Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisebb lakásba milyen kutya...

Kisebb lakásba milyen kutya lenne ideális?

Figyelt kérdés
Én mindenképpen valami nagyobb testű kutyát szerettem volna, de kertem nincs és nem túl nagy a lakásom. Akkor le kéne mondanom erről?

2023. aug. 2. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora az a kisebb lakás? Mennyi időd lenne a kutyára? Vannak nagytestű lusta fajták.
2023. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
56%
Tacskó talán, vagy csivava(mondjuk azokat utálom), franciabulldog
2023. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Kisebb kutya.
2023. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanban az agár teljesen jó lehet, de inkább életmódfüggő, hogy milyen kutya illene hozzád. Optimális esetben a kutya nem a házban fárasztja le magát, hanem kint a gazdájával.
2023. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha van akkora hely, ahol meg tud fordulni és mindennap jól megsétáltatod/futtatod, akkor egy nagy kutya még ideálisabb, min egy folyton izgő mozgó kistestű.

Pl cane corso, német dog - nekik napi 2 óra séta/futás kell és egész nap lustálkodnak.

Tapasztalat, mert volt corsom, rokonomnak dogja. És ha rossz idő/betegség/havibaj miatt kimaradt 1-2 nap, az se zavarta őket.

2023. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ha bemennél egy menhelyre, biztos tudnának nyugodtabb természetű kutyát ajánlani neked, több méretben is:)
2023. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanban én is az agarakat mondanám, tökéletes kanapékutyák. Egyébként a lakás mérete annyiban mérvadó, hogy jogszabályban meg van határozva egy minimális élettér kutyák mérete szerint, ennek nézz utána, hogy mekkora kutyáknak mekkora teret ajánlanak. Nagyobb lehet, kisebb nem. Ha ennek megfelelne a lakás (ne azt nézd, hány négyzetméter az ingatlan, hanem mekkora a szabad mozgástér, ugyanakkora lakás esetén teljesen más egy minimál berendezés, mint egy túlzsúfolt), onnantól pedig az életmódodon múlik, milyen kutya passzolna hozzád. Én panelban élek, de aktívan töltöm a szabadidőmet, és heti több napot távmunkában dolgozom. Télen is szeretek a szabadban lenni, inkább a nyári kánikulát töltöm hűtött beltérben. A kutyám ehhez az életmódhoz tökéletesen passzol. Ismerek kertes házban élőket, akik nem szívesen mozdulnak ki. A kutyának meg nem kert kell, ahol kiszaladgálja magát és legyen elég annyi, hanem foglalkozni kell vele, sétáltatni kell... stb. Ez meg kert nélküli lakásban is megoldható.
2023. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!