Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő, aki nem...

Van olyan tenyésztő, aki nem vágatja a dobermannjainak a fülét?

Figyelt kérdés

Tetszik a fajta, kicsit utánanéztem facebookon, és minden tenyésztő, fajtacsoport borítóképén ott virítanak a vágott fülű állatok.


Büszkén mutatja a tenyésszemlén kiválóan szerepelt kutyáit; vágott füllel. Szóval még azt sem mondhatom, hogy import állatok, és olyan országból származnak, ahol ez nincs betiltva.


De itt Mo-n ez még mindig nem gáz hivatalos tenyésztőként? Mármint nem azért, mert pár hardcore állatvédő aztmondja, hanem törvényileg tilos ilyen eljárást végezni, azt mondjuk nem tudom, hogy végeztetésre is kitér-e a tilalom.


De akkor is, ezek szerint egyik tenyésztő sem megy a belső értékekre, hanem még mindig az 50 évvel ezelőtti démonizált külső után hajtják az ebeket?


dec. 29. 09:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
19%
A fülcsonkítás és a farok vágás a munkakutya jellegéből fakad. Vadászkutyáknak is gyakran csonkítják a farkát, hogy ne akadjon be a bozótba. Anno a dobermanokat őrző-védő kutyáknak, rendőrkutyáknak használták (azt hiszem egyébként alapból valami behajtó cég kezdte el használni őket, de erre mérget nem vennék csak mintha ezt olvastam volna anno). A lényeg hogy azért voltak vágva, hogy ha a kutya harcba keveredik egy másik kutyával vagy egy emberrel, nehezebben lehessen elkapni a fülét. Pitbulloknak és más nagyobb fülű kutyáknál is ezért csonkítanak. Ezt kölyök korban teszik, és ha normális körülmények között történik, kb. annyira fáj a kutyának, mint egy embernek a fogszabályzó. Farok csonkításnál is érzéstelenítenek és műtétileg távolítják el. Ha az adott kutya ki van téve a fentebb említett veszélynek, akkor szerintem érdemes csonkítani, mert hosszú távon jobban jár mindenki. Ha meg valaki családi kutyának akarja tartani kedvencként, akkor értelmetlennek tartom. Nekem egyébként jobban is tetszik lógó füllel és épp farokkal
dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
27%

Igazából tenyésztők a fajta megőrzését is tartják célnak és vágottak voltak régen is a kutyák, hiszen Dobermann így alkotta meg a fajtát és nevezte el magáról, én ezt olvastam.


Nekem sem tetszik vágatlanul, rohejes a nagy lógó fül.


Egyébként a farkukat 2 napos korig elcsípik. Akkor egy pici kellemetlenség,de később viszont ha baj van már komoly műtét. Múltkor az állatorvosnál volt bekötve egy vizsla farka és kérdeztem mi történt. Megsérült,aktívan dolgozó vadász kutya (régen a spánieleknek és vizsláknak is vágták a farkát). 3 hónapja küzdenek,mert mindig újra sebesedik neki,dől a vér, ahogy csóválja minden felé frecsog,mindenbe bele üti nem nagyon gyógyul. Mondta most elővizsgálatokra jöttek,mert inkább amputálják a farkát,de ez már egy nagyobb műtét.

dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%
Én is ismertem ilyen vizslát, hogy a nagy örömködésben folyamatosan véresre csapdosta a farkát a házban és emiatt sosem tudott normálisan begyógyulni. Engem egyszer combon csapott a farkával, van bennük erő rendesen, mintha bottal sóztak volna rám egyet... bútor szélén, ajtónál simán 3 csapással sebesre veri
dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi indokkal megcsinálják, és elvileg kijelenthető, hogy a dobermann lógó füle hajlamos a gyulladásra, ezért vághatják (már nem emlékszem a pontos indoklásra, talán így könnyebben tisztul?). Hasonló kifogás van a farkával kapcsolatban is.

Értelemszerűen ez egy mondvacsinált indok, még ha van is igazságtartalma, és tényleg hajlamosABB fülgyulladásra, akkor is kiküszöbölhető az máshogy... De így megtarthatják az áhított fajtastandardot a vágott füllel, vágott farokkal.

Sajnos ilyen a világ.

Az, hogy a tenyésztő belemegy-e majd abba, hogy vágatlan fülű kutyát kapj, az a tenyésztőtől függ. Ha ugyanis le se ...-ja, hogy mit gondolnak mások, akkor simán elad neked egy vágatlan fülű kölyköt, viszont ha tartja ezt a "de a dobermannak úgy a jó, ha vágva van a füle"-dumát, akkor ellentmondásba kerül saját magával, ha egy vevő miatt kiteszi a kutyát ennek a "kockázatnak".

dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tilos - orvosi indokkal meg bármikor megvágható...
dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!