Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » PetChef vagy Orijen a jobb?

PetChef vagy Orijen a jobb?

Figyelt kérdés

Vagy melyik a legjobb minőségű táp? (Tudom a Petshef nem táp, csak hallottam, hogy jó)

És szerintetek melyik a legjobb konzerv?


dec. 24. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Egyik sem


Akkor már valami jobb ár érték arányú táp hússal keverve.

dec. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Orijen
dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
A kutyától függ, mi a jó etetés neki. Én próbáltam a PetChef-et, több napos utazáshoz, mert olyankor nem hajlandó száraztápot enni a kutyám, ezt pedig megeszi, semmi gond nem volt vele, de szerintem túl van árazva.
dec. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Az orijen egy tularazott szar, a petchef meg főzött moslek, na melyik a jobb?
dec. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Én próbáltam a petchefet öreg kutyámnál,nem vállt be, alig van benne hús, kb csak zöldséget meg szénhidrátot eszik a kutya. Annyit kakilt tőle a kutyám,nem hasznosította,le is fogyott. akármelyiket is adtam neki.


Aztán elkezdtem neki főzni én és negyed annyiból kijön árban legalább tudom mit eszik a kutya, széklete is kevesebb.


Fiatal kutyámmal meg barfozok.


Legjobb döntés,hogy magam állítom össze a menüjüket, igaz van vele macera főleg az öregnél,hogy főzni kell. De így látom mit eszik. Változatos mindkettőnél az étrend és egészséges.

Mindkettő remek formában van.


Orijen,meg szerintem túl van árazva.


Primal Spirit hidegen sajtolt tápja sokkal jobb minőségben.

dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

PetChef szerintem nagyon jó, az infláció előtt és amíg egy kutyám volt azzal etettem, de kettőnél most már iszonyat drága lenne (két 4 kg alatti kutya etetése havi 55 ezerért…na persze).


Orijen is irreálisan drága, feleannyiért is vannak szuperprémium tápok.

dec. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy elég jó doksi iránymutatásnak, hogy mit kéne egy tápnak tartalmaznia.

[link]


Ezek alapján ebben a tápban kevés a B2 vitamin és a nátrium, de ennek ellenére szerintem egy elég jó minőségű táp. Ez nem olyan mértékű eltérés, hogy hiánybetegséget okozzon, és különösebb baja sem lesz. Más kérdés, hogy elég borsos az ára, személy szerint ennyit kutyakajára nem költenék.


A PetChefet nem ismerem, nincs vele tapasztalatom, de ránézve az oldalra, iszonyatosan túl vannak árazva, illetve egy-két terméket átfutva, teljesen hasztalan összetevőket is tartalmaznak. Nem nagyon bíznék benne, szerintem csak random összedobálják az összetevőket és nem figyelnek az arányokra.


Én tápból alapvetően a Brit Care termékcsaládot szeretem, az beltartalom alapján rendben van, csupán cinkből és vasból van benne kevesebb, mint kéne, azt meg tudod pótolni, ha alkalmanként adsz mellé egy kis májat. Ár szempontjából is teljesen jó.


A táp mellé nem feltétlen kell külön konzerv, inkább a tápot vizezd fel vagy adj hozzá csontlevest, szaftot, hogy hidratálódjon. De ha nagyon szeretnéd, a kutyád biztos örülni fog neki, használd a fenti doksit. A kutyáknak nem igazán tesz jót a csak száraz étrenden tartás.

dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
87%

A PetChef csinál egy borsófőzeléket, belerak némi húst és eladja 10x áron. Semmi más. Az Orijen árából meg egzotikus húsokkal is etetheted azt a jószágot.

A Carnilove, N&D, Wilderness tápok is drágák, de olcsóbbak azért mint az Orijen és kb ugyanaz a minőség. Ezeknek a konzervei is jók.

dec. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

#8 szerintem hiába fényeznek egyes márkákat, nem minden kutyánál válik be. N&D-vel etetek, de a kutyáim nem eszik valami szívesen és gyakran okoz hasmenést is náluk, meg alapból is szörnyen büdös tőle a székletük. A kevésbé ismert Bravery táp nekem sokkal jobban bevált náluk. Nem feltétlen a drágábbak a jobbak.


Ja és lehet kritizálni a PetChefet, nekem eddig mégis attól volt a kutyámnak a legjobb az emésztése és imádta is. Konkrétan teljesen szagtalan volt a széklete. Ha nem lenne olyan drága, most is csak azzal etetnék.

dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
48%
Attól még egy moslék. Majd 5 év múlva megteszi a hatását ha huzamosabb ideig etettél vele és előjönnek az ilyen olyan betegségek
dec. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!