Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hagyjam egyedül a...

Hogyan hagyjam egyedül a kutyát, amikor 5percre eltűnök, már nyüszit?

Figyelt kérdés

9hetes lesz, kis törpetacskó, az első pár napban vele voltam, szeretgettem, próbáltam a kis helyére szoktatni de végül az ágyunkban alszik. Ami nekünk nem próbléma, csak gondolom ez sem segít a levállásban, és lassan egyedül kell majd hagynunk őt napközben a munka, egyetem miatt…tudom h fokozatosan kéne leválasztani, de valakinek vmi tipp, akik jártak hasonló cipőben? Az a baj h nagyon féltem, nem szeretném traumatizálni, és tényleg nagyon hangosan nyüszit, egy percre sem hagyja abba…

3 hetem lenne rá, hogy az egyedüllétre rá tudjam szoktatni, ez elég idő szerintetek? Hogyan kezdjek neki? Meddig hagyjam nyüszíteni?



dec. 28. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Add be kutyabapközibe.
dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*n
dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kicsit drága lenne, ha minden nap odaadnám be, amikor elmegyek otthonról😅😅😔😔
dec. 28. 13:48
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha majomra volt penz, legyen bananra is.


A torpetacsko hamar a szomszedok agyara fog menni a folyamatos ugatasaaval es vonyitasaval. Nem uszod meg sem a kutyaiskolat, sem az allando foglalkozast, nevelest. Igen, a kutya ezzel jar, nem plussallatka amelyiket csak akkor szeretgetsz amikor epp neked kenyelmes, amugy meg legyen el kussban a sarokban.

dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rá lehet szoktatni viszonylag könnyen hogy maradjon csendben, a következetesség a lényeg. Arra kell figyelni, hogy ha nyüszítés közben kezded el babusgatni akkor azzal azt tanítod meg neki hogy a nyüszítéssel eléri nálad hogy foglalkozz vele. Ennek ugye pont az ellenkezőjét szeretnénk megtanítani neki: akkor kap figyelmet, ha rendesen viselkedik. Azt fontos megérteni hogy a kiskutya rövid 9 hetes életének te vagy a középpontja, te vagy az ő egész kis világa, úgyhogy alapvetően azért nem szabad bántani ha jelzi, hogy nem szeretne tőled távol lenni. Érthetően kell neki kommunikálni az elvárásaidat.


3 heted van, az alatt bőven lehet haladni. Kezdd úgy hogy otthon idézel elő olyan helyzeteket, amikor nyüszít. Zárd be, kerítsd őt le valahol, és tedd a dolgodat, gondolom el fog kezdeni hisztizni. Ne foglalkozz ilyenkor vele, rá se nézz, egy szót se szólj hozzá. Változó, hogy melyik kutya mennyi idő után hagyja abba először, van aki tényleg viszonylag hosszú ideig bír vinnyogni, extrémebb esetben akár 1-2 óra is lehet, van, aki 5-10 perc alatt veszi a lapot. De bármennyi idő is, ki kell várni, ha a szíved szakad meg közben, akkor is. Erre számít ő ugyanis, hogy megsajnálod, nyilván amúgy nincs semmi baja:) Amikor abbahagyta a hisztit akkor viszont odamenni hozzá, nagyon megdícsérni, kicsit játszani vele, kivinni pisilni, etc. Utána előlről az egész, vissza a kis helyére, ha nyüszít akkor hozzá se szólni, amikor abbahagyta akkor nagyon megszeretgetni. Ha jól csinálod, akkor észre fogod venni hogy rövidülnek a hisztis periódusok, az, ami első alkalommal még 10 perc volt, másnap már csak 9, harmadnap csak 5, következő héten meg már semmi. Ha a lakáson belül már jól megy, akkor lehet azt is gyakorolni hogy a bejárati ajtón mész ki, és hagyod egyedül, ha indul a hiszti akkor megvárni hogy lenyugodjon, és utána visszamenni hozzá.


Nyilván nem tudom hogy hol laktok, milyenek a körülmények, a fentieket a saját élethelyzetetekre lefordítva kell értelmezni. De ha következetes vagy akkor hamar meg fogja tanulni.


Általánosságban fontos hogy egy kutyától csak abban az esetben fair elvárni hogy maradjon csendben ha amúgy le van mozgatva és agyilag is fárasztva. Ennek alapvetően a séta lesz majd a fő eszköze, de a fiatal kutyákkal amúgy sem szabad sokat sétálni, a tiéd meg még annyira pici hogy az oltásai sincsenek meg mind, úgyhogy mielőtt egyedül hagyod játssz vele sokat, tanítgass neki dolgokat, és nem utolsó sorban vidd ki pisilni/kakilni. (Apropó, egy kicsi kutya nagyjából annyi órát bír ki pisilés nélkül, ahány hónapos, tehát a tiedet max 2-3 órára tudod egyedül hagyni anélkül, hogy bepisilne. Feltéve hogy a szobatisztaság koncepcióját kezdi már érteni.)

dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Több módja van ennek. Az egyik, talán legegyszerűbb a szobakennelbe szoktatás és azon keresztül az egyedülléthez szoktatás. Kicsit nézz ennek utána.
dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

veletek van az ágyban is,szóval kb nonstop. Még is hogy várod el,hogy ellegyen egyedül?



Ő egy kutya és jó lenne aszerint bánni vele,főleg egy tacskóval.


Első körben szoktassátok a helyére egyébként a szobakennel egy nagyon jó megoldás.


Nekem is oda volt bezárva éjszakára vagy ha éppen boltba szaladtam le.


Nálunk gyorsan ment minden hál istennek,kezdetektől következetes voltam és szabályok voltak.


9,5 hetesen hoztam el.


Leszaladtam vele 23órakor este pisilni utoljára, utána feljöttünk lehetett szabadon még tettem vettem,majd elmentem aludni ágyam mellett volt a szobakennel. nyilván első fél órát végig nyüszögte,kiakart jönni, második este is hasonló volt a rend de kevesbb volt a nyüszögés.. Minden nappal egyre kevesebb hiszti volt, 5. nap magától ment be az utolsó séta után a szobakennelbe és feküdt le.


Onnantól kezdve ez rutin volt, feljöttünk,ment a helyére.


Aztán volt mikor már az ajtót sem csuktam rá és nem jött ki stb.



Egyedül hagyást pedig úgy oldottam meg,hogy kiléptem az ajtón, az ajtó nyitva maradt,de nem jöhetett ki.

Majd elkezdtem behúzni az ajtót,de rögtön vissza nyitottam és növeltem az időt. Lényeg megtanulta nem tűnök és vissza jövök. Később már perceket álltam kint, vagy leszaladtam a szeméttel. Boltba mentem. Ha nyikorgott is csak pár percet.

Hamar megtanulta ezt is.


Míg szobatiszta nem lett vittem be magammal a melóhelyre,mert 8 órára nem hagyhattam egyedül.


De ugye ezt is megszokta,hogy jön velem. Szóval tudta hogy reggel mindig jön velem. Ezt is gyakoroltuk,hogy nem nem jön, nyilván ugy volt hogy anyu van húgom átjött levinni őt. 8 hónapos korától a napi 3 sétával szobatiszta volt már.


4 hónaposan lett szobatiszta,de akkor még 5-6 sétával.


Mindenhez szépen fokozatosan lett szoktatva, nagyon kiegyensúlyozott kutya vállt belőle.


Lényeg,hogy legyenek szabályok és következetesek legyetek.

dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves és hasznos válaszokat
jan. 3. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!