Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ne féltsem a kutyát a...

Hogyan ne féltsem a kutyát a többi kutyától?

Figyelt kérdés

Természetesen engedem játszani, óriási bandázásokban van része kutyafuttatóban, a szigeten, a ligetben stb. Szerencsére jó a természete és már nem is ivaros, ezért még sosem volt balhé. Viszont egy kicsi kutyáról van szó (7-8 kg), ezért amikor egy 50 kg-os kutyát odaengednek hozzá, picit szorongani kezdek. Pláne az ilyen harcikutyák esetében.


Attól tartok megérzi a kutya is, és előbb-utóbb ez hatással lesz rá.


Van valami praktika, hogy ne féltsem?


dec. 2. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Igazából erre nem hiszem, hogy van megoldás. Egyszer mi is a kutyafuttatóban voltunk, kb. 17 kilós a kutyám. Valaki egy nagyobb testű kutyával beakart jönni, és hát mivel mondta, hogy barátságos, meg minden, ezért bejött. Az elején nem volt semmi baj, aztán hirtelen az a kutya letámadta az enyémet, pedig akkor amúgy nem is voltak közel egymáshoz, nem is voltak interakcióban. Szimplán egyszer csak a másik kutya odafutott az enyémhez és leteperte, a kutyám fölé kerekedett és nem akarta elengedni őt. A kutyám nagyon megijedt, és sajnos még most is egyértelműen meg van ennek az esetnek a negatív hatása... Pedig szó szerint, az én kutyám nem csinált semmit, a kutyafuttató két különböző pontján helyezkedtek el, aztán hirtelen odajött és leteperte a másik kutya a kutyámat. És nem, nem játékból. Az én kutyám egy légynek sem tudna ártani, jó természetű kutya, de aztán még is megtörtént a baj.
dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ne engedd oda a nagyobb kutyákat. Enyém pl nem szereti őket és oda fog kapni a másiknak (szintén kistestű, 9kg). Pár póráz nélküli kutya találkozott már a lábammal... ettől függetlenül vannak barátai, nála nagyobbak is (15 kg körüliek), velük szépen eljátszik, de se én, se ő nem csípi a lerohanjuk a másikat stílust
dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Én nem értek egyet azokkal, akik azt javasolják, hogy egyáltalán ne engedd oda nagyobb kutyákhoz, ugyanis ez valószínűleg oda fog vezetni, hogy minden kutyával szemben szorongó, negatív lesz. Nincs 100%-os biztonság, és még csak játék sem kell, hogy baj történjen, de ez kis túlzással olyan, hogy ha gyereked van lehetetlen elkerülni, hogy valami baleset, sérülés nem érje, mire felnő, nem tudod mindig mindentől megvédeni, nem zárhatod búra alá - de tehetsz megfelelő óvintézkedéseket.


Óvintézkedéseket lehet, és kell is tenni, pl. ha vannak megszokott játszópajtások őket preferálod, és persze idegen kutyával soha nem árt az óvatosság, minél több, minél nagyobb kutyá(k)ról van szó, annál jobban figyelni, mielőtt beleengeded egy ilyen több kutyás játékba, akár kívülről, hogy melyik kutya hogy viselkedik, és ha úgy látod valamelyik túl durva vagy aggresszív vagy a gazda nem figyel, nem avatkozik be, ha durvul a játék, akkor inkább nem beengedni. Minél többet tanulsz meg a kutyák testbeszédéről és minél jobban figyel, hallgat rád a kutyád annál nagyobb a valószínűsége, hogy be tudsz avatkozni még mielőtt baj történne egy problémás szituban. Játékból kihívni egy kutyát ha úgy ítéled meg, hogy durvul a játék, soha nem szégyen, nyugodtan alkalmzad (a tiéd is lehiggad közben kicsit).

dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
2-es: de az ő kutyájának nincs problémája a nagyobb kutyákkal, velük is szeret játszani.
dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi nagyon alapos válaszokat. Az enyémnek tényleg nincsen baja a nagyobbakkal, sőt őket is hívja játszani. Eddig a gazdikkal is pozitív a tapasztalatom, aki azt mondta, hogy nem fogja bántani a kutyája, tényleg mindig így is volt.


