Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis-közeoes termetű...

Milyen kis-közeoes termetű kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Több éves dilemma nálam. Nagyon sokáig Bichon frisét szerettem volna, szinte tökéletes volt, de sajnos 5-600 ezret nem tudok költeni rá (Mindenképpen törzskönyvezett kutyát szeretnék)

Így más fajta után kellett keresnem, de nem találom a tökéletest.

Nem szeretnék csak úgy fejest ugrani egy random megtetszett kutyába, előtte szeretném megismerni és mások véleményét meghallgatni mert sajnos nem mindig igaz, amit a neten olvasunk


Egy 40nm kis lakásban élek, lustább gazdik közé tartozom, viszont mindig vinném magammal mindenhova (anyukám,apukám stb)

Így magam mellé lustább kutyát szeretnék. Reggel 10perc délután fél-1 óra séta (időjárás függő) + este eü séta.


Nyugodtan írjátok le milyen kutyátok van és egy kis "fajta" bemutatás.

Persze akinek keveréke van (de tudja milyen) szintén jöhet.

Köszönöm a válaszokat!


nov. 9. 20:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már a kérdést is rosszul írtam. "Közepes". Bocsi!
nov. 9. 20:47
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Menhelyen nem szeretnél szétnézni?
nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem tudsz több százezret költeni rá és nincs konkrét fajta, ami tetszik, akkor szerintem egy menhelyi kutyus tökéletes lenne neked, pláne hogy ott már ismerik az adott kutyust, tudni fogják hogy mennyire nyugodt alkat, illik-e az életmódodhoz.
nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

300 alatt nem nagyon kapsz kutyát, a havanese-t, máltait lehet már ennyiért venni, szerintem nagyon hasonlít a személyiségük a frisé-re és nekik sem hullik a szőrük. Menhelyen is lehet találni ilyesmi kölyköket, felnőtt kutyákat, csak kicsit keresgélni kell.


Nekem kicsit más kutyák tetszenek, van egy örökbefogadottam is, elég őrült, talán schnauzer/mudi/pumi keverék -ilyet egyáltalán nem ajánlanék neked- és ő úgy került hozzám, hogy elkezdtem önkénteskedni egy menhelyen, beleszerettem a kutyusba és szép lassan rábeszéltem magam. Ezt amúgy mindenkinek ajánlani tudom, ne a hivatalos sétáltatónapra menj el, hanem kezdj el heti szinten kijárni, segíts a takarításban és úgy megismerheted az összes kutyát, nem csak azt a hármat, akit kiadnak neked, hogy menj vele egy kört.

Vagy várj 1-1,5 évet és rakd félre a pénzt, amit a kutyára költenél havonta. Ennyi idő alatt össze fog jönni a plusz 2-300 ezer Ft.

nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Bichon Rescue Hungary fajtamentést.
nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

"Több éves dilemma nálam. "

Nem értelek, Kérdező. Adott az álomfajtád. Ha több éve félre tetted volna a kutya havi költségeit, már sokkal beljebb lennél. (Kaja, külső-belső parazitamentesítés, kozmetikus.)



"Reggel 10perc délután fél-1 óra séta (időjárás függő) + este eü séta."

Fajnak megfelelő foglalkozás szempontjából ez nagyon karcsú. Attól, hogy kicsi és habos-babos szeret természetben mászkálni, tanulni, hobbizni (szimat, puller, agility/hoopers, frizbi stb)... Felénk a legtöbb négy lábon járó nyárfapöhöly problémás, mert a gazdi képtelen minőségi foglalkozást nyújtani neki.



Egy átlagos kutya napi legalább 3 óra aktív figyelmet igényel. Valamilyen osztatban. És kutyának megfelelő aktivitással. Kölyök többet.


Szóval:

1. Nem vagyok 100%-ig meggyőződve, hogy ide a kutya, mint faj, megfelelő

2. Menhelyit továbbra sem etikus ajánlani olyannak, aki fajtatisztát szeretne.

3. A fajtajellegű mentetteknél nagyon elviszi a figyelmet az, hogy fajtajelleg arról, hogy a kutyának mire van szüksége: orvos, rehabilitáció, adott környezet...

nov. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen fajtatisztát szeretnél tenyésztőtől, akkor gyűjts, a törzskönyves kutya drága. Nincs ezzel baj, tisztességes tenyésztőnek, aki ad szerződést is, garanciát is vállal, stb. ki kell fizetni a szakértelmét, a munkáját a kutya árával.

Ha el tudnád engedni a törzskönyes igényt, de ragaszkodsz ilyen kutyához, akkor van fajtamentés is.

nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában vagyok, hogy drágábbak a fajtiszta,de sajnos "csak" kb 300.000Ft al számoltam
nov. 10. 09:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyeken nézz körbe, rengeteg bichon keverék van ott is. Van fajtamentésük is. Ennyi sétával egyébként nem olyan sok fajta jöhet szóba. Csivava, mopsz, törpe uszkár. Ők jutottak még eszembe a bichonokon kívül.


Nekem egy csivavám és egy tacskó keverékem van. A csivavának simán jó lehet, amit írtál, télen úgyis sietnek hazafelé, mert baromi fázósak. A tacskó keveréknek ez kevés lenne, ő igényli a lefárasztást. Tacskókat, terriereket és egyéb vadászkutyákat kerüld. Enyém valószínűleg tacskó - spicc keverék, de ígyis van azért mozgásigénye rendesen.


Mopsz van a szomszédban, jól ismerjük, időnként együtt sétálunk. Vele biztosan nem kell sokat sétálni, lusta típus, az is igazi teljesítmény, ha körbe sétálja velünk a háztömböt :D

nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a mopsznak meg a nyomott orra miatt nagyobbak lehetnek az orvosi költségei, ha mégis nagyon egészséges, akkor meg pont azért drága. Tény, lusta fajta.


Kérdező, minden kutya fajtiszta, de nem mind fajtatiszta.

nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!