Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A whippet mennyire számít...

A whippet mennyire számít drága fajtának? 200e körül lehet kölyköt venni?

Figyelt kérdés

dec. 25. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ milyen vonal. Sportra tenyésztett whippetet találhatsz 200 ezerért. Kiállítási kutyák inkább 300-tól kezdődnek.
dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
1! Komolyan a kiállítási a drágább? Ez mennyire logikátlan..
dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

2-nak

Kiállításra viszik akkor jó eséllyel tenyésztésbe fogják vonni, így áltálaban azoknak a kutyáknak magasabb az ára. De azt a tenyésztő segít választani ő látja kölyökként milyen lesz várhatóan a kutya.


sportra meg nem számít a küllem vagy ha éppen fog vagy színhibás, sportra tökéletes,de tenyésztésből már kizáró ok,illetve kiállításon is.

dec. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah hát nekem csak hobbi kutyának kéne, ivartalanítva is lenne később.
dec. 25. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

3!


Oké,de pont nem a küllem a lényeg, hanem a felhasználhatóság...hogy fut, mennyire lehet az eredeti céljára használni.

dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En nagyon meglepodnek rajta, ha lenne 200 ezer korul, mert atlagosan olyan 400-500 ezer korul vannak.

Drága fajta.

dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként van különbség árban az ismertebb és kevésbé ismert tenyésztők között? Pl aki csak 300 követővel rendelkezik a facebook oldalán vagy aki 1,5 ezerrel ?
dec. 25. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Akinek sportra kell az válasszon inkább olyan kennelből ahol sportolnak,versenyeznek a kutyákkal ahogy német juhászoknál és bordereknél is van külön munka és show vonal,egyre több fajtánál vannak ilyenek,ott kifejezetten aktívan dolgozó szülőktől hoznak le almot.


Kevésbé ismert tenyésztő szerintem megbízhatóbb. Szűrésekre kérdezz rá,hogy mik vannak meg.

dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

5-ös Nagyon sok whippetet akaró ember megijed attól hogy sportra szelektált kutyája legyen, mert azt hiszik, hogy akkor nehezebb lesz lefárasztani. Pedig ez egyáltalán nem így van.

A sport vonalakban több a munka a tenyésztő részéről, nem elég annyi hogy összeteszel két szép kutyát aztán lesz ami lesz. Ezért is van inkább több kiállítási vonal itthon mert rengeteg új whippet tenyésztő lett az utóbbi évben. Sokan úgy voltak vele ha már van szép kutyája és nyert is szépségversenyt akkor miért ne lehetne kölyke.



Kérdező: Facebook-on van Whippet center nevű csoport, ott van tenyésztői lista amiben a jelenlegi és a várható almok is fel vannak sorolva.

Hobbi kennel nem hiszem hogy van, most már legtöbb inkább show tenyésztőnek vallja magát.

Én 4 éve vettem a whippetem, akkor volt 150ezer, amolyan hobbi kennelből, de ők már nem foglalkoznak tenyésztéssel. Úgyhogy inkább úgy készülj hogy 300-400 körül lesz egy whippeted.

Vagy esetleg a Tiszaparti Szélvész kennelt nézd meg. Ők coursing sportra tenyésztenek, de mindig azt hallom, hogy náluk nem annyira drágák a kölykök.

dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten drága fajta. Nincs rálátásom, de manapság a magyar fajták mennek 150-250ezer között, ennél egy külföldi fajta tuti drágább.
dec. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!