Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik jobban értenek a kisebb...

Akik jobban értenek a kisebb testű kutyákhoz! Melyik lenne az ideális?

Figyelt kérdés

65m2-es panellakásban élne, vannak elég nagy zöldterületek és kutyás közösség a környéken. Anyukámé (nem idős) lenne, aki otthonról dolgozik. Fontos, hogy kicsi, közepes (max 15 kg) méretű legyen, ne legyen nagyon makacs, könnyen lehessen nevelgetni. Nem baj ha kozmetikába kell hordani, viszont ne legyen olyan rengeteg szőre, mint pl a pomerániai törpe spiccnek. Kb közepes aktivitású, egészséges fajtát keresünk, aki sokáig eléldegélhet.


Nekem német dogom van, a kisebb kutyákról nem tudok sok mindent. A törpe és a közép uszkár és a whippet az ami egyelőre szóba jött. Amennyire tudom, ezek a kutyák beillenének a képbe és anyukámnak is tetszenek.


nov. 11. 11:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és sokadrangú kérdés, de előny, ha van tiszta fehér színváltozata a fajtának:D
nov. 11. 11:53
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egy uszkarral nem lehet melleloni. Foglalkozni persze kell vele, mint minden kutyaval, de le lehet oket farasztani, nagyon okosak, nyugodtak.
nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Bichon. Szeretetigényes, játékos, könnyen tanítható, kicsi, antiallergén a szőre és nem hullik, van belőle hófehér, egészséges, (ha jó helyről származik). Felveszi a gazda életritmusát és ahhoz alkalmazkodik, nem ugatós. Hátránya: nehezen tanulja meg szobatisztaságot (legalábbis az enyém)
nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Yorki.

Igazából ezek közül már tök mindegy melyiket válassza. Amelyik külsőre is szimpatikus neki, személyiséget meg már almon belül is tud választani.

nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Bármelyik társasági kutya jó lehet: [link]


Annyi a lényeg, hogy jó helyről legyen, nézzétek meg a rokonokat, szülőket, hogy tudjanak "viselkedni", a kölyökkel meg amint lehet, menjen anyukád oviba.

Ha pedig opció, nézzetek szétt menhelyeken, fajtamentéseknél és hozzatok felnőtt kutyát. Ők már "kész" vannak, lehet látni, hogy milyen a személyiségük és hogy beleillik-e az anyukád életébe.

nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
nov. 11. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bichon havanese-ünk van, a leírásod alapján tökéletes lenne. A tiszta fehér ritka, de létezik belőle
nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Hidd el a fehér kutya átok is tud lenni, nekem volt bichon frise-m nagyon szerettem,legjobb kutya volt a világon. De a szőre az nem maradt fehér sokáig,konkrétan egy séta után full elszürkült a portól a lába meg a hasa :D szóval addig volt fehér míg le nem vittem sétálni.


Egyébként bármelyik társasági kutya jó lehet.


(jack russel és társait kivéve,mert bár kicsi,de keményfejű,nehezen kezelhető)


Viszont nagyon nézétek meg honnan lesz a kutya jó tenyésztőtől kell venni,mert rengeteg a szaporított és kutyás szakmában dolgozok, majdnem minden kistestű patellás (ez egy izületi betegség) amire tenyésztő szűret. Szapi nem. Egy patella műtét az 200-300 ezer ft egy kistestűnél/láb.. Szóval inkább a vételáron ne sporoljatok és kérdezzetek rá a szűrésekre amikre az adott fajta terhelt lehet.

nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Havanese szerintem tökéletes választás lenne. Vagy tényleg az uszkár is jó lehet.


Whippetet nem annyira ajánlom, vadászkutya. Pórázról levenni necces, mert megy mindenre, ami kicsi és gyorsan mozog. Ha csak nincs egy órási (mint egy rét) futtató vagy agárpálya a közelben, akkor igen nehéz lesz lefárasztani. Az agaraknak nem elég a "sima" futkározás, ugye baromi gyorsak, így hatalmas térre van szükségük van hozzá, hogy kitombolják magukat és tényleg sprintre van szükségük.

dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!