Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig él egy limfómában...

Meddig él egy limfómában (nyirokcsomó duzzanat/daganat) szenvedő kutya?

Figyelt kérdés

Ha nem kezelik ezt a betegséget akkor meddig élhet így egy kutya??


(Csak kíváncsiságból kérdem)



2018. aug. 21. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Anyósomék kutyáján nyáron vettem észre, hogy megritkult a szőre. Sajnos ritkán jutunk le, valamikor októberben láttam legközelebb, akkor nyelvvizsgára készültem, skype nyelvóráim voltak, a kutyára nem sok időm jutott, de átfutott rajtam egy rossz érzés, mert amikor kimentem hozzá, nem jött ki azonnal elém a házából. Aztán szóltam neki, erre előbújt és akkora farkcsóvát vágott le és olyan szeleburdian örült, hogy megnyugodtam sajnos. A szőre nagyon fura volt, emlékszem, arra gondoltam, talán túl későn nyírtam meg a nyáron és nem volt ideje megerősödni. Máskor október-november táján azért már dús bundával rendelkezett, akkor is, ha nyáron tövig nyírtam. Sajnos elhallgattattam a bip-bipet. Karácsony után mentünk legközelebb, akkor már nyomorúságos állapotban volt. A szemét nem tudta kinyitni a rászáradt csipától, a fejét csak belehajtotta a tenyerembe, csont és bőr volt, végtelenül elesett és nagyon-nagyon beteg. Állatorvost nem hívtak hozzá, mert láncon élt 6 éve, se chip, se oltás, fostak a büntetéstől. Én kivizsgáltattam és el kellett altatnom. Non Hodgkin limfómája volt nagyon előrehaladott stádiumban. A vére olyan volt, mint a híg málnalé. Amikor utoljára sétálni akartam vinni, összeesett. Állandó oxigénhiányban szenvedett a vörösvértestek hiánya miatt.

4 állatorvosból 4 mondta, hogy menthetetlen. Győzködtek, hogy a legjobb megoldás az altatás. De már nagyon bánom, hogy nem próbáltam küzdeni érte. Egy vértranszfúzió 2-3 hétre helyrehozhatta volna. Hogy aztán kezelésekkel lehetett volna-e segíteni rajta, azt ma már soha nem tudom meg, de ha újrakezdeném, küzdenék érte.


Szóval nyáron már voltak nála jelek, és ha nem csak 2-3 havonta egyszer látom 1-2 napig, akkor talán már előbb észrevettem volna, hogy nagy a baj. Így csak decemberben szembesültem vele, mennyire rettenetesen beteg. Január közepe táján altattuk el.

2018. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hónap.


Első, ez borzalmas! Kemoterápiával akár éveket is élhet egy limfómás kutya.

2018. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#1 Részvétem :(
2018. aug. 22. 08:03
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak én mindenhol azt olvastam hogy 4-6 hét és meghal a kutya.
2018. aug. 22. 09:21
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű nem mindegy, mikor fedezik fel és mikor kapja az első kemót.

Sajnos mi akármilyen kemoterápiát nem vállalhattunk volna be, mert kislányom van, aki a kertben játszik. Tudom, mert egy kutyám rákos lett azóta, átmeneti sejtes carcinoma, a legrosszindulatúbb hólyagrák fajta és amikor tünetek vannak, már rendszerint késő. 3 orvos mondta, hogy felesleges műteni. Annyit kértem, legalább kisebbítsék a daganatot műtéttel, mert el fog záródni a hólyagja. Műtét közben derült ki, hogy a daganat jól eltávolítható ép széllel. Ez még a megelőző radioizotópos CT-ből sem derült ki. A műtét után sokkal jobb lett a kutya közérzete. 6 hónapot jósoltak neki maximum, kezelésekkel, műtétekkel együtt, a neten is max. 8 hónapot írtak kezelésekkel. Most vagyunk a 6. hónapban és él és virul:) A kontroll CT eredménye teljesen jó. Azt mondták, a hólyagcsonkolás életminőség romlással jár, de nála még ez se következett be, mert nem kellett annyira drasztikusan csonkolni. Teljesen nyugodt nem vagyok, mert mostanában nyöszörög annak ellenére, hogy a kedve nem rossz és jól eszik, virgonckodik. A műtét előtt már teljesen apatikus volt. Bízom benne, hogy csak a prosztata cisztái fájnak, mert a CT szerint nincs áttét. A bip bip szól bennem, de akkor is volt 3-4 csodálatos hónap a műtét után, amikor visszakapta az erejét, a jókedvét. És még most is úgy érzem, van még időnk. Kap kemoterápiát, de csak valami light-osat, amit kisgyerek mellett is kaphat. Onkothermiával egészítik ki a kezelést. A műtétet elektromos késsel végezték, ami vágás közben égeti a széleket az áttétképződés megelőzésére. Ez az orvos műtött ugyanezzel a diagnózissal kutyát, aki már a 2 éves kontrollra jött vissza. Csak őt ajánlanám rákos kutyák kezelésére: Dr. Balogh Lajos a neve [link]


