Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a német juhászom...

Mit csináljak a német juhászommal hogy ne legyen ilyen "puhány"?

Figyelt kérdés
Van egy fiú német juhászom, egy éves. Ha megijed valamitől, (hozzá se ér senki/semmi)már nyüszít és elszalad. Ha esetleg megkérdezem tőle hogy "Mit csináltál?" összepisili magát. Én nem értem... sohasem volt bántva, esetleg ha nagyon rosszat csinált CSAKIS a seggére volt csapva kicsit. A másik meg h egy kicsit sem mérges, mindenkit bekísér az ajtóig, csak a macskát ugatja egyedül. Mikor fog megkomolyodni? Most "kamasz" korban van azért ilyen dinka?
2010. okt. 19. 19:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
A papír még nem minden. Bizony, a kedvelt fajtáknál nagyon meg kell nézni, honnan vesz az ember kicsit.
2010. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
De egy kiskutyánál,hogy lehet kiszűrni,hogy ideggyenge,mikor kiskorában elhozzák az anyakutyától?
2010. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem, ha messze is van a suli, néha próbáljatok eljárni. Nj lévén Őrző-védőzhetnétek is vele, ettől meg fog jönni az önbizalma! Hidd el velem is így volt. Nálam nagyon vicces volt a helyzet. kaukázusim van, és 2 éves koráig egy nyöszörgős, félénk kutya volt. Ha egy térdig érő kutya jött szembe már akkor is ijedtében szaladt volna messzire, behúzott farokkal. És hát a többi kutyás rendesen kinevetett, mert volt egy 50 kilós, nagy mackóm, aki olyan félénk volt, mint valami 6 hetes csivava. Aztán eljártunk őrző védőzni. És ma már rá sem lehet ismerni a régi kutyámra.
2010. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
38%

Mivel a szülőknek nincs papírja,a szaporítónak(ez a hülyeségből szaporító tipikus esete)fogalma nem lehet róla,milyen testi vagy idegrendszeri hibákat hordoznak és örökítenek a kutyái.

Pont a nj az a fajta,amit legjobban tönkretettek az ilyesféle szaporítók.

És igen,könnyen lehet hibás a szaporítós kutyád testileg-lelkileg,mivel fogalmatok nincs,hogy mit hordoz,zülők nem lettek szűrve,akár dp-t is örökíthetnek.

Attól,hogy a srácnak pénze van meg "szép"kutyái(ez sem biztos,lehet hogy látszólag szépek,de tenyésztésből kizáró hibájuk van,ezt csak képzett bíró tudja megállapítani,vagy évtizedes tapasztalatot maga mögött tudó szakember),attól még szaporít és ezek szerint hibás kutyákat ad el.Tenyésztő kivonja a tenyésztésből az olyan szülőket,akiknek wesenhibás kutyáik születtek.

Utolsónak:instabil idegrendszerű kutyát nem túl jó ötlet őrző-védőre vinni,baj is lehet belőle,a kutya "bekattan".

Nektek szerencsétek volt,de nem ez a jellemző.

2010. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"De egy kiskutyánál,hogy lehet kiszűrni,hogy ideggyenge,mikor kiskorában elhozzák az anyakutyától?"


Volhard-teszt:

[link]

2010. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
39%
Mivel a DP később is kijöhet rajta, ezért ez a veszély még mindig fennál. Rákos is lehet símán, csak emellé még kaptál egy kis ideggyengeséget is. Most ezzel jól jártál?
2010. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
nem, nem jártam jól! Én sose járok jól a kutyákkal! Egyébként az előző német juhászom szülei bajnokok voltak, és mégis dp-s volt, méhgyulladásos, és allergiás. Ennyit a tenyésztőkről és a papírról! Kiskorában ugyan olyan volt mint a többi, eleven játékos stb. Késöbb jött ki rajta minden! Azért én bízom benne hogy kinövi ezt a viselkedést!
2010. okt. 20. 11:49
 18/31 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 éves koráig ugyan ez volt!:) Egy pl. egy tacskó keverék hazáig kergette!Amikor utolérte hanyatt vágta magát és lapított behúzott farokkal hátracsapott fülekkel!Félős volt kölyöknek de annál bátrabb,határozottabb lett felnőtt korára!
2010. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
44%

" Rákos is lehet símán, csak emellé még kaptál egy kis ideggyengeséget is. "


Persze...,rákos..!-.-" Te vagy egy nagy ráksaláta fiacskám!!:D

2010. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
azért jó, hogy vannak akik bíztatnak hogy majd kinövi, és nem egyből "lehordanak" a papírok miatt meg hogy honnan hoztam :)én tényleg azért hoztam innen rendes családtól, akik nem arra mennek hogy minél szebb állású, meg tökéletes kutya legyen, hanem legyen végre egy egészséges, erős csontozatú, szenvedés mentes életű kutyám.
2010. okt. 20. 12:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!