Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen felszerelések kellenek...

Milyen felszerelések kellenek egy kutyának?

Figyelt kérdés

nemsokára lesz egy yorkim,és érdekelne , mik kellenek neki..én igy kapásból erre jutottam:

etető,itató tál

sok játék.

fekhely.

póráz , hám, ( de ezt csak akkor fogjuk megvenni , mikor már megvannak az oltásai , és kimehet utcára , azért , hogy fel is tudja "próbálni" a hámot.)

kullanccsipesz.

kutyapelus.

(mellesleg kan kutyus lesz)

esetleg , van ami ezeken kívül kell?


2010. okt. 22. 12:45
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Jaaa , és kefe (:
2010. okt. 22. 12:52
 2/31 anonim ***** válasza:

kutyapelust felejtsd el. Az egy yorkinál gyilkos. Ha azt akarod hogy valaha is szobatiszta legyen akkor rögtön utcára viszed, valami tiszta kis helyre és figyelsz hogy ne nyaljon össze semmit. Yorkinál alapban nehéz a szobatisztaságra nevelés, én nem egy olyat ismerek ahol még 4-5 évesen is bepiszkít.

Póráz, hámot is azonnal vegyetek, tenyésztőtől hazafelé úton beugrotok egy állatboltba, rápróbálod, megveszed, és 2-3 óránként kiviszed.

Tápot ugyanazt adjátok neki mint a tenyésztő (valamelyik prémium táp: acana, orijen, royal canin, pro plan...)

Télre kabátot is vegyetek neki, tudom nevetséges de ezek olyan kis érzékeny kutyát hogy kell nekik, fölég kölyökként.

2010. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ (:

Tényleg vigyem ki? és ha elkap valamit? :S

további válaszokat is várom.

2010. okt. 22. 13:09
 4/31 anonim ***** válasza:

A pelusra szoktatásban az a veszélyes, hogyha eleinte dícséred a benti pisiért, akkor utána nagyon nehéz lesz azt kivenni belőle.


Egy barátnőmnek most lett kiskutyája, ő úgy volt vele, hogy ne szokja meg, hogy bent van egy hely, ahova szabad, hanem minden ajtót csukva tartott, mindent felpakolt a földről, és ha bepisilt, akkor szó nélkül összetakarította, beillatosította. Aztán mikor elkezde kivinni, akkor kint mindig nagyon megdícsérte, kapott falatot, stb. Hamar rájött, hogy bent nem olyan buli, mint kint, most 4 hónapos, és 95%-ban szobatiszta.


Hámot azért vedd meg neki, mert épp elég lesz neki újdonságnak a kinti a világ mikor először viszed ki, nem jó, ha az is új, hogy hám, meg az is, hogy póráz. Ezeket szépen szokja meg, viselje nyugalommal, hogy kint már ne zavarja.


És néhány kutyás könyv nem árt, mert rengeteg kérdésed lesz.

2010. okt. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Ha egy tiszta kis helyre leteszed pár percre semmi gond nem lesz. Nagyobb az esély hogy ti vigyetek haza valamit a cipőn vagy a kezeteken. (kutyázás előtt-után kézmosás eleinte)

Jó sok kutyás könyvet olvassatok, nem lesz egyszerű dolgotok egy yorkival.

2010. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

köszi a választ (:

továbbiakat vároom (:

2010. okt. 22. 13:38
 7/31 A kérdező kommentje:

Huu , hát nem tudom mit tegyek :S kivigyem , vagy pakoljak fel a földröl és takaritsak utánna...hmm..

amugy társasházban lakunk , és itt van jó nagy udvar...

(de van 3 másik kutya , akiket szintén a kertben sétáltatnak)

ha kivinném , semmi baja nem lenne? :S

2010. okt. 22. 13:43
 8/31 anonim ***** válasza:
Ha nem kezded el rögtön kiszoktatni akkor élete végéig takaríthatsz utána ez szinte biztos. Te döntesz. Ha a másik 3 kutya oltva van és egészséges nem valószínű hogy bármit elkaphat tőlük, ne találkozzanak és ne enged ürülék közelébe, ne egyen, nyaljon össze semmit.
2010. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nagyon nagy butaság, hogy a kutyapelenka miatt nem tanulja meg egy kutya a szobatisztaságot.

Pár hétig úgysem lehet levinni sétálni, akkor addig mit csináljon? A terrierek okosak (igen, még a yorki is!) és hamar megtanulják a használatát. Az én yorkim már a legelső éjszaka odament pisilni.

Aztán később, amikor már lejártam vele, akkor egyre ritkábban használta. Lassan 4 éves lesz, és a mai napig le van téve a szobám egyik sarkában. Kb egy éve pisilt rá utoljára, az ivartalanítását követően.


Tehát:

- a kutyapelenka egy hasznos dolog

- a kutyát NE VIDD LE, amíg nincs meg minden oltása

2010. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Én a szocializációt mindig fontosabbnak tartom. Ha nem szeretnél egy félő és/vagy agresszív kutyát, akkor vigyed. Olyan helyre ahol tudod h nem járnak a kóbor kutyák/macskák, de hall zajokat, lát sok mindent, esetleg találkozik más kutyákkal. És ami a legfontosabb: felejtsd el a kutya felkapkodását amint meglátsz egy másik kutyát! Ugyanis ezzel a módszerrel nagyon gyorsan lehet egy idegbetegül ugató méregzsákod - nem egy ilyen lakik itt a környéken, a nagyon okos gazdájával együtt... :oP


Eleinte meg úgyis fogsz takarítani akkor is ha kiviszed sokszor, tehát pakolj el mindent amire rápisilhet és félted.


Én beszereznék neki egy boxot is, amiben éjszaka és akkor lehet amikor te nem vagy otthon. Gyorsabban szobatiszta lesz, a lakás is épen marad, megtanulja a rendet h amikor nem vagy otthon ill. éjszaka van csak alvás és nyugi van, nincs semmiféle rodeózás. Valamint a box jó lesz a kocsiba is szállításhoz. Hülyét tudok kapni amikor azt látom h a kiskutya lóg az anyósülés ablakában, rosszabb esetben a vezető gazdi ölében - mindkettő balesetveszélyes és még a kutyára nézve se biztonságos.

2010. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!