Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő, aki nem...

Van olyan tenyésztő, aki nem vágatja a dobermannjainak a fülét?

Figyelt kérdés

Tetszik a fajta, kicsit utánanéztem facebookon, és minden tenyésztő, fajtacsoport borítóképén ott virítanak a vágott fülű állatok.


Büszkén mutatja a tenyésszemlén kiválóan szerepelt kutyáit; vágott füllel. Szóval még azt sem mondhatom, hogy import állatok, és olyan országból származnak, ahol ez nincs betiltva.


De itt Mo-n ez még mindig nem gáz hivatalos tenyésztőként? Mármint nem azért, mert pár hardcore állatvédő aztmondja, hanem törvényileg tilos ilyen eljárást végezni, azt mondjuk nem tudom, hogy végeztetésre is kitér-e a tilalom.


De akkor is, ezek szerint egyik tenyésztő sem megy a belső értékekre, hanem még mindig az 50 évvel ezelőtti démonizált külső után hajtják az ebeket?


dec. 29. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
A tenyésztő a pénzre megy amire te gondolsz arra a 12 éves kislányok mennek valami idealizált pillangókkal agyalkákkal kis királyfikkal teli álomvilágban .
dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Magyarországon tilos a csonkítás, állatkínzásnak minősül. Az is. Ennek beismeréséhez nem kell hardcore állatvédőnek lenni, csak normális embernek.

Persze mint minden tiltott dolog, ez is csak akkor kerül büntetésre ha valaki jelenti.

dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2-es de még is hogy van ehhez mersze az összes tenyésztőnek? Ez a kérdés, nem az hogy aggályos-e a csonkítás.


1-es neked kicsi a micsodád vagy mi a bajod?

dec. 29. 10:03
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Elore kell jelezni (sajnos :() a tenyesztonek, hogy nem akarod vagatni a fulet. Akkor nem fogja.

De nem is ertem, hogy mukodik ez, ha elvileg tilos.

dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Tőlük kérdezd, hogyan van merszük ehhez. Lehet bevédik egymást, vagy valakinek van ismerőse aki elintézi. Vagy nemes egyszerűséggel tudják, hogy nem jelenti őket senki, mivel Mo-n az állatvédelem gyerekcipőben jár. A legtöbb ember max elborzad ha ilyennek találkozik, nem tesz feljelentést vagy hasonló.

Gondolj bele hány kutya él láncra verve egész életében. Az is állatkínzás, mégis rengetegen megteszik és a nagy részük fel se fogja hogy kínozza ezzel azt a szerencsétlen kutyát.

dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Az 1-es jól mondta pedig. A tenyésztőnek ez csak üzlet. Ha olyan az igény hogy te neked így vagy úgy kell, akkor úgy fogod kapni ahogy szeretnéd. A te igényeid szerint fogod kapni a kutyát, macskát, akármit. Ez egy szolgáltatás amit megfizetsz neki.
dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4-es annyi köze van hozzá, hogy ebből látszik, hogy kettőnk közül te élsz álomvilágban
dec. 29. 10:56
 8/15 A kérdező kommentje:

7-es, de hogy lenne már valami igény, ami illegális?


Ne mondja nekem senki, hogy ha nem vágatnák a fülüket, akkor az egész dobermann-tenyésztés menne a süllyesztőbe... A tenyésztőknek kéne (ha már a fajtáért dolgoznak) kiállni egy álláspont mellett, hogy pl nem vágjuk a kutyák fülét, mert állatkínzás és mert illegális.

Most akkor egy dobermann-tenyésztő mivel jobb mint egy szapi? Mert kb rosszabb...


9-es engem nem érdekel sem az izraeli, sem az ukrán front, semmi közöm hozzájuk. Neked van? Menj oda.

dec. 29. 11:11
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
A dobermann a legtöbb embernek vágott füllel és rövid farokkal szép. Nekem sem tetszik lógó füllel, mondjuk nem is tartanám a fajtát, de külsőre egyértelműen több embernek tetszik vágottan. A dobermannról mindenkinek egy kemény kinézetű kutya jut eszébe. Ezt a jellegét lógó füllel elveszti. Az emberek így ismerték meg a fajtát, ezt szokták meg, erre van igény.
dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tilos, de gyakorlatban orvosi indokkal lehet csinálni. És persze, hogy van egy orvosismerős aki kitalálja a kamuokot és máris lehet vágni a fület
dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!