Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat éjszaka??

Miért ugat éjszaka??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lassan 2 éves, ivartalanított, keverék, kan vizslám.

Napközben kint van (ebbe most nem mennék bele, nem marad meg bent).

Eddig mindig az volt a menetrend hogy nappal kint, éjszaka pedig bent volt. Ez jól működött is mióta velem van, tehát kb másfél éve.

És kb két hete, nem hajlandó bent megmaradni! Beengedem, tudja hogy alvás lesz, mint mondom mindig is így volt, és elkezd ugatni! És addig ugat amíg ki nem engedem! Eleinte kiengedtem, mert ugye ugatassal jelzi ha a dolgát akarja elvégezni, aztán vissza. De nem csinált semmit odakint.

Aztán gondoltam, lehet hogy hall valamit odakint és esetleg az zavarja.

Na mindegy, a lényeg hogy akármit csinálok is vele, addig ugat amíg ki nem engedem. Akkor megy a kutyaházához és lefekszik aludni. Én meg úgy vagyok vele hogyha ez neki így jó, menjen. De sajnálom! Fázós kutya, nem értem miért nem akar bent maradni éjszaka!

A másik dolog: ugye kint alszik mostmar, és ezzel az a baj, hogy éjszaka rendszerint elkezd ugatni (az ablakom a kapu felé van) és felebredek rá, nyilván nem csak én, de a szomszédok is...

Ha felkelek és rászólok, inkább abbahagyja de van hogy nem.

Szerintetek miért csinálja? Mert persze őrizze a házat, az a dolga, de ha az utcában minden más kutya csendben van, ő miért ugat??? Vagy egyszerűen vizsla, ugatós fajta, és hagyjam??

De emiatt mindig fáradtak vagyunk, hogy minden éjjel felébreszt, fel kell kelni rászólni, ez így nem jó senkinek.

Kérlek segítsetek!


dec. 18. 10:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ugat a kutyád, mert akar valamit, pl kimenni, amire lejutalmazod azzal, hogy kiengeded. Majd ugat a kutyád, amire letiltod. Magyarázd el, ez hol következetes nálad? Most azt akarod, hogy ugasson, vagy azt, hogy ne ugasson? De ugyan azért egyszet jutalmazni, egyszer büntetni igencsak zavart elmére vall.
dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Persze, van neki minden!

Szalma, azon pokróc, ott alszik, és persze friss víz is mindig van kitéve neki.

És mondom azért furcsa, mert másfél évig gond nélkül aludt bent, hangja nem volt (kivéve ha wc-znie kellett) ezért nem értem én sem :/

dec. 18. 16:59
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami biztosan változott.
dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért ugat, mert nincs lenevelve róla.


Ennyi a nagy ok.

dec. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!