Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szervi probléma van az...

Ha szervi probléma van az egyik napról a másikra is meg megborulhat?

Figyelt kérdés

5 hete voltunk teljes vérképen es minden teljesen rendben volt.

Viszont egy hete elég sokat iszik és be is pisil,pisilje szaga valami brutál büdös,konkrétan egyre büdösebb,nem normális pisi szag. Van mikor elalszik és sajnos álmában is,kutyából már nem bírom kimosni a pisiszagot :(

Viszont tiszta,világos színű a pisi,amúgy rendben van. De amennyit iszik nem csodálom.


Kedve jó,étvágya jó,szeklete is normális.


Holnap ultrahangra megyünk bizonyos időközönként azt is nézzük. Mindenképpen említem a dokinak,de gondoltam hátha valakivel volt hasonló.


Bár úgy gondolom ezeket cukor, vese problémáknal szokott előfordulni,de 5 hete annak szerintem latszodnia kellett volna a verkepen,hogy nem stimmel valami. de normál tartományban voltak.


( Természetesen ha nem is lett volna idopontunk,akkor is kérek)


nov. 12. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vizeletfertőzes, e coli, az nagyon büdös vizeletet csinal
nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Antibiotikum kúra
nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy néztek-e nála kortizol szintet a vérképben. Ha nem ennek nézzetek utána, mert a sok ivás lehet a Cushing-kór tünete is.
nov. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

5 hét alatt sok minden történhetett, nem minden alakul ki lassan. Nálatok ez nem áll fenn, de egy fagyálló mérgezés fél napon belül vágja teljesen rottyra a veséket.


Mindenképpen csináltatnék egy új vérképet is, ami UH-n már látszik, az... nos az előrehaladott.

nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál,vettek vért,teljes labor.


Ultrahangon a vesenel van vmi vasatagodas ami gyulladás vagy fertőzésre utalhat. Délután 6 ra megyek vissza az a vererdmenyert és akkor kiderül. Ha jók az értékek akkor csak vmi fertőzés amire kap gyógyszert :)


Nyilván ez lenne a legjobb.


Ha pedig vese értékei vagy cukor bármi rossz akkor nyilván az lesz kezelve. Délutánig meg várakozás van.

nov. 13. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy rutin laborban nem szoktak nézni hormonokat, így amit 3-as mond, az nagyon is lehetséges. 5 hetes labor amúgy nagyon jó, megismételni feltehetően még nem kell semmit (kivéve pl. egy mérgezés, amit 4-es írt) de kiegészítő vizsgálatokkal mindenképp utána kell menni.
nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Majd kiderül mit mutat ki a nagy labor.

Azt nem tudom,hogy kortizol szintet néznek e,de a doki sorolta a cukorbetegséget és a chusingot. Bár chusingos kutyát láttam már többet is nekik bazi nagy a hasuk, már az elején is. Neki pedig nem nagy a hasa abszolút.

De gondolom ha vese probléma van azt jelzik a vese értékei,hogy vmi nem stimmel.


De majd rákérdezek mindenképpen!

nov. 13. 13:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Van már azóta eredményetek esetleg?
nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,minden értéke jó kivéve a májat(eddig is rendetlenkedett neki)


Így másfajta erősebb májvédőt kell,hogy kapjon. Eddigi eredményei jók voltak. De mondta a doki,hogy lehetséges,hogy hozzá szokott a szervezete ahhoz a májvédőhöz amit kapott,lecseréltük.


Illetve veséjén láttak vmi enyhe gyulladást,fertőzést. Arra is kapott egy pasztát meg még egy gyógyszert. Decemberben megyünk újabb vérvételre és uh-ra.


Most már vmivel kevesebbet iszik,kevesebb a pisi is,persze még van,hogy becsurrant,de azért nem annyira mint múlthéten.

Máj értéke,hogy magasabb volt ez okozta a víz ivást.


rákérdeztem chusingra,mondták a vese értékeknek rosszaknak kéne lenniük,akkor csinálnak még egy kiértékelést újabb vérvételből. Neki a vese értékei teljesen a normál tartományban vannak.


De mivel javult ivászat-pisi kombó tényleg a máj okozhatta.

Tegnap is egyeztettem a dokival és mondta,hogy legyek türelemmel, új májvédő nagyon jó,de még idő kell mire vissza áll a máj értek,mert 4x-ese a normálnak.

nov. 18. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!