Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha a kutyáto...

Hogy reagálnátok, ha a kutyátok odamenne egy kutyafóbiás emberhez, aki ijedtében elkezd visítozni meg hadonászni, akár meg is rúgja a kutyát ijedtében?

Figyelt kérdés

Póráz nélküli kutya. Ilyenkor mi a helyes reakció a gazda részéről?


Neki hiába mondod, hogy nem szabad ilyeneket csinálni egy kutya közelében, teljesen be van pánikolva és ilyenkor se lát, se hall. A rúgás nyilván nem az első csak ha kutya úgy reagál, neadj isten felugrik rá.



2023. okt. 27. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

1. Nem sétáltatom a kutyámat póráz nélkül. Nem engedem neki, hogy bárkihez odamenjen engedély nélkül.


2. Odarohanok és sűrű bocsánat kérések közepette összeszedem a kutyámat

2023. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Eleve csak a zárt futtatóban engedem el a kutyát. Oda nem megy be fóbiás ember. Pórázon pedig senkihez nem engedem oda.
2023. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kettes, nem megfogni kell, oda sem szabad engedni! A gyerek meg a gonosz néni meg nem fogja megharapni, meg felugrani rá.
2023. okt. 27. 20:26
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Senki nem mondta, hogy el van engedve, ne kelljen már mindent a szádba rágni, hogy felfogd a dolog lényegét.
2023. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Velem nem történhet meg szerintem.

Arra saját portán, meg kijelölt futtatón illegális szabadjára engedni az ebet póráz nélkül. Ha valaki fóbiás, akkor ne menjen be a kutyafuttatóba. Ha fél a kutyától, és beengedem az udvaromra, akkor szeparálom a kutyát, ha szól.

Ha valaki olyan hülye volt, hogy fóbiásan bement a kutyafuttatóba, vagy az udvaromra engedély nélkül, vagy nem volt képes szólni nekem, hogy fél a kutyától, és ezek után rugdossa a kutyámat... Hát én minimum kiabálnék az illetővel, ne adj isten megtippelném a női felmenőinek a foglalkozását, ha elfajult a helyzet. :D


#4 Egyébként off, de engem már nem egyszer harapott meg gyerek. Néni meg húzott már át a lábamon banyatankot, lökött le helyi járatos buszról leszálláskor, bőrönddel együtt... Ennyi erővel a rossz tapasztalataimra hivatkozva felrugdoshatnom a néniket, meg a gyerekeket, mondván, hogy félek? Nyilván nem.

2023. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Ugyan ezt próbáltam elmagyarázni, hogy csak azért mert valami megijeszt nem rúgod le. 🤷🏼‍♀️
2023. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nyilván utcán van ez, nem az udvarodban meg a kutyafuttatón.
2023. okt. 27. 20:48
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk nem engedném el a kutyám póráz nélkül az utcán.
2023. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Tapasztalatból mondom, hogy el sem kell engedni. Jó párszor megesett, hogy sétáltattam a kutyát az utcán (2010 környéke) és főleg az idősebbek "az pitbú? ilyet illegális tartani", "fogjad jó szorosan, meg ne harapjon, minek tart maga harci kutyát?".

Szinte naponta le kellett ezt 'verekedni', amúgy argentín dog x staffim volt mentéstől. 😂


Az egyik legkirívóbb eset az volt, amikor az utca belső felén sétáltunk (én középen, kutya faltól pár lépésre mellettem), öregasszony el préselődik a KUTYA MELLETT, neki dobta SAJÁT MAGÁT a falnak, majd el kezdett kiabálni, hogy meg akarja harapni a kutya. Isten nyugosztalja Roximat, ő is pont ugyan olyan értetlen arcal nézte, hogy mi van.


Úgyhogy.. ha félsz a kutyáktól, könyörgöm, ne menj már arra ahol van, hát látod előre az utcàn, ha jön, menj át a túloldalra, ha annyira nem bírod, hogy a vonzáskörzetedben is sikítófrász kerülget :D


Egyébiránt a kutyát nem lehet póráz nélkül sétáltatni, nem is kell. De általában amelyik el van engedve az sem megy oda csak úgy emberekhez, más kutyákhoz annál inkább. (Az is probléma, csak már másik téma)

Nagyon nem venném jó néven, ha valaki a kutyába rúgna. Sikíts, szólj, menj arrébb, de ha támadsz akkor viseld a következményéty mert igaz, ha a kutyámat bántják én is agresszívan reagálnék. Nem rugdossuk más családtagját. ✌🏻

2023. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem engedem oda emberekhez a kutyámat csak úgy. Azonnal elhívnám a kutyát és elnézést kérnék, amiért megijesztette.

De ha felrúgná az egyébként ártalmatlan kutyámat, akiben semmi fenyegető szándék nem volt, akkor én is felrúgnám őt. Járt már úgy ismerősöm, hogy hátulról belerúgott egy idióta a szaglászó kutyájába.

Szép is lenne, ha mindenki szabadon bámtalmazhatna másokat...

2023. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!