Nem drágább, mint egy átlag állatkórház vagy rendelő. Ha nem ilyen késsel műtötte volna, már lehet, hogy áttétek lettek volna.

2018. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#3 Remélem nem lesz semmi baja a kutyádnak! És még sokáig fog elni veletek! :) (nagyon sz*r érzés elveszíteni egy kutyát)


Még foglalkoztat egy kérdés.

Ha egy beteg és ő látja rajtunk hogy mi jól érezzük magunkat (például egy családi ebédnél beszélgetünk és nevetünk egy jót)

A kutya számárá ez nem rossz érzés? Zavarja őt hogy míg ő beteg addig mi az ebédnél jót nevetünk/beszélgetünk?

Csak azért kérdem hogy elötte szabade ilyet csinálni?

2018. aug. 22. 10:38
 7/18 A kérdező kommentje:
A kutyának is az a fő hogy mi boldogak legyünk??
2018. aug. 22. 10:39
 8/18 anonim ***** válasza:
Miért nem kaphat gyerek mellett kemoterápiát egy kutya?
2018. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A vizelete miatt, mert ugye a kertben pisil, ahol a gyerek is játszik. Illetve ha megnyalja. Mivel a kutya nem a WC-be pisil, a méreganyag bejut a kertbe.


De ez enyém is kap, csak olyat, ami biztonságos. Nem tudom a szer nevét. Ez egyetlen injekció, amit a hólyagjába kap közvetlenül. Azt mondta a doki, az ezt követő első vizelet semmiképp ne a kertben történjen. Mi ilyenkor a szuri után addig nem megyünk haza, amíg egyet nem pisilt az utcán. Óvatosságból egyébként ezután bezárva tartom a kutyát legalább 24 órán át és még munkaidőben is haza szoktam szaladni, hogy elvigyem nap közben sétálni, mert szobatiszta és így tudom szabályozni, hogy ne a kertbe pisiljen/kakiljon. Egy napig megbeszéljük a gyerekkel, hogy ne simogassa és igyekszünk elkerülni, hogy a kutya megnyalja.

2018. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek: szerintem a kutyának egyértelműen az a fő, hogy a gazdái boldogok legyenek. Azért is nehéz felfedezni, ha baj van, mert annyira fel akarják vidítani a gazdit, hogy képesek úgy viselkedni, hogy a gazdának örömet szerezzenek, akkor is, ha fájdalmaik vannak. De ha a kutya nagyon rosszul van, biztosan rá is zavaróan hat a lárma, a jövés-menés. Szerintem figyeljétek őt és érezni fogjátok, ha nyugalomra vágyik. Én szégyen-nem szégyen, nem tartottam meg a szokásos szülinapi zsúrt a kislányomnak, mert akkoriban volt a kutyának a nagy műtéte. Amúgy olyan jól viselte a műtétet, hogy utólag azt gondolom, lehetett volna bulizni, de nem tudtam előre. Épp ez előző évben halt meg a majdnem 19 éves kutyám és annak ellenére megtartottam a szülinapi bulit, hogy haldoklott és utólag nagyon bánom. Egyrészt hátra kellett őt csukni a kisgyerek vendégek miatt, mert szegényből folyt a kaki, pisi, plusz lehangoló látvány volt. Az egyik kisfiú így is meglátta és még hónapokkal később is emlékezett rá és arról faggatta a hozzátartozóit, hogy ők is meg fognak-e halni. Másrészt akkor mér nagyon szenvedett a kutya és tudom, hogy zavarta a jövés-menés, az, hogy hátra van száműzve a kertbe:( Ezt megelőzendő idén lemondtam a buliról. Ez tényleg attól függ, a kutya hogyan reagál. Ha nagyon rosszul vagyunk, minket is zavar a zsivaly. De nyilván az se jó, ha mindenki totál depressziós lesz. Legyetek boldogok, amennyire lehet, hogy maradjon erőtök jó döntéseket hozni a kezelésével kapcsolatban.
2018. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!