Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kabátot szoktatok rá...

Kutya kabátot szoktatok rá adni a kutyára? ha igen milyen esetekben?

Figyelt kérdés
Kis termetű kutyám van, nem olyan kicsi a bundája de azért nem is nagy, elvinném sétálni de ugye 3 fok van és fúj a szél, nem tudom megfázna-e 30-40perc sétától, viszont ha nem fázna akkor nem adnám rá a kabátot mivel nem szereti ha rajta van, ti milyen esetekben adtok a kutyára kabátot?

nov. 26. 10:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is: én teszek rá, hogy ki mit gondol. Mindig is azért volt a gazdikban félelem a kutya ruhákat illetően, merthogy majd jön szembe egy f*sszopó és az mit fog szólni? Kit érdekel? Rajta is van kabát,nem? Nem csupasz s*ggel szeli az utcákat -5/5 fokban.


Ameddig a Staffink élt még overálja is volt, hogy ne fázzon kint. Ő rövidszőrű volt, még a házban is fázott 20 fokban.

Most már csak a Shih tzu van velünk, ŐT IS felöltöztetem a hidegben. Mindig is kaptak kiscipőt is, ahogy egy Huskyra is adnak alapvetően azok a gazdik, akik nem bújnak bele a "ruha = kínzás" hülyeségekbe, hanem tisztában vannak azzal, hogy a kutyán is fontos szerepe van a felszereléseknek. Akkor is, ha a gazdi ízléstelen piros masnisat vett.

Ha fúj a szél, esik az eső, nagyon hideg van A KUTYÁDÉRT teszed meg, hogy adsz rá egy kabátot, ha tudod, hogy az idő nem jó arra, hogy egy szál bundában vidd ki. Ha megbetegszik ki fizeti a számlát? Az aki megszól vagy te? :D

Inkább egy kis pulcsi minthogy ápolgatni kelljen egy beteg kedvencet.


Én javaslom a kiscipőt is, ha nálatok már fagy. Egy 10-20 perces séta nem katasztrófa, de azon kívül, hogy fel tudnak fázni a jég kivághatja, sebesítheti és a sózott utak felmarrhatják a tappancsot. Sok helyen még sóznak. Jöhet azzal a dumával bármelyik kinti tartó, hogy az övé is kint van hóban-fagyban és "semmi baja" (ez nézőpont kérdése), de a benti és kinti-benti kutya más. Nincs annyira télhez igazodva a bundájuk sem mint egy mindig kint tartott (ÉS ODA IS VALÓ FAJTA) kutyának.


Rövid és közepes szőrre mindenképpen adnék, lehet bármilyen vízlepergetős hiper-szuper bundája, ha egyszer fúj az a hideg az a legjobb kabát és bunda mellett is hideg és kellemetlen.. :D

nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartósan mínusz fokok vannak, rakok a juhászkutyámra. (Általában csak januárban)
nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!