Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mogyoróvaj vagy más jutalom a...

Mogyoróvaj vagy más jutalom a kutyának?

Figyelt kérdés

Ha pl gyógyszert kell bevennie vagy mosdatom, esetleg sebet kötözök be.


A sebkötözéshez volt aki javasolta pl, hogy kenjek egy kis mogyoróvajat valamire és amíg lenyalogatja addig betudom kötözni a sebét.


Azt tudom, hogy xilit-et nem kaphat. Szóval csak 100% natúr mogyoróvaj jönne szóba.

Van esetleg más javaslatotok?



nov. 19. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem lefizetés helyett inkább legyél határozott.

A jutalom meg lehet kis simogatás, "beszélgetés" vele. Miután szót fogad. Ő is jobban örül, ha foglalkoznak vele. A kutyák szívesen fogadnak szót, csak játékként kell felfogni.

nov. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszert kb bármilyen nagyobb darab kajába tudsz tenni, ha ügyes vagy csinálsz egy lyukat a párizsiba például, vagy a májasba is rejtheted. A mogyoróvajjal pont nem vagyok képben, hogy ehetik-e, de maga a technika jó ötlet.


Egyébként sebkötözés közben az etetés szerintem nem mindig jó módszer, ha az enyémből indulok ki biztos, hogy nem engedné, hogy hozzányúljak éves közben/ így is úgy is azzal foglalkozna, hogy mit csinálok vele, nem a kajával.

nov. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Mogyoróvaj? Inkább felvágott, szalámi, virsli.
nov. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Kizarolag natur mogyorovajat ehet a kutya, de a biztonsag kedveert mindig nezd meg az osszetevoket, pont az edesitoszerek miatt, mert a xilitet is lattam mar "natur xilit"-nek nevezni, merthogy a gyumolcsokben is van xilit.

A sebkotozeskor az ido alatt, en sem adnek neki sem mogyorovajat, sem mast, mert, ha ket mogyorovajas nyalogatas kozben csak egy kicsit is ranyal a sebre, az sok bajt tud okozni. Mig, ha a "tiszta" nyelvevel veletlenul ranyal a sebre, az se lenne jo, de kisebb baj, mint ha a mogyorovajas nyelvet torli bele a sebbe. Utana lehet adni, bar, ha kotozott sebe van, akkor nyilvan gallert visel?

Felvagottat, szalamit, parizsit, sot semmilyen feldolgozott husarut ne adj a kutyanak, mert az embereknek sem egeszseges (rakkeltoek, foleg a gyomor es belrakokat idezheti elo), de a kutyaknak meg a magas sotartalmuk miatt duplan veszelyes.

Miert te kotozod at a sebet, miert nem latja doki? Varratszedes?

nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

A májkrém is hasonló vagy rögzíthetsz valahova valamilyen rágcsát is (pl marha fül, orr, bőr).

Én úgy szoktam csinálni, hogy kiadom nekik, h marad, lerakok egy marék jutit/ tápot eléjük, amit nem ehetnek meg, de be kell fókuszálniuk és x mp-enként adok nekik belőle. A bogyókat meg sokszor maguktól megeszik, amúgy meg körülnézek a hűtőbe és eldugom sajtba vagy májkrémbe vagy virslibe vagy ha nincs más, lenyomom a torkukon.

4-es azért a százalékokra kíváncsi lennék... Iszonyú kicsi az esélye, hogy rákos lesz egy kutya, mert egy hónapon keresztül naponta megeszik egy fél virslit...

nov. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
A hármasnak és az ötösnek igaza van. Miért lettek lepontozva???
nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
A mogyoróvaj teljesen rendben van a kutyának, nyugodtan ehet belőle. És imádják is. Úgyhogy ha valaki azt akar adni, miért ne adhatna?
nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

#6

Mert nincs igazuk. Minden feldolgozott húsáru egészségtelen és ártalmas a kutya gyomrának.

nov. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!