Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy agydaganatban szenvedő 10...

Egy agydaganatban szenvedő 10 éves kutyát érdemes megpróbálni kezelni, vagy el kell altatni?

Figyelt kérdés

Sajnos a 10 éves németjuhász kutyánk az utóbbi időben nagyon furcsán viselkedett: oldalra tartotta a fejét (mint valami kényszertartás), nem tudott stabilan sétálni, feltűnően kedvtelen volt és étvágytalan. Elvittük orvoshoz, ahol a doki sok vizsgálat és konzultáció után kért egy koponya átvilágítást. Kiderült, hogy a kutya jobb agyféltekéjében van egy dió nagyságú daganat, ami műthetetlen.


A konkrét kérdésem, hogy érdemes-e a kutyát kemoterápiának kitenni vagy inkább az altatás lenne neki a legjobb? Tisztában vagyok vele, hogy kezelés nélkül egyre rosszabb lesz, ahogy a daganat növekszik. Az orvos szerint tüneti kezelés jöhet szóba, kemoterápiával nem gyötörné már, de ő az altatást javasolja végső soron.


Ugyanakkor nem hagy nyugodni a gondolat, hogy hátha segíthet a kezelés. Ha nem próbáljuk meg, örökké bánni fogom. Tanácstalan vagyok.



dec. 7. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Èn elvinnèm másik orvoshoz is, ès ha ketten mondjàk ezt, ès làtom hogy csak szenved szegèny akkor elengednèm.
dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Szakmai véleményem: ALTATÁS.


De majd mindjár jönnek 20-an, lepontoznak, anyámba küldenek, és leírják neked, hoy az övék a műtét után még 25 évig élt...igaz folyt taknya-nyála, meg besza-behu, de akkor is. Meg csak van 1-2M a kezelésekre, nem?

dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Én elaltatnám. Egyrészt valszeg szenved. Nem tudom kutyát lehet kemózni? Biztos jo lenne neki? Vagy csak gyötrödés...nektek is.
dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Semmilyen körülmények között ne kínozzátok! Soha nem bocsáthatnád meg magadnak a teljesen értelmetlen szenvedtetést! Nem segíthet a kezelés, megmondta az állatorvos. Nagyon gyorsan fejlődik a daganat és nagyon durván, úgyhogy szoktasd magad a búcsú gondolatához. Az lesz neki a legjobb.
dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Van kutyáknak is kemó. Arra tippelek, hogy az orvos már látja, hogy nem fog segíteni, csak még több szenvedést okoz majd neki.
dec. 7. 19:33
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Javasolná a kemót az orvos, ha értelmét látná. Nem véletlen, hogy nem javasolja, fölösleges. Még jobban hazavágja a szervezetét, és nem gyógyul meg.
dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Tedd széppé az utolsó pár napját.
dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Kérj másodvélemenyt, ha az is kedvezőtlen, akkor marad a végső megoldás :(
dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
8. Ja, és HA az kedvező, akkor mivel 1-1, kérjen 3.-at is?
dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy 10 éves német juhász sajnos már nem fiatal, átlag 11-12 évig élnek. Valószínűleg ezért sem javasolja a doki a kemót, nem nagyon bírná már a kutya. Nagyon sajnálom, nekem a cicám daganatos, végstádium már, tudom, mennyire szörnyű csak ülni és várni, hogy meddig bírja...:(
dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!