Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelölős ivartalanított fiú...

Jelölős ivartalanított fiú kutyám az új lakóhelyen nem ürül ki a reggeli vagy esti rövidebb sétakor. Nincs annyi nyom, amit felül tud írni. Lesz ebből probléma?

Figyelt kérdés
Városban egy 20-25 perces reggeli és esti séta alatt szinte már félúton kiürült. Most fél óra alatt sem vizel annyit ,mint ott. 1 hónapja lakunk itt. Megszokja majd ? Akkor lett igazán szobatiszta, pelenkát se kellett letenni, amikor a városba költöztünk. Most sem ürít be, de nem lesz üres a tank,mert itt alig van kutya és csak a délutànira tudok vele hosszabban menni, ahol valamivel több a nyom. Ha délelőttös vagyok, a reggeli és esti kör ugyanaz,mert sötétben nincs lehetőség más irányra. Ha nem dolgozok és megyek pl bevásárolni, akkor tudok változatosságot csinálni. Munkanapon kizárt. Falu szerű hely ez, de lakásban lakunk. Majd lesz egy 30 nm kert, csak a kerítést kell megcsinálni. De akkor is lakásban élünk és kell a napi 3 séta, amiből a délutáni a több idő.
nov. 12. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mar kerdezted.

Tovabbra is csak azt lehet ra mondani, ha egy egeszseges! kutyanak pisilnie kell, akkor fog is.

Ha nem pisil be, akkor ez egyedul csak a te kattanasod, hogy “nem urul ki a tank elegge”, mert ezek szerint a kutyaval az egvilagon semmi baj nincs.


Akkor mit kell ezen feszulni?

nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nm is kell, hogy kiürüljön? Azt hittem, hogy az a normális, ha a végén már nem jön semmi. Mi is úgy megyünk wcre,hogy nem csak a felét folyatjuk ki, hanem ami bennünk van. Lány kutya is gugol egyet és ennyi, nem locsolja körbe a világot.
nov. 12. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én lefekvés előtt( 22:30-23 között) kb annyit vagyok lent,hogy a kanom 2-3x pisiljen és jövünk fel.


De nyáron előfordult többször mikor a lefekvés előtti sétánél pont nagy vihar volt,így a ház előtt egy fát lepisált és jöttünk fel. Simán kibírta reggelig fél 8 ig.


Én ezen nem próblémázok. Ha kell neki meg amúgy is jelez éjszaka,de 4 év alatt egyszer jelzett éjszaka,hogy pisilnie kellett.


Reggel 30-40 percet vagyok lent, szerintem teljesen kiürül, délután munka után 1 órát minimum lent vagyunk.,meg van a lefekvés előtti.

nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Nekem ivartalan szukám van, jelöl ő is, de tök változó mennyit, van, hogy csak 2-3x, van, hogy 10x is megáll, és tényleg már csak pár cseppet présel ki a végén. Viszont a délutáni séta után kap vacsit és utána sokat iszik, de az utolsó, éjszakai eü sétánál elmegyünk a fix "pisihelyre" (2 perc séta), ott pisil és húzunk haza - és utána a reggeli séta 8-10 óra múlva van, nem sürgős neki egyáltalán.
nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleve a jelölőpisi nem olyan értelemben vett vizelés, mint nálunk. Mi lehúzzuk a fehérneműt és "ami a csövön kifér". Ez nekik is megvan, amikor rendesen vizelnek. Szukák és kanok egyaránt lehetnek jelölősek, de ez opcionális, hogy mit, mennyit és mikor. Ha kevesebb jel van, akkor nyilván kevesebbet. De ez nem befolyásolja a vizeletképző-rendszer egészségét.
nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De pl 25 perc után is ömlik neki, nem úgy, mint amikor körbelocsolta a fél világot ennyi idő alatt. Ez nem számít semmit ?
nov. 12. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!