Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tik mit tennétek ha a szomszéd...

Tik mit tennétek ha a szomszéd beújítana egy pitbullal?

Figyelt kérdés

dec. 20. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
81%
Mivel póráz nélkül sétáltatta, és sokszor odajött a kerítésünkhöz a kutyája, én pedig tartottam tőle hogy vagy a pit/amstaff vagy az én kutyáim sérülést szenvednek el, illetve az enyémek kidöntik a kerítést, ezért megkértem, hogy pórázon sétáltassa. Erre jött a szokásos duma, hogy nem veszélyes, meg nevelés kérdése, amit gyorsan rövidre zártam azzal, hogy nem érdekel, póráz és kész, amúgy azt csinál amit akar. Aztán láttam, hogy kb. a mi kerítésünk előtt és után 100 méterre veszi csak pórázra. Ez nekem így elég. Egyszer ugyan összefutottunk, hogy az enyémek pórázon, az ő két kutyája póráz nélkül, de szerencsére megijedtek a kutyáimtól és nem mertek 6-8 méternél közelebb jönni. Akkor elnézést kért, és pórázra vette őket.
dec. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
14%

Tudtam hogy sok a buta ember, de hogy még 2023ban is itt tartunk….

Nagyon aranyosak, amstaff/pitbull mindegy. Illetve igen nevelés kérdése, itt a lakóparkban ( új építésű és nincsenek c. típusú emberek, mindenki kulturált ) szinte minden masodik lakónak van legalább 1 kutyája, sokan póráz nélkül setaltatják, pont múltkor jött oda hozzam egy pitbull aranyos szivecske flottal az orrán és megsimogattam nagyon aranyos volt :) persze akik eleve így állnak hozzá hogy félnek és tele vannak agresszív gondolatokkal azokat a kutya is másképp kezelheti.

Akik száj kosaraznak azokra ráadnám par napig hogy kipróbálja milyen :)

dec. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
84%
Úgy gondolom, hogy aki szájkosarazik, mert úgy ítéli meg, hogy a kutyájára kell, sokkal felelősebb gazdi, mint az, aki póráz nélkül sétáltatja annak ellenére, hogy kötelező.
dec. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
81%
Nekem rossz véleményem van a pitbullról. Sajnos kölyökkutyámat támadta már meg minden indok nélkül, és nem eresztette, úgy kellett lefeszíteni róla. Ezért nem pusztán elvárom, hanem igenis rászólok arra, aki póráz nélkül viszi a kutyáját. És persze nem a Fifikékről van szó, hanem olyanokról, amik méretükből, habitusukból adódóan veszélyt jelentenek. Az én kutyáimnak nem ellenfél a pitbull, mégsem akarok sérülést, se az enyéimnek, se a más kutyájának. Még ha az egy pitbull is.
dec. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
38%
Fifike általában agresszívabb mint egy pitbull :)
dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
79%
Látszatra. De odamenni nem mer, sérülést nem tud okozni. Inkább harapjon meg 100x egy csivava vagy bichon, mint 1x egy pitbull.
dec. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
35%

Egy csivava alapvetően sokkal agresszívabb, mint egy jól nevelt pitbull :D


Engem még egy "harci kutya" sem támadott meg, agresszív csivavát ellenben már rúgtam fel, miután a bokámnak jött.


Amúgy miért kellene bármit tennem? Szomszédünknak volt pitje, kenyérre lehetett kenni, olyan kezes volt.

dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki. Mert a pitbull lerágta volna a lábad.


[link]

dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%
22-es, az tök jó, hogy nálatok felelős gazdik vannak, ahol én élek (régebbi lakótelep), itt sajnos felelőtlenből van több (kutyamérettől és fajtától teljesen függetlenül), van, aki ért a bull típusú kutyájához, van, aki nem, és ez igaz mindenféle fajtára. Itt igenis kell a póráz. A szájkosárért persze csak azok kiabálnak, akiknek nincs kutyájuk, de az nem elhanyagolható tény, hogy valóban van olyan kutya, amelyikre kell, és nem csak amiatt lehet erre szükség, mert a kutya mondjuk veszélyes. Egyik ismerősöméknek a kutyája mindent felenne szájkosár nélkül, nagyon sokmindennel próbálkoztak, hogy ne legyen ennyire zabagép, nincs elhízva, figyelnek a gazdái, de kb 5 éves volt a kutya, amikor örökbe fogadták menhelyről, ki tudja, miért alakult ki ez nála, hogy ha kaját lát, arra rá kell röppenni, akkor is, ha nem a gazdi adja. Rengeteget javult, nem kell már mindig a szájkosár, de még sokszor kell, és ők meg nem akarják csak azért elveszíteni a kutyájukat, mert az előélete miatt bármit megeszik, akár olyat is, amibe belehalhat, és azért vannak olyan rosszakarók, akik eldobálnak mérgezett, meg tűvel szúrkált és hasonló falatokat az utcán.
dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a Havannán már nem egy kiskutyát öltek meg vagy tettek nyomorékká pit jellegű kutyák.
dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!