Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen felszerelések kellenek...

Milyen felszerelések kellenek egy kutyának?

Figyelt kérdés

nemsokára lesz egy yorkim,és érdekelne , mik kellenek neki..én igy kapásból erre jutottam:

etető,itató tál

sok játék.

fekhely.

póráz , hám, ( de ezt csak akkor fogjuk megvenni , mikor már megvannak az oltásai , és kimehet utcára , azért , hogy fel is tudja "próbálni" a hámot.)

kullanccsipesz.

kutyapelus.

(mellesleg kan kutyus lesz)

esetleg , van ami ezeken kívül kell?


2010. okt. 22. 12:45
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Jaa..és a családba csak ketten vagyunk..Én és apa..ugyhogy sokan nem tudunk bacit bevinni..
2010. okt. 22. 14:46
 22/31 anonim ***** válasza:
Apud dolgozik? Ki lesz a kutyával míg suliban vagy?
2010. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Igen dolgozik , de itthon (:

Számitógépen..

2010. okt. 22. 14:53
 24/31 anonim ***** válasza:

ma 14:24

Látod magad előtt, ahogy egy német juhász lepisil egy pelenkát? Ugyanúgy elúszna a fél szoba...nyilván a német juhász után is kell takarítani, mert nem hiszem, hogy ők azonnal kiszoknak, és nem piszkítanak be néha a lakásban.

Mellesleg akik lakásban kutyát tartanak, azok többnyire kistestűt. Ezért van, hogy a yorkik és bichonok gazdái körében merül fel ez az örök kérdés:)


Minden kölyöknél végig kell járni ezt az utat, minden kölyök kutya bepisil. De ha van rá lehetőség, hogy ne a kedvenc szőnyegemen tegye ezt, akkor miért ne tegyem le a pelust?

És ismétlem, a kutya nem szeret a saját életterében piszkítani. Az enyém is kibír 8 órát pisilés nélkül, pedig ott lenne a lehetőség, hogy elintézze.

2010. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Én mint yorkis mondom hogy a yorkinál igen is nehézkes a szobatisztaságra nevelés. A yorkis fórumokon is nem egy olyan van akinek a felnőtt kutyája még bepiszkít.

Ha olyan egyértelmű lenne hogy a kutya a saját helyére nem végzi a dolgát nem is létezne szobatisztasági kérdés.


De persze a kedves kérdező dönti el. És ilyenkor szokott az lenni hogy elején jól elrontják a kutyát, később meg már kezelhetetlen ezért folyton szenvednek vele, teher lesz, megunják, bezárják, nem foglalkoznak vele mert úgy is rossz kutya. Nem mondom hogy itt is ez lesz a vége, de egy kislány persze hogy eleinte rajong, de hamar meg is unja, mert ott van a barátok, leckék, tanulás, bulik, vásárlás... én a helyedben átgondolnám hogy biztosan tudod-e vállalni 15 évre a kutyát. Napi 4-5 séta ha esik, ha kánikula van, ha fáj a fejed, ha vizsgád van, ha beteg vagy, ha randid van... És nehezített pálya hogy csak apukáddal vagy. Tehát neki is sokat be kell majd vállalnia, remélem ezzel tisztában van.

2010. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

igen , tisztában van vele apu hogy neki is segiteni-e kell , de 4 éve könyörgök kutyusért..igen..tanulni kell..de ezt más is meg tudja oldani a kutyus mellett..barátnőzni nem szoktam , mivel nincsenek barátnőim..anya 6 éves koromban meghalt , 100szor érzékenyebb vagyok mint az átlag..visszahúzódó csöndes , és évek óta durván piszkálnak a suliba..alig merek bemenni..szóltunk már igazgatónak , mindent megtettünk , de nem változik...ha bárkiis szóba álna velem , akkor az "osztály menői" őt is kiutálnák a világból , mint engem...ezáltal randim sincs..nincs más dolgom mint tanulni..és igen megtört vagyok..nagyon nehéz nekem ..(NEM SAJNÁLTATÁSBÓL MONDOM , DE TÉNYLEG) igy kb. ez a kutyus lesz az egyetlen barátom , ezért is várom annyira...hogy végre lesz valaki ,akit szerethetek , gondozhatok , és ő is engem..nem fogom "megunni" ahogy te mondtad...

ugyhogy amiatt nem kell aggódni , hogy nem fogom tudni gondozni a kutyát..és szeretném ha ezen a témán nem "lovagolnánk" tovább...

köszi.

2010. okt. 22. 15:15
 27/31 anonim ***** válasza:

Ezek tök jó dolgok amiket leírsz és gondolsz. Viszont ezekkel vigyázz, mert egy kutya olyan könnyen kihasználja a kiskapukat...főleg egy terrier - ha nem vagy következetes és szigorú. Kutyasuli, kutyatársaság, minél több különböző inger, zaj és nem túlféltés - ezek szerintem az alap dolgok egy kutya jó szocializációjában. Lehet normális yorkiet nevelni - de én még nem sok ilyet láttam és nem a fajta, hanem a gazda hibájából. Ezekre figyelj oda. Nagyon könnyű elkapatni - és nemcsak a yorkiet... de mivel a legtöbben akik "csak" egy yorkiet vesznek általában nem arról híresek h fene sok mindent csinálnának tanítanának a kutyájuknak - tisztelet a kivételnek!!! (hangsúlyozom: respect!)


ui. nagyon át tudom érezni az iskolai problémádat, velem ugyanez volt. Amikor gimibe kerültem elmúlt - hál 'istennek senki nem jött oda tovább az én osztályomból, így ott tiszta lappal indultam és láss csodát kiderült h nem bennem volt a hiba, hanem az előző osztályommal, ill. a gyerekek nagyon gonoszak. Mostanra normális felnőtt lettem :oP Társaság kedvelő, kereső és igen extrovertált személyiség. Járj el majd pl. kutyasuliba, járjatok agilityzni, ott sok hasonló gondolkodású emberrel találkozhatsz és beszélgethetsz, köthetsz barátságokat! Ne a kutyádba menekülj, hanem a kutyád által nyiss a nagyvilág felé. Hidd el, nemcsak f@szokból és bunkókból áll. Hajrá! :o)

2010. okt. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

köszönöm (:

mindenképp megyünk majd kutyasuliba , már nagyon várom hogy a kezembe foghassam a "picurt" (:

2010. okt. 22. 15:35
 29/31 A kérdező kommentje:

Jól belemerültünk ebbe az oltások nélküli sétáltatás pro és kontrába :P

a felszerelésekkel kapcsolatba is várom a "tanácsokat"

/április óta kutyás/yorkis könyveket bújok , neten olvasgatok, szóval nagyjából tudok mindent , de örülnék ha ti is adnátok jótanácsokat , vagy ilyesmi (: /

2010. okt. 22. 15:38
 30/31 A kérdező kommentje:

Na , mi történt "gyerekek" ? :'(

Nagyon leálltak a válaszolók...

2010. okt. 22. 21:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!