Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja a kutyám a...

Miért utálja a kutyám a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ő egy amstaff, és imád minden élőlényt,kivéve a gyerekeket, amit nem értek. Ha meglát egy gyereket a buszon, elkezd ugatni, ha az utcán megy el mellette akkor nincs baj, csak a buszon... lehet hogy piszkálták őt a gyerekek, mikor mi nem voltunk itthon, vagy mitől lehet ez, és mi a megoldás arra, hogy ne csinálja ezt?
2010. okt. 20. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek fura kis élőlények a kutyák számára szerintem. Kicsik, gyorsak, visítoznak, hirtelenek a mozdulataik,hadarnak, és igazi banditák szoktak lenni, ha a kutyák hergeléséről van szó sajnos.


Úgyhogy ennek sztem több oka is lehet. Az én kutyám pl akkor borul ki, ha visítozva rohangálnak. Akkor hörögve feszül a kerítésnek, látszik rajta, hogy tiszta ideg, de egyébként nem bántja őket.

Sajnos ez annak köszönhető, hogy gyakran piszkálják a gyerekek kerítésen keresztül.

Nem tudok okosat írni a busz-gyerek összefüggésben. Esetleg nem történt vele valami a buszon pl. egy gyerek kapcsán?

2010. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A buszon nem történt vele semmi, de azt el tudom képzelni hogy piszkálták őt a kerítésen keresztül, vagy talán még az is lehet magyarázat, hogy én sem nagyon szeretem a gyerekeket, és ideges leszek mikor visonganak a buszon, és ő ezt megérzi és talán ettől lesz olyan feszült, vagy nem tudom olyan érdekes :)
2010. okt. 20. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! Az én mudim is utálja a gyerekeket! De ennek az az oka, hogy kiabálva, sikongatva bicikliznek az utcán.

A kutya persze nem szereti a furcsa zajokat, és azonosítja is a gyerekekkel. Kerítésen belül nagyon ugat, de az utcán, pórázon, ha egy gyerek meg akarja simogatni, azt hagyja.

Az előző kutyám volt olyan, egy beagle kan, hogy ahol gyerekek voltak, abba az utcába nem ment be séta közben. Ő is a hangjukat utálta szerintem.

2010. okt. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám puli, ő is utálja a gyerekeket.
2010. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Az én hatalmas pudlim (goldendoodle - http://www.youtube.com/watch?v=AmIFyVuxruo - ilyen) imád mindenkit. Még a gyerekeket is!
2010. okt. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Egyetértek a kutyával, én se szeretem azokat a gyerekeket, akik nincsenek megnevelve :-D

De komolyra fordítva a szót, minél jobb egy kutyának az idegrendszere, annál jobban tűri a visongó, hadonászó kölköket is! :)

2010. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem volt valami negatív élménye a buszon egy gyerekkel. Rálépett a lábára, megrúgta?

A mi dobermannunk mindenkit szeretett kivéve egy gyereket az utcából. Soha sem tudtam mi a baja vele.

Egyszer aztán lebukott a kis srác. Nem vette észere, hogy az ablaknál állok és mindent látok. Apró, pici kavicsokkal dobálta a kutyát, az meg persze örjöngött. Na gondolhatod elkaptam a kölyköt és elmagyaráztam neki mit ért el ezzel, ne csodálkozzon, ha utálja a kutya. Azóta nyugi van. Szerintem nem is gondolta, hogy ezzel mit hoz ki a kutyából. Jó buli volt és kész.

2010. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy pumim van, őt az utcáról fogadtuk be. Ő is nagyon nem szereti a gyerekeket ha van nálunk pici mindig távol tartjuk tőle, nehogy baj legyen. Úgy gondolom, hogy még mielőtt hozzánk került volna bánthatták és ezt sosem fogja elfelejteni. Pedig nálunk nem visongatnak,nem rohangálnak, mert még pici gyerkőcök. Egyszerűen akárhogy van, ugatja őket, pedig annyira ragaszkodik hozzánk,meg akik gyakran jönnek hozzánk,mindenkit szeret,bújik oda,nem bizalmatlan, kivéve velük.
2010. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!