Valóban az a baj, hogy itt nagyon hamar radikális gond alakulhat ki egy nagyobb kutyával szemben. Ha két kicsi osszepattant, lehetséges hogy kicsit megsérülnek, ami nyilván előfordulhat és ezzel együtt is tudnék élni.



Szerencsére a kutyám rám is hallgat, ha kihívom a játékból, eljön hozzam, ha nem engedem oda idegen kutyahoz, nem megy oda, emberhez sem megy oda engedély nélkül.


Egyszer volt egy olyan, hogy sírva futott egy nagyobb kutya elől, de ő sem bántotta, csak megijedt. Akkor azonnal pórázra raktam és elindultunk haza..

dec. 2. 12:56
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de a nagynak lehet problémája vele. Pont egy ilyen "nem bánt" kb 20 kilós kutya ment neki a másik kutyámnak, aki 15 éves és 6kg... a légynek sem ártana, totálisan semleges és mégis. Úgyhogy a kérdező nem ok nélkül félti a nagykutyáktól a sajátját. Nem mindegy, hogy egy tacskóval vagy egy rottweiler-rel van nézeteltérés. Mondom ezt úgy, hogy sétáltatok nagykutyákat és szeretem is őket, de sok gazda nincs a kutyanevelés magaslatán.
dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok. Egyébként én is ilyen voltam, hogy barátságos nagyokhoz simán odaengedtem a mostanra 15 éves kutyámat. Ő is mindenkivel jól kijön, nagyon szépen kommunikál, behívható volt bármikor (most már demens szegény). Aztán volt pár támadásos/nekünk jött incidensünk (komolyabb sérülés szerencsére nem történt), azóta bevallom elment a bizalmam, így úgy döntöttem nekem nem ér ennyit az egész. Lehet 10ből 9 esetben normális a nagykutya tényleg, de mint mondtam sokszor a saját kutyájukat sem ismerik és elég az az egy eset, hogy ekkora méret különbségnél komoly baj legyen. Nekem nem ér ennyit egyszerűen csak azért hogy nagykutyákkal találkozzon. Egyik kutyám sem lett ettől szorongó és antiszociális az összes többi kutyával, egyszerűen a saját méret kategóriában hagyom ismerkedni őket, vagy max közepes méretig.


Persze mindenki úgy tesz, ahogy gondolja. Én is voltam ilyen lazán odaengedem a kuvaszhoz is, ha azt mondják barátságos típus, aztán történtek dolgok, ami miatt változott a hozzáállásom.

dec. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt érzed, hogy egy konfliktusnál nem tudnád a helyzetet kezelni, nem tudod a másik kutyát azonnal leállítani, ha neki megy a tiédnek, akkor inkább ne engedd össze őket. Szólj a másik gazdának, hogy ne engedje oda a kutyáját. Futtatóból menj ki, szabad területen meg szólj.


Nagytestű kutyáim vannak, kellett már kaut elzavarnom, bull típusút lefojtanom, mert neki ment az enyémnek. Pont elég volt, hogy idegen kutyával soha ne engedjem össze az enyéimet. Szólok a gazdinak, ha őt nem érdekli vagy nem tudja behívni a kedvencét, kizavarom a világból a kutyáját. Nem fogom kockáztatni a kutyáim egészségét.

dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A félelmed szerintem jogos, én szerencsére csak láttam olyan eseteket, illetve ismerősökkel történtek, ahol a bull tip. kutya, akit több alkalommal is láttam h kijön a kutyákkal, nekiment az egyiknek és durva, orvosi beavatkozást igénylő sebeket ejtett rajta.

Az én kutyáim ezért nem nagyon kontaktálhatnak bullokkal (és olyan kutyákat is ott hagyunk, akiknek nem tetszik a testbeszédük). A négy közül eddig egyiken sem láttam, hogy elkezdett volna befeszülni ezeknél a kutyáknál.

Talán az segített ebben, hogy nem mindig engedem meg, hogy közelítsenek a többiekhez és csak kioldó szóra mehetnek "barátkozni".

dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Úgy tudod megóvni a kutyádat, ha jól ismered a kutyák testbeszédét, és erre mindig figyelsz, a saját kutyádra is és más kutyákra is, akikkel találkoztok, és ha valakivel látod, hogy nem jó ötlet összeengedni, azzal ne engedd össze.
dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!