Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Daganatos a kutyám! Mit tegyünk?

Daganatos a kutyám! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Keverék 7év körüli kutyámnak daganatot véltünk felfedezni a lábfején.Ami egyre növekedett.Ma voltunk állatorvosnál vele,leműtötték neki,és kiderült hogy rosszindulatú. Jövőhéten kapjuk meg a szövettani eredményeket.

Lehet ezt gyógyítani?Lesz még esély,hogy teljes életet éljen?


2010. okt. 21. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem képzett áttétet, akkor nem olyan gáz, ha igen, akkor az gyakorlatilag végzetes.
2010. okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Reméljük,hogy nem.

Bár elkezdte vakargatni a másik lábát,de remélhetőleg nem amiatt.

2010. okt. 21. 12:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen volt az 1 éves kutyánknál. Azt mondták hogy daganat, megműtötték, sugárkezelést is kapott, mégis kijött 1 év múlva megint. Akkor már azt mondtam hogy nem kezeltetem tovább, lesz ami lesz. Most 8 éves, él és virul. Néha harapdálja a lábát, de azt vettem észre, hogy csak akkor amikor unatkozik, és a nyáltól kimaródik és ebből lesz a daganat. Szerintem nektek is valami hasonló probléma van. Ne aggódj nem fog elmúlni de nem vészes szerintem. A lényeg hogy ne rágja a lábát. A chemo, meg a sugárkezelés rettenetes a kutyának is és ráadásul (tudom hogy minden pénzt megér a kutyád) drága és fájdalmas. Én az első kutyámnak adattam sugárt (vérrákoz volt) egy alkalommal, annyi elég is volt. Soha többet, sem embernek, sem állatnak.
2010. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez megnyugtató,köszönöm szépen.

Remélem felépül.

2010. okt. 21. 12:36
 5/10 anonim válasza:

Nekünk volt egy fajtatiszta szuka németjuhászunk!

Kb. olyan 10 éves volt amikor az első daganata volt a hasában! nem is tudunk róla csak folyton rágta a farkát mert fájt neki.

azátán kimütötték (teljesen kipakolták a kutyát)


14 éves volt amikor újra jelentkezett rajta a tünet!

akkor már nem szeretük volna megműtetni orvos szerint csak hónapokat nyerhetünk volna szóval el kellett altatni!


elöszőr is egy elhivatot orvost válassz!

egy kutyát sajnos csak mütétről mütétre lehet cipelni!

de ha fajtatiszta sajnos akkor ez igy megy!


hidd el ha megmütik akkor kb 3-4 évig nem jön vissza :)

és utána ha olyan állapotba lesz a kutya újra meg lehet műteni!

2010. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyusomnak a szive mellett volt daganata,mely a külső részre is átterjed..akülső daganatot eltávolították,de ami a szive mellett volt az ott maradt.Ekkor volt 3éves a kutyuskám....AKKOR AZT MONDTA HOGY KB 1ÉVET HA JÓSOLHAT NEKI,ÉS MINDEN NAP EGY AJÁNDÉK.EHHEZ KÉPEST 12ÉVES ÉL ÉS VIRUL:)))
2010. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én német juhászomnak 14 évesen volt daganata a mellkasán. Megműtötték, de sajnos így is csak pár hónapot nyertünk. Újra kijött és az már végzetes volt.

Ajánlani csak azt tudom, hogy lelkiismeretes orvoshoz vidd. Jobbulást nektek.

2010. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon megbízható az orvos,azt mondta,hogy így nyertünk vele fél évet,de ha nem képzett áttétet,akkor jóval többet is :)
2010. okt. 21. 15:13
 9/10 anonim válasza:
azonnal állatorvoshoz menni és megnézetni ha nem rosszindulatú talán megussza ha meg az akkor az végzetes gyakorlatilag! jobbulást a kutyádnak!gyógyuljon meg
2010. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már voltunk,le is műtötték neki.Jövőhéten kiderül.
2010. okt. 22. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!