem mérges, mindenkit bekísér az ajtóig, csak a macskát ugatja egyedül. Mikor fog megkomolyodni? Most "kamasz" korban van azért ilyen dinka?
2010. okt. 19. 19:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
70%

"legyen végre egy egészséges, erős csontozatú, szenvedés mentes életű kutyám." Itt rontottad el, mert azt nem ilyen helyen találsz. Meg az előző kutyáidat sem jó helyről vetted.


A papír nem garancia semmire, de az már régen rossz, ha papír sincs. Nem elég, hogy törzskönyvesek a szülők, hivatalos DP szűrés eredmények kellenek a szülőkről és a nagyszülőkről legalább! A méhgyulladás ellenszere az ivartalanítás a ráké pedig a megfelelő életmód.


És számomra az "egészséges kutya" és a "németjuhász" ellentétets értelmű fogalmak. Sajnos a magyarországi állomány nagy része vagy beteg vagy bolond. A kiállítási kutyák kifejezetten nyomoréknak néznek ki. Nem is vennék soha NJ-t!

2010. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Nem lehordás,mindenki maga dönti el,mire dobja ki a pénzét,ez esetben egy szaporítótól vett problémás kutyára.

Azért van ez a "lerohanás",hátha mások tanulnak belőle és nem vesznk kutyát ilyen helyről=nincs kereslet egy idő után=szaporítónak nem éri meg almot gyártani.

2010. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
az előző kettőt tenyésztőtől vettem és még problémásabb kutyák voltak mint a "szaporítótól" amit vettem (ahogy itt nevezik). Ezek szerint akkor a keverék kutyákat is mind le kéne oltani mert ha nincs papírjuk akkor nem is kutyák?? Egy keverék kutyának sokkal kevesebb baja van mint egy fajtatisztának. Egyébként a kutyám anyja, apja is egészséges, jó idegrendszerű kutya.
2010. okt. 20. 16:01
 24/31 anonim ***** válasza:
Nem akarok piszkálódni de német juhászt nem érdemes tenyésztőtől megvenni!Sokkal betegesebbek mint a munka vérvonalú de nem küllem kutya társaik!Sajnos én is saját rossz tapasztalat alapján mondhatom!Most egy jó idegrendszerű erős és egészséges német juhászom van tk. nélkül,elötte meg 2 volt tenyésztőtől jó papirokkal drágán és ideje korán betegen!
2010. okt. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Utána néztél-e, milyenek lettek felnőve az előző kölykök? Legalább is egy-kettőről tud-e az, aki eladta őket? Az is előfordul, hogy csak éppen egy kölyök lesz valamiért érzékenyebb almon belül. Amikor elhoztad miként választottad?
2010. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
5en voltak testvérek, nézegettem őt,kis vasgyúró volt, játszadozott, bolondozott, jó étvágya volt, és mivel rajta kívül még egy hosszú szőrű volt és mindenképp hosszút akartam, ő jobban tetszett mert olyan "morci" feje volt :) de semmivel sem volt másabb viselkedésre mint a többi tesója. a tesóinak nem néztem utána de gondolkoztam rajta már.
2010. okt. 20. 21:22
 27/31 anonim ***** válasza:
A szaporítótól vett kutyád is épp eléggé problémás...
2010. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Utána nézni már nem annyira érdemes, hiszen van már kutyád. Végül is minden jó megnyilvánulását jelezzétek neki örömmel, kis dicsérettel. Fog még változni, hiszen kölyök korban van még. Ha félénkséget mutat,ne haragudjatok érte, mert megéreznek a kutyák minden kis rezdülését az embernek. Nevelési célzatból pedig ne csapkodjátok, hanem valami más büntetést találj ki neki.

Talán megpróbálhatsz idegrendszerre ható vitamint adni neki. Ártani nem árt.

2010. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Csak akkor csaptam a seggére, mikor a lovat hergelte, az meg majdnem agyon csapta. Úgy voltam vele ha tudja hogy ezért kikap nem csinálja és nem történik baj. Erről le is szokott, és másért meg nem volt hogy kikapott volna. Azért akartam utána nézni a tesójainak, hogy azok is ilyenek-e természetre.
2010. okt. 21. 15:42
 30/31 anonim ***** válasza:

Tudod, nekem két lányom van. Egy árva azonosság nincs bennük azon kívül, hogy lányok:))

Lehet, peched volt és pont neked jutott egy kicsit problémás kutya.

2010. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!