Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor is tehet engedelmességi...

Akkor is tehet engedelmességi vizsgát a kutyám ha nem jártam vele kutyaiskolába csak itthon tanítottam?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ melyik vizsgarendszerben, de általában igen. Viszont azt vedd figyelembe, hogyha csak otthon tanítottad, akkor idegen helyen nem nagyon számíthatsz többre az otthon teljesítménye 50%-ánál.


A vizsga helyszínén rengeteg ismeretlen ember, ismeretlen kutya, ismeretlen szag van, ami elterelheti a figyelmét, és nagyon ritka az a kutya, akinek ez nem okoz nehézséget.

2010. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kutyafuttatóban szoktam vele gyakorolni, abban reménykedem ez elég lesz. Nem zavarja a többi kutya.
2010. okt. 21. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mindenestre menj el vele egy tök idegen kutyafuttatóba, ahol még sosem volt. Ha ott is megy, akkor a vizsga is menni fog.
2010. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdemes legalább egyszer elmenned oda, ahol vizsgázni szeretnél. Megismertetni a kutyával a területet. Először sok-sok játékkal . Aztán egy laza vizsga gyakorlat.
2010. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na azért ha engedelmes vizsgát akar valaki,akkor működjön már az a kutya idegen helyen is,még ha sose járt ott,akkor is. Különben rögtön lényegét veszti a vizsga,hiszen nem engedelmes a kutya.Hiába csinál meg bármit,ha ismerős környezetben van,az még nem egy engedelmes,jól képzett kutya ismérve!


Kedves kérdező!

Attól,hogy nem jártál kutyasuliba vele,nyugodtan el lehet menni vizsgára. Legfeljebb még jobb érzés lesz,hogyha sikerül a vizsga.

De addigis javaslom,hogy ahogy már írták vidd ismeretlen futtatóra,minnél több ismeretlen helyre,szokatlan szituációba,és gyakorolj úgy vele.Ha ez menni fog,akkor a vizsgán is jók lesztek. Sok sikert hozzá

2010. okt. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát elég elkeserítő hogy ennyire lenézik az embert kérdezés nélkül rögtön beosztják az általános csoportba vagy éppen magukból indulnak ki... Én a kutyámmal versenyeket is nyertem úgy hogy nem jártunk iskolába... Az iskola nem a való élet, nem az a nagy kunszt ha a kutya szépen megcsinálja a suliban amit begyakorolt hanem az amikor a való életben, séta közben stb... Ha nem járunk kutyaiskolába a kutyával akkor már nem is fogadhat szót idegen helyen?
2010. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és az hogy nem jár kutyaiskolába miért egyenlő azzal hogy nem jár idegen helyekre, idegen emberek és kutyák közé? Az iskola csak egy az ezer helyből ahol ez megtalálható! Ha a legtöbben nem tudják megnevelni a kutyájuk akkor kérdezés nélkül mindenkit a legtöbb közé kell beosztani?

Amúgy hajrá kérdező, úgy is lehet menni hogy előtte nem jártál iskolába.

2010. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző:


"ha nem jártam vele kutyaiskolába csak itthon tanítottam?"


Nem tudom, hogy én értettem félre, vagy benne van, hogy csak otthon tanította?


Aki CSAK otthon tanít, annak idegen helyen nem fog menni. De a kérdező elmondta, hogy a való életben is megy. Tehát nincs semmi gond, nyilván az a legkevesebb, hogy az iskolában működik a kutya, meg otthon, ez a minimum.


Szerintem senki nem nézett le senki, viszont az átlag kutyatartók gyakran azt hiszik, hogy amit a kutya otthon tud, azt máshol is tudja, pedig mindannyian tudjuk, hogy az otthoni tudás nem elég. Te nem hallottad még? "Otthon olyan jó kutya, de ha kutyák között vagyunk mintha nem is lennék ott"

2010. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Otthon tanította az nem azt jelenti hogy nem jár vele máshová, csak pl nem fog vele a forgalmas Budapest közepén elkezdni gyakorlatozni, hogy ott tanuljon meg kézen állni... De amit otthon megtanult az kéri tőle máshol is gondolom. Ez két különböző dolog...
2010. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!