Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat éjszaka??

Miért ugat éjszaka??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lassan 2 éves, ivartalanított, keverék, kan vizslám.

Napközben kint van (ebbe most nem mennék bele, nem marad meg bent).

Eddig mindig az volt a menetrend hogy nappal kint, éjszaka pedig bent volt. Ez jól működött is mióta velem van, tehát kb másfél éve.

És kb két hete, nem hajlandó bent megmaradni! Beengedem, tudja hogy alvás lesz, mint mondom mindig is így volt, és elkezd ugatni! És addig ugat amíg ki nem engedem! Eleinte kiengedtem, mert ugye ugatassal jelzi ha a dolgát akarja elvégezni, aztán vissza. De nem csinált semmit odakint.

Aztán gondoltam, lehet hogy hall valamit odakint és esetleg az zavarja.

Na mindegy, a lényeg hogy akármit csinálok is vele, addig ugat amíg ki nem engedem. Akkor megy a kutyaházához és lefekszik aludni. Én meg úgy vagyok vele hogyha ez neki így jó, menjen. De sajnálom! Fázós kutya, nem értem miért nem akar bent maradni éjszaka!

A másik dolog: ugye kint alszik mostmar, és ezzel az a baj, hogy éjszaka rendszerint elkezd ugatni (az ablakom a kapu felé van) és felebredek rá, nyilván nem csak én, de a szomszédok is...

Ha felkelek és rászólok, inkább abbahagyja de van hogy nem.

Szerintetek miért csinálja? Mert persze őrizze a házat, az a dolga, de ha az utcában minden más kutya csendben van, ő miért ugat??? Vagy egyszerűen vizsla, ugatós fajta, és hagyjam??

De emiatt mindig fáradtak vagyunk, hogy minden éjjel felébreszt, fel kell kelni rászólni, ez így nem jó senkinek.

Kérlek segítsetek!


dec. 18. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Ugat, amire megjutalmazod. Majd ugat, amire letiltod. Most pontosan mit is vársz a kutyádtól? Ha te nem kommunikálsz vele jól, ne várd, hogy neked megfelelően viselkedjen. Valószínűleg ha következetes lennél, nem lenne ilyen gond.
dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ugatással eléri, amit akar. Mit szoktál vele foglalkozni? Éjjel ugathatja az ott mászkáló éjszakai életet élő állatokat is, macskát akár. Nem lehet, hogy unatkozik, és így érte el, hogy figyelmet kap?
dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most ezt nem igazán értem miből gondolod, hogy nem vagyok következetes?
dec. 18. 11:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédunkban 3 vizsla van, már komolyan a költözés, mint olyan, erősen foglalkoztat.

Kb mindent ugatnak, amit lehet, rohangálnak, stresszelnek, szomszéd már nem szól, de szerintem tökmindegy, akkor se hallgatnának el...

Kb az a szint, hogy vagy te maradsz életben, meg a szomszédaid, vagy a kutyád.

De idegekkel nem lehet kibírni.

Aranyos, meg sosem bántanám, de qrvára 1x élünk.

dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy egyszerűen vizsla, ugatós fajta, és hagyjam??"

Nem, ilyen nem létezik.


Nap közben gondoskodj róla, hogy lefáradjon fizikailag és szellemileg is. Hosszú séta, sok játék, tréning, amihez sokat kell gondolkoznia, jó sok futtatás (ez egyébként azt is jelentheti hogy dobálod neki a labdát,, egy idő után jól el tud fáradni) illetve legyen kint neki valami játék, ha rájön az 5 perc legalább rágcsálni tudjon valamit.


Ha ugat, mindig ordíts rá, tiltsd le. Repülhet egy papucs is felé, nyilván ne hozzávágd, de lényeg a nyomatékosság.


Fontos lenne hogy megoldódjon a probélma, mert ti se, és valószínűleg a környéken élők se tudnak így aludni. Az ilyesmit a helyiek elég gyorsan el szokták intézni sajnos. Nekem személyes példám van, ahol szerencsére a kutyákat senki se mérgezte meg, de a 6 folymatosan őrjöngő kutyás szomszédot (bérlő volt) kirakta a tulaj, mert élhetetlen volt tőle a fél utca. Azóta másik kutyás bérlő van, akit mindenki szeret mert kedves és nem csahol egész nap a kutyája. Szóval összességében a a te érdeked is hogy tegyél ellene valamit, mert az ott lakók közössége egy idő után megelégeli.

dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Betörők ólálkodnak ott
dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert kutya.
dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 20 évig volt vizslánk, csak a postást ugatta.

Megtanítottam, hogy ne ugasson, néha elég volt az ablakon kikopogni.

Szomszéd kutyáját úgy tanítottam meg kb 1 hét alatt, hogy átlocsoltam vizet, ha ugatott.

Többi szomszéd, akiknek zsebkutyájuk volt le se sz@rták, hogy ugat a saját kutyájuk egészen addig amíg ki nem jött a rendőrség, merthogy hamarabb kezdtek el verekedni a pihenni akaró szomszéddal, minthogy a kutyával foglalkozzanak. Szóval rendőrség után rögtön síri csend lett, előtte 3 évig ugatott minden nap.

Akarni kell, a kutya több mindenre tanítható, mint egy ember.

dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Rovidszoru kutyat tilus kinnt tartani!!

Nem letezik,h ott jol erzi magat.



A hazban igatast nem hallamsk ugy,te meg nem fogsz felebredni,merg megszokod es nem ebredsz fel ra.

Van bemnt kenyelmes agya a lakasodban? Viz? Van huvossbb resze a lskadnak? Kb 20 fokos eloszoba vagy ilyesmi a szoba?

dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

20 évig volt vizslánk, -5 fokot meg se érezte. Hűtőszekrényből volt a háza, rongy az ajtaja, reggel teljesen jól érezte magát.

Régen divat se volt felöltöztetni egy kutyát ...

dec. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!