Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot? Ötletek a...

Adnátok tanácsot? Ötletek a leszoktatásra.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt a kérdést már millióan feltették, de amint látjátok még nem érkezett rá olyan válasz, ami segített volna nekünk.

Kutyám 4 hónapos lesz, és nagyon élénk, felugrálós, harapdálós, játékos természetű. Gyakran harapdál, amiből eddig nem is csináltam nagy ügyet. A vádlimat, és a bokámat szokta csípkedni, harapdálni. Ilyenkor rögtön rászólok, hogy nem! Rosszabb esetben megragadom a grabancánál, és úgy mondom neki hangosan, hogy nem!

A lényeg: Egyre rosszabb helyeken harap meg. Anyósomat az orra hegyénél, engem tegnap este pedig az ALSÓ AJKAMNÁL HARAPOTT MEG! Sajna a fájdalomtól nem tudtam reagálni a kutya felé gyorsan, ezért most nem is tudtam nemtetszésemről biztosítani.( Tök Angelina Jolies lett a szám:)Viccet félretéve:

Ez nem mehet így tovább. Az arc harapása nagyon durva dolog.


2010. okt. 22. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsenek eléggé lefoglalva az energiái és nem biztos abban, hogy ki is a főnök, és mivel megtehette egyszer, hogy megharapott, megteszi mégegyszer...
2010. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja! Óriás schnauzer kölyök, ha ez számít.

Hogyan legyek vele szigorúbb? Nem akarom megütni!

2010. okt. 22. 09:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne is üss meg egy kölyökkutyát.

Ha rossz,ne vegyél róla tudmást addig,amíg nem produkálja a kívánt viselkedést. Ha harap,amint harap vége a játéknak,foglalkozásnak,akárminek,nem kell vele többet foglalkozni. El fog gondolkozni,és rá fog jönni mit hibázott. A kutyáknál a figyelemmegvonás az egyik legrosszabb,amit tehetsz vele.

2010. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ösztönök lépnek életbe. Úgy dorgáld meg,mintha az anyja tenné ezt vele. Tehát, megfogod a grabancánál kicsit/esetleg vicsoríthatsz is kicst és moroghatsz is, kicsit hülyén hangzik,de így ért a leckéből/.

Másodszor ha megharap,a pofacsontnál megfogod kicsit,úgymond "befogod a száját". Ezt a farkasoknál láttam,amikor a domináns egyed kikérte magának ezt a viselkedést.

2010. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt gyakran teszem, hogy összefogom az állkapcsát:) szerintem ő ezt játéknak veszi!

De a morgás dologban lehet valami, mert a macska, elég, ha egyet fúj, és a kutya menekül!

Mától morogni fogok! Komoly!Köszi!

2010. okt. 22. 11:37
 6/11 A kérdező kommentje:
A morgás gyakorlásától enyhe asztmás rohamom lett:)
2010. okt. 22. 11:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Asztmás roham a morgástól? :O ne már

2010. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Vagy 5 percig köhögtem, és be kellett fújnom:)

Torokból morgok!

2010. okt. 22. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Le fog szokni róla hamar. Szólj rá erőteljesen, és fogd meg keményen. Ütni nem kell!

Amúgy az érdekes, hogy mit keres az arcotoknál...Ok, hogy Óriás Snaci, de ekkora?:-)

2010. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát úgy mondjuk,hogy mikor játszanak vele, leguggolnak hozzá és akkor simán bele tud kapni :)
2010. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!