Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kabátot szoktatok rá...

Kutya kabátot szoktatok rá adni a kutyára? ha igen milyen esetekben?

Figyelt kérdés
Kis termetű kutyám van, nem olyan kicsi a bundája de azért nem is nagy, elvinném sétálni de ugye 3 fok van és fúj a szél, nem tudom megfázna-e 30-40perc sétától, viszont ha nem fázna akkor nem adnám rá a kabátot mivel nem szereti ha rajta van, ti milyen esetekben adtok a kutyára kabátot?

nov. 26. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Attól is függ, tiszta vérű-e és ha igen, milyen. A legtöbb fajtatiszta kutya sokkal érzékenyebb, főleg, a kistestűek.

De ha pl egy menhelyről vagy hasonló rossz körülmények közül mentett keverék ebzet, akkor alapból erős szervezetű, nagy tűrőképességű, főleg, ha már szegény hozzá van edződve a rideg körülményekhez.

De mindentől függetlenül, vidd el simán, aztán, ha azt látod, hogy remeg, nyüszköl, vagy más latható módon fázik, akkor legközelebbre szerezz neki kabátot, belül meleg, puha, kívül vízálló, ilyet érdemes.

nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha nincs kint állandóan, akkor nem növeszthetett olyan vastag téli bundát, úgyhogy egyértelműen fázni, és lehet, hogy megfázni is fog.


Én is menet közben adnám rá, hogy érezze a különbséget, akkor majd megszereti.

nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
9 kg-os 6 éves, 1,5 évesen mentett keverék kutyám van, aki kóbor kutya volt. A nyakán van egy tömött vastag bundarész, mint egy sál, meg a fenekén egy "szoknya", szóval, ha leül, nem fagy be a hátsója, de a teste többi részén nincs nagy bundája, a hasán kifejezetten vékony, és mivel kistestű, közel van a talajhoz. Ha látom rajta, hogy fázik (remeg, összehúzza magát, nem akar sétálni, ha állunk, felemeli az egyik lábát - és nem azért, mert tüskébe lépett), akkortól kap pulcsit vagy kabátot, attól függ, hogy kint mennyire van hideg, és száraz vagy nedves az időjárás.
nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Érdekes, régen nem adtak a kutyákra kabátot, ez is csak a modern társadalmunk egyik ripacskodása.
nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
A miénknek csak esőkabátja van, azt akkor adjuk rá, ha esik.
nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez a bundanovesztest sose ertettem, valaki magyarazza mar el.

Van egy adott kutyam, adott mennyisegu szorrel.

Sokat van kint, de be is engedem,ha be akar jonni, eleteben nem lattam meg hirtelen dupla retegu bundat noveszteni attol, hogy kint is szeret lenni…

Most akkor hogy van ez?

Volt regen egy nemetjuhasz keverekunk, na o aztan alig akart kimenni telen, inkabb bent volt velunk. De egy cseppet se lett kevesebb szore a benti lettol, pedig nem lett volna rossz.

nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Vizslámra szoktam adni, ha 10 fok alá megy az idő. Másképp nem hajlandó kimenni, hisztizik
nov. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Van megfelelő mennyiségű aljszőrzete az adott kutyának? Ha nincs, akkor kell rá ruha. Nekem csivavám és tacskó keverékem van, mindkettőnek nagyon minimális aljszőrzete van. A csivava télen 2 réteg ruhában nem fázik csak (pulcsi + kabát), a tacskó mixnek elég a kabát, de anélkül ő is fázna.
nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Szőrtípustól függ. Ha van aljszőrzete, akkor kevésbé fázós, viszont a kistermetűeknél azért számításba kell venni, hogy túl közel van a földhöz, bár akkor meg inkább a hasa fázik, olyat érdemes rá adni, ami ott is takarja. Rövidszőrű kutyáknál (vizsla, agár, dán dog, bullok) termettől függetlenül kvázi kötelező. Másik kérdés, hogy mennyi idős a kutya, milyen a séta stb. Nagyon fiatal és nagyon idős kutyák jobban fáznak, illetve aszfalton andalgás közben hamarabb fázni fog, mint amikor a séta nagy részében játszik, szaladgál. Egyébként látszik a kutyán, hogy fázik, ugyanúgy mint az ember, remeg, vacog, összehúzza magát stb.
nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem egy 12,5 éves havanesem van neki már kiritkult a szőre és nincs aljszore ugye, borzasztóan tud fázni, sajnos az őszt mindig felfazasssl indítjuk, így hogy hosszabb sétákra is velünk tarthasson kap egy ivartalnitos ruhát( ez védi a hasat kicsit) meg egy meleg kabátot. Így 1-1,5 órat is el battyog velünk télen! Persze ha hosszabb kirándulásra megyek a másik fiatal kutyammal,akkor már nem jön. Illetve esős,nedvesebb időben még ha nagyon mínuszok vannak. Jobb neki az szoba melege.


Igen régen nem adtak a kutyákra ruhát, de arról senki nem mesél hogy egy egy kistestű télen nem e fagyott meg??? Biztos voltak ilyen esetek csak akkor más vilag volt. Szereztek másikat.

nov. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!