Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkában járó kóborkutyák...

Falkában járó kóborkutyák ellen egyedül, gyalogosan mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Barátnőm egy olyan településen lakik, ahol a cigányok miatt sok a szabadon, akár falkában kószáló eb. Eddig nem igazán volt ez gond számomra, mert kocsival jártam le hozzá, viszont egyéb okokból most egy darabig busszal kell majd mennem. Ráadásul a megállóban, ahol le fogok szállni, van egy kisbolt, ami előtt rendszeresen gyülekeznek (a szemközti sarkon egy kerítés nélküli putri van, gondolom, innen szöknek ki, de ez csak egy lehet a sok közül). Barátnőmék szerint nem bántanak a kóborkutyák, de szerintem akit nem ismernek, mint pl. engem, simán megtámadhatnak, hiába mondják a helyiek, hogy nem veszélyesek. A másik, hogy néha tök jó lenne egyet-egyet sétálgatni a környéken kettesben, de így én sose merek (férfiként lehet, cikinek hangzik, de na, jobb az elővigyázatosság)...

Ha valaki akár tapasztalatból tudna segíteni tanáccsal, infóval ezzel kapcsolatban, nagyon megköszönném!



nov. 21. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Kismilliomodik ilyen kérdés...


Paprikaspray és gázpisztoly. Eb, C, mindent is megfog.

nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Gondolj a kutyákra, vigyél magaddal kutyatápot, az a belépő Zombilandbe!


Jó is a cigópícsa :D

nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 scamdemic ***** válasza:
92%

Vannak ultrahangos kutyariasztók is, pl. ez:

[link]

De az ilyet csak az agresszív, támadólag fellépő kutyák ellen szabad használni.

nov. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

A koborkutya nem hulye. Tudja,h kedvesseggel vehet le a labadrol es ugy veszel neki csak kajat. Vagy viszed haza a lakasodba teljes ellatassal.


Ne felj toluk. Ok meg tudjak,h kedvesseggel sokkal messzebbre jutnak,mint eroszakkal.


Jartam rendszeresen Bulfatiaba,ahol teke van konor kutyakkal. Mindegyik kedves,nem tolakodo. Soha semmin nem problemaztak. Pedig kutyaval voltam,aki meg kereste a konfliktust. Es meg igy se tortent semmi.

nov. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is ez a gondom. Megtámadtak már párszor pedig csak a buszmegállóban álltam. Paprikasprayvel kell lefújni őket.

Más nem használ, ordíthatsz, dobbanthatsz a lábaddal de ezek nem íjednek meg. Olyan fèrgek mint a gazdáik.

Legyen nálad vagy 2 paprikaspray, mert sokszor jön utánuk a gazdájuk is, ès az is megtámad amièrt vèdted magad a kutyája ellen. Fújd le az egèsz bandát ès menekülj. Ha biztonságban vagy, hívhatsz rendőrt.

nov. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Gyerekkoromban én összehaverkodtam az alfa hímmel. Mindig ő ment elöl,egy nagy malamut vagy husky. Voltak kb 6-an a falkában.

Mindig simogattuk az alfát a húgommal. Nagyon szelíd és okos kutya volt.

Sosem volt semmi gond.

nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában "falkában" elvannak foglalva egymással, tapasztalatom szerint egyedül érdeklődnek az emberek iránt, 100/99 nem rosszindulató, max van 1 kenyered tesó szinten vannak, bár más tészta ha a kutya a területét védi, ott lehet gond, bár sok kóbor vagy inkább szabadtartásban lévő kutyát ért annyi agresszió, hogy fél az embertől, persze ha éhes az eb lehet bármilyen békés akkor az támad.
nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!