Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egy ruházati...

Miért kell egy ruházati üzletbe is kutyát bevinni?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon egy Budaörs közelében található üzletközpont egyik sportruházatot árusító üzletében vásároltam, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy az egyik vásárlóval egy kutya volt az üzletben. Megnéztem az üzletközpont weboldalát, amely – vélhetően az évek óta egyre erőteljesebb kutyalobbi – hatására „kutyabarát” helyként írja le magát. Véleményem szerint súlyos gondot jelent, hogy már a boltok eladótereiben is a kutyákat kell kerülgetni, nem beszélve arról, hogy sok ember fél a kutyáktól, több ember allergiás a kutyaszőrre. A nem kutyások jogai ez esetben is semmibe vannak véve. A kutyák eladótérben történő megjelenése az előbbiek mellett még jelentős higiéniai, rongálási és kutyatámadási kockázatot is jelent.

Most őszintén, a lakókörnyezet mellett miért kell még a boltokba is kutyákat vinni?


37/F



nov. 19. 20:26
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem akarsz kutyákkal találkozni, akkor ne menj kutyabarát boltba! Ez ennyire egyszerű.
nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell vinni, de lehet.
nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
73%

Mert miért ne?

Nyugat európában sokkal természetesebb, hogy bemehetnek a kutyák szinte mindenhova.

nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

„Ha nem akarsz kutyákkal találkozni, akkor ne menj kutyabarát boltba! Ez ennyire egyszerű.”

Akkor ezek szerint egy bizonyos márkaboltból ki lettem szorítva a kutyák miatt?

Egyébként a dohányosok is pontosan azzal érveltek a dohányzás vendéglátóipari egységekből történő kitiltása miatt, hogy „ha nem akarsz cigarettafüstöt belélegezni, akkor ne menj dohányzós étterembe”.

nov. 19. 20:35
 5/49 anonim válasza:
77%

A kutyákkal semmi probléma nincs a gazdákkal annál több.

Az biztos, hogy egy kutya támadás esetén nem a kutyát kéne elaltatni,

hanem a tartót büntetném úgy meg, hogy egy életre megtanulja mi az a felelős állattartás.

nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
75%

#4

Ezek szerint igen.

nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
88%

Kutyás vásárló után még nem kellett koszos pelenkát takarítanom a próbafülkéből. Kutyás vásárló után még nem kellett összepisilt próbafülkét takarítanom.


Érdekes, hogy mindig a kutyákkal van baja egyes embereknek, nem pedig az undorító, igénytelen fajtársaikkal.

nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
70%

Pár napja olyan boltban találkoztam kutyával ahol tábla tiltotta, az eladók nem szóltak.

1-es, 3-as sokan beengedik a kutyákat a lelógó ruhák közé, bocs ha, valaki nem akar szőrös ruhát venni. Ha valaki allergiás akkor ne mehessen boltba csak mert valaki sétáltásnak használja a vásárlást? Plusz ha valaki fél a kutyáktól szintén baromi rossz lehet egy üzletben találkozni egy kutyával.

nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim válasza:
59%
Mert sokkal jobb megoldás, mint szegény kutyát kikötözni a bolt elé, és ott kelljen várnia a gazdájára.
nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

„Mert sokkal jobb megoldás, mint szegény kutyát kikötözni a bolt elé, és ott kelljen várnia a gazdájára.”

És az esetleg fel sem merül benned, hogy otthon lehet hagyni a kutyát? Nekem macskáim vannak, de soha nem vittem őket magammal boltokba.

nov. 19. 20:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!