Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kutyát lehet ivartalan...

Idősebb kutyát lehet ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm öreg kutyákat fogad örökbe, hogy a kutya utolsó évei boldogan teljenek el. Igazából amikor megkérdeztem tőle, hogy mit gondol az ivartalanításukról, azt mondja, hogy eddig egy idős kutyánál sem kérte az ivartalanítását és nem azért, mert bírná a kutyus hanem egyszerűen ő úgy gondolja, hogy nincsen értelme ennyi idős korú kutyáknál. Én ivartalanítás párti vagyok és picit tartok tőle hogyha esetleg a kutyának lesz pl egy méhgyulladása, akkor az nagy kockázattal jár és lehet bele is pusztulna a kutya. Azon gondolkodom, hogy lehet, hogy ezt meg fogja a későbbiekben bánni, hogy nem ivartalanította. Ő azért nem tart annyira ettől mert már több mint 10 kutya töltötte nála az utolsó éveit és egyiknek sem volt semmi nemzőszervi baja. Viszont szerintem ez nem jelenti azt, hogy nem is történhet meg. (10-15

év körüli kutyákat fogad be)

Nektek erről mi a vélemémyetek?



dec. 30. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet műteni, viszont idős korra való tekintettel ki szokták vizsgálni az állatot műtét előtt. Ez amúgy egy ultrahang+vérvétel kombó szokott lenni, ha indokolt a műtét típusa miatt, akkor röntgen (bár az ivartalanítás nem igazán tartozik bele). Általában egyébként nem szokott probléma lenni, az időskor önmagában nem kizáró ok.
dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ebben a korban ez már amolyan luxus. Ha van rá pénz akkor hadd szóljon, de ha nincs akkor se akkora probléma. Inkább a fiatal kutyákat érdemes ivartalanítani.
dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adott kutya egészségi állapotától függően 10+-osan azért már általában nagyobb a kockázat. Méhgyulladás megelőzése miatt szukánál megérheti, hímnel nem biztos, a rossz szokásokat már úgysem vedlik le.
dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából ahogy ö mondta a menhely ahonnan kutyusokat fagadja be 13 évnél húzzák meg a határt az ivartlalanításnál, hacsak nem valami súlyos az eset mert akkor időseket is szoktak, hogy legalább egy kis esélye legyen a túlélésre. Tehát a menhely is ivartalanítás párti inkább. Én tényleg attól tartok, hogy ezt a gondolkodását meg fogja bánni és én nem szeretném azt, hogy önmagát ostorozza ezért, hogy nem gondolkodott hamarabb. Eléggé érzékeny ember.
dec. 30. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, de minek?
dec. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia. Én is ezt csinálom.

Első kutyám egy 3 évesnek hazudott, de amúgy 6 év körüli kutya volt.

Először szomorú voltam, hogy kevesebb időnk van, mint gondoltam, de rájöttem, milyen egy csoda ez a kutya.

Azután az Ő emlékére a következő kutyáimat szintén menhelyről hoztam és akkor már direkt kerestem idősebbeket.

Először egy 9 éveset, majd 12 és 13 éveset.

Vannak mellette 3 cicám, akiket utcáról szedtem össze.

Lényeg a lényeg. 12 éves kor után én sem ivartalaníttatom őket, dokink se vállalja.

dec. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Idős kutyánál már rizikós egy ivartalanítás. Ha már rákos sejtek ott vannak, hiába ivartalanítanák, az úgy is eljönne.


10 éves kor után már felesleges bolygatni őket,max ha gennyes méhgyulladása van,de akkor is ott a kockázat,hogy túl sem éli. De nyilván akkor még adnak esélyt.


Szerencsés,hogy nem volt gond a kutyákkal.


Nekem az első kutyám ivarosan maradt. 16 évesen mikor tüzelt, nem maradt abba,büdös váladék folyt a pérájából, nonstop bugyi volt rajta itthon. Doki mondta nem gyulladás,hanem hormon zavar,és bár van rá gyógyszer,de azt hosszú távon nem adható, ha meg abba hagyjuk a gyógysuert újra betüzel. 16,5 évig élt, szóval durván 6-7 hónapon keresztül tüzelt. Cisztás lett. De végül nem emiatt altattam el. Hanem,mert elfáradt,nem evett,nem kelt fel,nem kakilt,inni se akart,csak feküdt. Tudtam itt a vége.

Műtét kizáró ok lett volna már 12 évesen is,mert a szív problémája is volt. Tudtam,ha gennyes méhgyulladást kap akkor altatás.


megfogadtam,hogy minden kutyámat fiatalon ivartalanom


Az egyik szukám lett 6 évesen.

Kanom 2 évesen.

Következő szukámat,meg első tuzelés után fogom vinni.

dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!