Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi daganat műtétéről...

Kicsi daganat műtétéről vannak siker sztorik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 7 éves erdélyi kopó keverék kutyusunk (meg még 2 másik kutya).

Nem töltötte a 2 éves kort, amikor addison krízist kapott. Hála az égnek újra tudták éleszteni, és rájöttek időben, hogy mi a betegsége. 5 éve napi 2x szedi a gyógyszert, és teljesen rendben van. Nagyon játékos,nagyon jó az étvágya, vidám, bújós kutyus. Fél évente járunk vérvételre, de mindig jó az eredménye szerencsére.

Múlthét kedden voltunk vérvételen, amikor a kocsiban odafele egy pici kis szőlő nagyságú (bőrrel együtt) dudort tapintottam ki. Jeleztem az orvosnak, vettek belőle mintát. Megjött az eredmény. Rosszindulatú daganat. Mára visszahívott ultrahangra, ahol szerencsére megmutatkozott, hogy nincs áttét sehol 🙏 Műteni kell. Kiveszik a mellette lévő nyirokcsomót is a biztonság kedvéért. Mivel nagyon hamar elkaptuk, így az orvosunk csak bíztat, hogy nem lesz semmi baj, kiveszik, és még nagyon sokáig velünk lesz.

Sokan nem ismerhetitek az addison kort, mert nem egy gyakori betegség. Mellékvese betegség. Konkrétan gyógyszer segítségével működik csak neki.

Az altatót meg a máj, és a mellékvese bontja le. Nagyon jó orvosunk van, főorvos, és övé az egész állatkorház. Tudja miken mentünk keresztül, tudja hogy mennyire szeretjük mindhárom kutyánkat. Folyamatosan tartjuk a kapcsolatot. Azt mondta, mivel az addison kezelve van, ezért ne féljek az altatástól a műtét alatt, mert fel fog kelni.

Bennem olyan félelem, és gyomorgörcs van a kutyusunk miatt, hogy az leírhatatlan. Nem szeretném neki átadni a félelmet, de úgyis érzi. Mindenképp műtik jövőhét kedden. Kérlek titeket, hogy írjatok siker történeteket, hogy kivették, és utána ment minden tovább, egészséges lett a kutyus🙏


Egy jelenleg nagyon szomorú gazdi


nov. 13. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nézd onnan, hogy ha nem műtik meg, akkor tuti hamarosan el kell altatni (A rosszindulatú tumorok gyorsan nonek). A "legbanalisabb" műtétnek is van kockázata, de ez mégis sokkal jobb kilátásokkal biztat, mint az első lehetőség. Most volt laborja, az értékei jok. A betegsége meg kezelve van.
nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem,hogy egy vesebeteg,konkrétan gyógyszereken élő rákos,idősebb kutyát miért nem lehet elaltatni. Vagy mit gondolsz,majd jobb lesz 10 évesen? Ugyan már.
nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Aha szóval neked, ha az anyukád, vagy gyermeked gyógyszert kell szedjen élete végéig akkor inkább ő nem élhet már?

Az én kutyám gyógyszert szed, és fog is még pár évig, de mellette teljesen normális élete van, egyáltalán nem beteges. Az meg, hogy van egy kis dudor neki, szó nélkül kimetszik mivel nincs tovább terjedve.

Ilyen alapon akkor minek is van a gyógyszergyár szerinted? Bárki, aki beteg az már nem jó?

Szánalmas egy gondolkodásod van.

nov. 16. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A kutyád nem az anyád és nem a gyereked.
nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De azért van kutyám, mert én vállaltam értük felelősséget, én akartam őket, ugyanúgy ahogy egy gyermeket is mi akarunk nem csak terem egyik reggelre a kertben, vagy a fán. Amíg nincsenek fájdalmai, és teljes életet él én nem is értem hogy jöhet szóba valakinél az altatás. Sajnos volt már, hogy nem volt több lépés, és én hoztam meg az altatás döntését, de az előttük lévő kutyám 13 éves volt akkor, és nagyon beteg lett hirtelen. Tudom, hogy hol van az a pont, amikor a kutyát kell nézni, és nem magamat. De ő teljesen életvidám, és semmi baja nincs. Ha szerencsénk van még az élete fele hátra van velünk.

Apukámat is 54 évesen műtötték szívinfarktussal. Most 56 éves és napi 12 fajta gyógyszert szed, és teljesen jól van.

Az én értek rendben az állat semmivel nem kevesebb, mint az ember. Ha az embernek van joga gyógyszert szedni, és mellette teljes életet élni, akkor ugyanúgy az állatnak is van joga ehhez.

nov. 16. 10:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze,persze.
nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem neked nincsen állatod. Ezt itt zárjuk is le. Neked nincsen szíved. Mindenkinek joga van élni, és senki sem kérte, hogy világra jöhessen. Tudni kell hol a határ, mi élet, és mi szenvedés már. Szerencsére ő az én kutyám, és nem a tiéd. Akkor ő már nem élne. De él, és élni is fog egészségben és boldogságban PONT.
nov. 16. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!